Zrušenie poistky z výkonu povolania

vieruna
13. mar 2013

Ahojte,
chcela by som sa spytat, ci sa to vobec da, a ak ano, co treba spravit. U byvaleho zamestnavatela som mala uzavretu poistku z vykonu povolania. Teraz som u noveho, ktory tuto poistku nevyzaduje a aj keby som si ju pre istotu chcela nechat, tak mi je uplne na nic. Pretoze to co by som si tu dala poistit, tak mi povedali, ze to sa poistit neda... Da sa takato zmluva zrusit aj nejak priebezne, alebo to treba zaplatit, odsledovat si 6 tyzdnov pred vyrocim a zrusit ju? Dakujem

adrioska
13. mar 2013

@vieruna myslis poistenie zodpovednosti za skodu? Ja som si ju zrusila, ked som isla na matersku. Chceli odo mna doklad, ze idem na matersku a ked som ho dolozila, vratili mi preplatok. Platila som si raz rocne.

vieruna
autor
13. mar 2013

@adrioska ano to myslim.

angua27
13. mar 2013

najlepšie asi zavolať do poisťovne. ale myslím, že by sa to malo dať. 😉

mami.sk
14. mar 2013

@vieruna ak je to poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú zamestnávateľovi tak to sa uzatvára na rok, ak ho nevypovieš tak sa automaticky predlží o ďalší rok.
A vypovedať ho je potrebné najskôr 8 a najneskôr 6 týždňov pre uplynutím toho roka 😉
dnes už každá komerčná poisťovňa má infolinku kde Ti určite poradia 😉

vieruna
autor
15. mar 2013

@mami.sk no zavolala som a tam mi dala pani taku info ako ty a aku som aj vedela. Skor ma zaujimalo, ci nie je nejaka moznost, ktoru ti bezne na infolinke nepovedia, pretoze je pre nich nevyhodna 😉

mami.sk
15. mar 2013

@vieruna ešte Ti môžem poradiť jednu vec 😔 nezaplať poistku, poisťovňa Ti vypovie zmluvu kvôli nezaplateniu poistného - samozrejme po niekoľkých upomienkach aby si zaplatila a potom Ti dajú doplatiť poistné len za tých pár mesiacov do zrušenia poistky / lebo de facto si za to obdobie bola poistená a poisťovni prináleží poistné za to obdobie/. každopádne Ťa to vyjde lacnejšie ako čakať celý rok kým môžeš dať výpoveď
ja by som to asi tak nerobila ale záležalo by na tom, koľko by bola úspora a koľko zostáva do možnosti dať výpoveď😔 lebo poisťovňa sa bude hneď vyhrážať a ja na to nemám nervy 😀 😀 😀
ale ako jedna z možností sa to dá využiť 😉