Zmena v žiadosti o hypotéku

12. feb 2024

Ahojte,
boli sme sa v banke informovat ohladne hypoteky. Pracovnicka banky najprv povedala cca ake su moznosti, nasledne vsetko nahodila do systemu, kde mame teraz evidovanu ziadost o hypoteku.
Je este mozne spravit v takejto ziadosti zmeny (napriklad ina vyska hypoteky, alebo iny fix)? Mate niekto skusenost? Vopred dakujem

sasa1310
12. feb 2024

jasne. To je len žiadosť, nie žiadosť o schválenie

autor
12. feb 2024

@sasa1310 ale pracovnicka nam povedala ze to mame schvalene, tak to ma trochu mätie. V kazdom pripade vsak nemame od toho ziaden papier...

sasa1310
12. feb 2024

aj ste dávali znalecký posudok?

zuzanka.zuzu
12. feb 2024

zmeny sa dajú robiť aj v schválenom úvere, my sme pred podpisom s už vytlačenými zmluvami menili nejaké veci a o to rýchlejšie išlo "preschválenie" 😉 a za poplatok sa dajú robiť zmeny v už aj načerpanej hypo

autor
12. feb 2024

@sasa1310 nie posudok este zatial nemame hotovy, tak sme ho nepredkladali..

Dakujem za rady baby, berieme hypoteku prvykrat, pani v banke bola taka neodbytna tak som sa zlakla ci sme nahodou neprikyvli na nieco, co by sa uz nedalo zmenit 🙄

sasa1310
12. feb 2024

tak potom ešte nemáš schválenú hypo. hypo bude schválená v určitej výške až po znaleckom posudku predsa. Ty máš schválenú hypo iba čisto z vášho príjmu

autor
12. feb 2024

hej tiez som to brala tak ze zatial je vsetko iba v takej informativnej rovine... ani sme nechceli aby hned davala tu ziadost, ze si to este premyslime, ale nejako sa jej podarilo nas k tomu presvedcit 😅 hned nam tam naklikala aj nejake poistky, ze nam vyjde potom lacnejsia splatka a tak.. ale teda vo finale by sme tie poistky nechceli, lebo to nie je az take vyhodne, tak dufam ze nam to este odtial zrusi 🙂

sasa1310
12. feb 2024

poistku musíš mať resp. poistenie nehnuteľnosti. Bez toho hypo nedostaneš

autor
12. feb 2024

jasne s tym ratam, ale ona tam prihodila este zivotne poistky a tie nechcem, vezmeme radsej vyssie verziu bankopoistenia
@sasa1310

valer88
12. feb 2024

A v ktorej banke ste boli ? Aj keď to je úplne typické pre zamestnancov všetkých bánk. Strašne nervy mám na to. My x rokov dozadu, keď sme boli s priateľom, mohli sme vtedy mat maximalne po 20 rokov a len informatívne sme sa boli popýtať ohľadom istej hypotéky čo a ako a potom o pár mesiacov sme išli do druhej banky a tam už nám svietil neschvaleny úver v predošlej banke. Už nás úverový register nebol taký nepoškvrnený. Jedna vec je mlady neskúsený človek a na druhej strane tie krysy čo tak klamú a tlačia na pílu aby mali čím viac € formou provízie. Majú totálne u riti klientove dobro a to či pri jeho špecifických podmienkach je prenho tá banka vhodná a čo sa týka poisteni to je samostatná kapitola.

martina7578
12. feb 2024

Kľudne si môžeš vyskúšať dať žiadosť do inej banky. Ja vždy hneď vravím, že nechcem žiadny cross-sell (služby navyše). Ani účet nemám v banke kde mám hypo. Ak s tým má banka problém, na výber máš ďalšie banky. Na tvojom mieste by som navrhla, že úver zoberieš iba bez služieb navyše a že ak sa to nedá, že si to dáš v banke, kde ponúkajú čisto len hypotéku. Myslím, že s tým bude súhlasiť. Za hypotéku bude mať aspoň nejakú províziu a životné poistenie a podobné kraviny odmietneš.

la_dolce_vita
13. feb 2024

Ziadost sa da stornovat, kym neprebehne cerpanie. Niektore zmeny su mozne aj potom.