Kurz šitia v Kežmarku?

1236lenca
29. máj 2019

Ahojte.
Chcem sa opýtať či neviete o nejakom kurze šitia, alebo o niekom kto by ponúkal kurzy v Kežmarku, prípadne v Poprade.
Ďakujem

zd77
2. jún 2020

@1236lenca jedine rekvalifikačné kurzy,alebo niekto známy. Ale ak nás šijací stroj,tak by som ti vedela vysvetliť, najdôležitejšie sa nebáť začať vystrihnúť a šiť,strihy si vieš urobiť?

1236lenca
autor
2. jún 2020

ahoj, šijačí stroj mám. už čo to vyskúšala ušiť, také základné veci celkom obstojne zvládam, ale chcela by som vedieť aj nejaké jednoduché tričko tepláčky a také. samozrejme nie na predaj, len pre potešenie.

zd77
2. jún 2020

@1236lenca strihy máš? V prvom rade je najdôležitejšie dobre merať, ak máš správne odmeriame a strih máš,nezabúdaj si pridať okolo obvodu 1cm. Potom je dôležité na začiatok si prežiť rukou pomôckou niťou švy rukou,aby sa pod stromom nepohli jednotlivé diely. Časti, ktoré je potrebné podeliť vliselinom,tak poriadne prilepiť,aby neboli bubliny. Predpokladám,že natrénované rovné šitie na pomocných látkach už máš,aj okraje,že ti idú objekt tak,aby sa ti nakrútili.

zd77
2. jún 2020

Klávesnica mi prehadzuje slová,ak si nepochopila,tak napíš

zd77
2. jún 2020

Tričká, tepláčiky sa ťažko prežívajú,ak nemáš kvalitný stroj, nesmú sa kraje krútiť,ak stále sa ti krútia podlep 2cm páskou vliselinu , po ňom presi diel , ten ti spevní kraj

zd77
2. jún 2020

Aj kraje na pružnych materiáloch ľahšie opravujem čím vám,ak podlepiš a nezabudni dôkladne buď zažehlit zakaždým alebo švy rozžehliť. Čiže vstávaš ku žehlička často. Najlepšie naparovacou žehličkou. Niektoré detaily ti odporúčam dopredu si aj šírky zažehliť dopredu,hlavne pri ozdobných nasivkach,či vreckách až potom štepeš na tenko alebo ozdobné. Pozor na rohy,tie sa zastrihavaju,aby nebolo príliš hrubo látky v rohoch a nevytvorili sa ti kopčeky, ktoré ti skrutia rovný šev zbytočne,len preto,že si neodstrihla časť rožku

1236lenca
autor
3. jún 2020

@zd77 ďakujem veľmi pekne za obšírné rady 😉. Budem skúšať a snáď niečo bude nositeľné

zd77
3. jún 2020

@1236lenca určite bude, keď ťa to baví,tak rýchlo prídeš do toho