Zmluva na dobu určitú a práceneschopnosť

29petra29
9. mar 2015

Ahojte,potrebovala by som poradit.1.2.2015 mi skoncil pracovny pomer na dobu urcitu a tyzden nato som zistila,ze som tehotna.bola som sa prihlasit do zdrav.poistovne ako samoplatitel nakolko som sa stala spolukonatelkou v manzelovej sro.Dnes som sa ale vratila z nemocnice,nakolko mi hrozi potrat,som v 12 tyzdni,takze musim lezat atd.Chcela by som vediet,ze ked by som sa dala vypisat teraz na pn ,mala by som narok na nemocensku davku,bola som nemocensky poistena viac ako 270 dni a ochranna doba je 8 mesiacov,,alebo si len nebudem musiet platit odvody do zdrav.poistovne? Verim,ze som to napisala zrozumitelne a dakujem za odpovede.

dena1973
9. mar 2015

@29petra29 Ak si otehotnela ešte v dobe PP, tak máš nárok na 8 mes. ochrannú lehotu pre tehotné. PN by si v takomto prípade mať mohla, ale musíš do SP doniesť potvrdenie od gynekológa, aby bolo zjavné (dátum), že si bola tehotná ešte v dobe PP resp. by im stačila aj fotokópia tehotenskej knižky....to by bolo treba zistiť na pobočke SP...

29petra29
autor
9. mar 2015

Dakujem velmi pekne za odpoved... 🙂 Ano,tehotna som uz bola,len som o tom nevedela 😝

dena1973
9. mar 2015

@29petra29 Nie je začo... 😉