Zvyšovanie daní

8. dec 2023

Je podľa vás ok, alebo teda ste s tým vy v pohode, ak Fico ide zvyšovať dane, a potom to rozdá dôchodcom, ako kvázi pomoc pri hypotékach, energiách plosne pre všetkých bez ohľadu na situáciu a príjem? Prečo ja mam platiť vo zvýšených daniach niekomu pomoc na hypotéku?

melanta
8. dec 2023

Pretože Fico potrebuje podporovať tých, ktorí ho volili a budú voliť, tam potrebuje ukázať svoj populizmus. A úprimne si povedzme, že do tejto skupiny patrí aj veľká časť koníka, ktorá baží po príspevkoch a všetkom, čo môžu dostať akože zadarmo.

michal711
8. dec 2023

Mne vadi ze zrušili ten nový zákon o danej podielových fondov. Ale zas.s hypotékou keď pomoci tak im podakujem :D a to som ku chcel vyplácať. Nie nie štát ešte pomôže

autor
8. dec 2023

@michal711 vidíš, v konečnom dôsledku to nepotrebuješ a aj tak dostaneš, dostane každý bez rozdielu príjmu a tak. Niekto kto zarobí 500alebo aj 5000dostane rovnakú pomoc, pričom pre tých co majú 5000im je to jedno, oni by to nejako nepocítili.

tiezjedna
8. dec 2023

To je zas otázka ako noha... Ficoidní voliči ti napíšu, že je to ok lebo medveď. Neficoidní voliči ti napíšu, že je to celé zle. Ako ti to pomôže? Chystáš revolúciu? Útok na parlament? Prostestne sa upáliš? Alebo sa len odsťahuješ? 🙄

michal711
8. dec 2023

No ja nepotrebujem ale iba to využijem .

sasa1310
8. dec 2023

Je to obmedzené príjmom. Treba najprv naštudovať zákon až potom diskutovať

majka99999
8. dec 2023

Ti, co maju prijem 5000, prispevok na hypo nedostanu. A plyn bude lacnejsi pre vsetkych, lebo potom by bolo treba zamestnat 200 ludi, co budu spracovavat ziadosti a vsetku tu byrokraciu okolo. My nedostaneme ani hypo prispevok a plyn platime stvrtrocne tusim 12 eur, lebo na varenie. Nenasieraj sa zbytocne, nezmenis to, ludia si zvolili, aj keby zvolili dakoho ineho, plyn by urcite ziadna vlada nedovolila zdraziet o 100 %.

michal711
8. dec 2023

@sasa1310 príjem mi bude sedieť lebo som tam spolu so ženou a ta je na materskej takže.nema príjem

autor
8. dec 2023

@tiezjedna odsťahovať sa odstahzjem keby som bezdetna a mladá a nekúpim si tu už nehnuteľnost, lenže teraz odsit je ťažké už

michal711
8. dec 2023

@sasa1310 4100€ v hrubom spolu tam sa zmestime lebo je na rodičovskej dovolenke.

sasa1310
8. dec 2023

@michal711 autorke som to pisala

michal711
8. dec 2023

@sasa1310 ok prepáč

tiezjedna
8. dec 2023

@autorka a ako ti teda pomôže názor ostatných?? Nehovoriac o tom, že nemáš pravdu, ten príjmový strop tam je, konkrétne pri jednom dlžnikovi 2086,40 pri dvoch 4172,80 €.

autor
8. dec 2023

@tiezjedna hmm, paráda, riadny strop

tiezjedna
8. dec 2023

@autorka neviem, či je riadny. Len píšem že je, pretože ty tvrdíš, že nie.

tundra
8. dec 2023

To su len vyhovorky...mozes odist,kedykolvek a kde chces...

autor
8. dec 2023

@tundra super keď tu budujes kariéru, bývanie a život detí a potom máš ísť pres kvôli nejakému debilkovi vo vláde lebo sa to tu všetko rozkradne a rozdá aby aj nabudúce tam mohol sedieť?

autor
8. dec 2023

@tundra a budem mat tam zas hoľu rit, deti na orvom stupni to budú mať ťažké keďže jazyk nevedia poriadne, to by mi iba ČR istala

vanilkovazmrzka
8. dec 2023

Poprosim nech si tuto otazku polozia ti, co tu luzu volili.

autor
8. dec 2023

@vanilkovazmrzka to by mali, al žiaľ im chýba ta správna kritika a sebakritika a nanešťastie trpieť to budeme všetci

tundra
8. dec 2023

Odisli sme v r.2013 s skolopovinnymi detmi z novostavby.Prisli sme,ako ty hovoris s holou ritou.Deti vyrastli,este studuju a odmietli sa vratit na sk.Ked sme odchadzali mal som 40+.Nebolo to jednoduche,ale dali sme to...

sasa1310
8. dec 2023

Zákon neschválili takže zbytočná diskusia

chodec15
8. dec 2023

Rozculujes sa nad dochodcami, viac by ta mali trapit, to co rozkradnu. :D

autor
8. dec 2023

@chodec15 dôchodcovia ich volili, teda väčšina kvôli pár euram navyse

tiezjedna
8. dec 2023

Dôchodcovia?? Čítaš tunajšie diskusie?! Tu má hranol až desivú základňu… a dôchodcovia to fakt nie sú. Bohužiaľ.

autor
8. dec 2023

@tiezjedna neviem, ja som čítala zas nejak komentár, kde dôchodkyňa písala ze nás oni, dôchodcovia museli zachraňovať pred tým co sme my mladí chceli voliť, ako v roku 2020kedy sa nechali presvedčiť miesto Fica na matovica a teraz by mladí najradšej chceli ps a sas

sheanorie
9. dec 2023

Nielen dane, ale bude vykrádať aj II.pilier, ako to už má vo zvyku.
Pomoc s hypotekami - ok ALE iba vo vynimocnych pripadoch a adresne, tym, ktori to skutocne potrebuju (minimum). Neviem, čo jeho voliči očakavali...ze ho osvietilo a bude konsolidovat vydavky? 😂🤦🏻‍♀️ Ale tak zas vacsina volicskej zaklade koalicie neovplyva nadpriemernym intelektom a absentuje aj financna, medialna gramotnost, schopnost kritickeho myslenia.

kristiii
9. dec 2023

@sheanorie jeho voliči hlavne neočakávali konsolidáciu. Oni očakávajú len rozdávanie, ďalej za roh nevidia. Preto bude mať ich plnú podporu aj s vďakou aj o 4 roky.