MUDr. Badidová Jana - sekcia

skajusa36
4. jún 2021

Dobrý deň, máte niekto skúsenosti ? Robila Vám pani doktorka sekciu ? Ako ste boli spokojné ??

veronikaa1998
4. jún 2021

@skajusa36 ahoj. Pani doktorka mi robila 2x sekciu. Veľmi som bola spokojná. Celé moje 2 tehotenstva som chodila k nej na poradne. Kľudne sa pýtaj ak ťa niečo zaujíma. 😊

skajusa36
autor
5. jún 2021

Ako to prebiehalo ? Mohol tam byť aj priateľ, alebo kedy mohol prosiť ? Čo sa týka bábätká dali ho hneď na prsnik, či až keď si bola na izbe ? 🙂 mám veľa otázok prepáč 😀
Jazva po sekcii sa kde nachádza? Každá nemocnica to robí inak 🙂 a tvoj pobyt v nemocnici po sekcii bolo koľko dní? 🙂 @veronikaa1998

veronikaa1998
5. jún 2021

@skajusa36 prídeš, väčšinou ráno na 7 do nemocnice na 10 poschodie a zaklopes na dvere, sestrička ti otvorí a povieš ze si objednana na sekciu k pani doktorke Badidovej. Pôjdeš dnu, priateľ bude pravdepodobne čakať vonku na chodbe, ty sa zatiaľ prezlecies. Budeš kecať s pani doktorkou ohľadom tvojho zdr. stavu, zoberú ti krv, spravia monitor, pride za tebou anestéziológ na pokec ci chceš celkovú alebo spinal, spýta sa koľko máš kíl a čakáš. Potom ti povedia kedy môžeš ísť, pred operačnou sálou sa vyzlečieš a ideš dnu so sanitárkou, ona ti pomôže. Sadnes na stôl, anestéziológ ti pohľada vhodné miesto kam môže pichnúť spinalku, ak nepôjdeš do celkovej ja som mala 2x spinal, spravíš mačaci chrbát a pichne ti spinalku. Ľahnes si, zavedú ti cievku, dajú pred teba plast aby si nič nevidela, vydezinfikuju ti brucho a ide sa na vec. Anestéziológ bude stále pri tvojej hlave, bude ta sledovať, ak by ti bolo na vracanie treba rýchlo povedať a pichne ti niečo do žili a hneď ti bude lepšie. Hlavne musíš byť kľudná. Bolesť nebudeš cítiť ale ťahy a tlaky áno. Výberu bábätko a zoberú ho preč odvážiť, zmerať koľko ma kíl a trosku umyť. Potom ti ho prinesú ukázať už zabalene v perinke, max priložia k tvojej tvári. Zasiju ta a ideš na izbu. Postavia ta po 24hod. Mňa po prvej sekcii, bola v roku 2017, stavali na nohy po 24hod, po druhej sekcii, ktorá bola v roku 2020 ma postavila na nohy po 19 hodinách sanitárka a po keď prešlo tých 24hod ma prišla ešte postaviť aj rehabilitačná sestra a ona všetko vysvetlila.
Priateľ pri prvej sekcii nemohol byť dnu, pri druhej už dovolila ale len potom prišiel dnu keď bolo už babo von, priateľ mi priniesol syna ukázať ❤.
Bábätko priložili v oboch prípadoch až na izbe. Ja som mala nadštandardnú izbu pri oboch sekciách a priateľ tam bol s nami. On mi nosil moje deti.
Môžem ti poslať do IP pár fotiek jazvy tesne po sekcii. Ale len ak máš na to žalúdok. 😅
V nemocnici si 4 dni. Ja sa nemôžem sťažovať, bola som veľmi spokojná. Ale ja tam mam známosť. 😅
Kľudne sa pýtaj, rada pomôžem.

skajusa36
autor
5. jún 2021

Waaaw ďakujem krásne za vysvetlenie napísala si úplne všetko čo som potrebovala vedieť 😊 . Ja by som radšej tiež chcela spinal, celkom sa už teším tak radšej tie fotky nie mám slabý žalúdok 😂 ale ďakujem ti pekne 😊🌹

veronikaa1998
5. jún 2021

@skajusa36 mam fotku jazvy aj po vyše roka. Ak chceš môžem ti poslať takú. 🙂 a nemáš vôbec začo. 🥰

skajusa36
autor
6. jún 2021

@veronikaa1998 tak tu ťa poprosim poslať 😊