Zvýšenie príjmu pri hypotéke

jt261
25. máj 2022

Dobry den, Je moznost v tatrabanke dokladovat zvysenie prijmu, aby som si vedela zvysit priemerny rocny plat pri hypoteke? Lebo zvyseny plat mam 6 mesiacov. Ak by som dolozila dodatok k zmluve, vedeli by mi aj predoslych 6 mesiacov vypocitat podla uz zvyseneho platu ?

melanta
26. máj 2022

@jt261 banka príjem overuje v Sociálnej poisťovni, čiže overuje príjem, z ktorého sú platené odvody. Takže papier, ktorý im predložíš, je k ničomu.

kitycat
26. máj 2022

A dokladovat vyssi prijem chces kvoli navyseniu hypoteky ci preco?

jt261
autor
26. máj 2022

@kitycat ano, lebo mala som brat hypoteku vo vub kde beru 6 mesiacov, ale nakoniec musime v TB kde beru 12 mesiacov a tam sa mi priemer znizil o 400eur, lebo som nemala zvyseny plat

melanta
26. máj 2022

@jt261 je to ako píšem, papier ti nepomôže, banka berie príjem zo Sociálnej poisťovne.

jt261
autor
26. máj 2022

@melanta ja som pisala s nejakym panom co pracoval 10 rokov v TB ako hypotekarny poradca a povedal ze v TB sa da dokladovat zvyseny prijem a vypocitaju ho podla toho. Len ide mi zase o to ze niektore mesiace som mala plat 2000,3000eur a na zmluve mam 1400 aby to nespadlo na to co mam v zmluve lebo zase to bude este menej, kolko potrebujem

melanta
26. máj 2022

@jt261 nie, papierovo sa nedá dokladovať príjem v banke, banku zaujíma príjem, z ktorého sú odvody, čiže to je príjem overiteľný v SP. Neviem, čo resp. ako ti to dotyčný dokomunikoval, ale pravda to nie je alebo si ho zle pochopila.

melanta
26. máj 2022

@jt261 a iná banka nepripadá do úvahy? Väčšina bánk čekuje 6, niektoré dokonca len 3 mesiace (SLSP).

jt261
autor
26. máj 2022

@melanta nie, lebo idem zalozit druhu nehnutelnost, ktora uz je zalozena v tatrabanke, lebo je na nu hypoteka. Takze musim nakoniec tam :/

melanta
26. máj 2022

@jt261 tak potom jedine aj tú prvú hypo prefinancovať inam alebo akceptovať nižší príjem alebo počkať, kým aj v Tatre bude vychádzať príjem vyšší.

janulikt84
29. máj 2022

@jt261 ak dolozite potvrdenie o prijme vedia ist na vynimku nie vsetko sa overilo v SP a cez potvrdenie o prijme to islo..
Takze potvrde si potvrdenie o prijme na TB tlacive a uvidite ako Vam to tam vychadza ....