Máte elektrický šijací stroj?

30. apr 2022

Ahojte.
Hľadám šijací stroj, neviem sa však rozhodnúť či elektricky alebo mechanický.
Mechanicky mi príde asi lepší na životnosť.
Elektricky sa mi pozdáva viac, i keď nevydrží asi toľko čo mechanicky. Neviem sa rozhodnúť 😑
Šli by ste aj do elektrickeho?
Ďakujem

renette
30. apr 2022

Mechanické sa ešte predávajú? Alebo chceš kúpiť starožitnosť? Ja mám na chalupe mechanicky cca 100 ročný a využívam ho, len keď súrne potrebujem niečo zašiť/ušiť. (napr. rúška cez pandémiu 🤣). Doma mám elektrický a väčšinu vecí šijem na ňom. Má cez 25 rokov a stále funguje. Pravidelnú údržbu potrebujú obidva.

dskjhfdlkdjhl
30. apr 2022

Asi myslis elektronicky, lebo pochybujem, ze niekto este kupuje slapaci. Ja mam doma aj mechanicky, aj elektronicky, spokojna som s obidvomi, oba su elektricke. Problem by vsak bol, keby sa mi ten elektronicky nejako pokazil, mechanicky si viem opravit aj sama, elektronicky nutne potrebuje dobreho opravara.

dskjhfdlkdjhl
30. apr 2022

@renette ona zrejme mysli elektronicky, lebo teraz su v podstate vsetky elektricke, tie sa delia na elektronicke a mechanicke.

dskjhfdlkdjhl
30. apr 2022

Autorka-ked si budes vyberat stroj, tak hlavne nech ma kovovu konstrukciu, ta skor zaruci zivotnost a potom je skoro jedno, ci mechanicky, alebo elekronicky. Ale ak si zaciatocnik, tak asi radsej ten mechanicky.

aniele
30. apr 2022

Každý má asi iné skúsenosti. Ja mám elektronický už 14 rokov, bez jedinej chyby. Prešije všetko. Je ale pravdou, že nebol z najlacnejších a má kovové vnútro.
Mne by na mechanickom chýbalo polohovanie ihly a odstrih.
Napíš do uniaspecial.sk alebo pean.sk. Povedz, čo potrebuješ šiť a aký máš rozpočet. Určite poradia.

dskjhfdlkdjhl
30. apr 2022

@aniele Prave, to kovove vnutro je dolezite a ja mam polohovanie ihly aj na tom mojom mechanickom, ale ten teda bol drahy hodne a mne je este drahsi😉

autor
30. apr 2022

@dskjhfdlkdjhl
@aniele
@renette
Ďakujem krásne, áno, doplietla som to. Myslím elektronický vs.mechanicky.

sono2
30. apr 2022

Pozri si janome ja som kúpila na základe referencií a je fakt perfektný
Už ktorý, presne nesiem, ale cca 350 ma stal.
Porovnateľný s pfaff ktorý je dvakrát tak drahý.
Myslím že som čítala, že majú veľmi podobné motory, ak nie rovnaké, len iné telo.
Je fakt bez chyby. A prešije aj hrubú riflovinu, pri zmene nite nemá problém.
Je ideálny.

autor
1. máj 2022

@sono2 dokáže taký šijací stroj presit aj kožu či musí byť na to špeciálny stoj prosím ťa?

aniele
1. máj 2022

No, tenkú môže, ale vo všeobecnosti hobby stroje sa tým dosť namáhajú. Navyše potrebuješ ihly na kožu, ten stroj by mal mať vrchné podávanie (príp. kráčajúcu pätku alebo minimálne teflonovú) a poznať ďalšie finty pri šití, aby bol pekný rovnomerný steh. Moja Elna to zvládne, ale aj tak takéto veci radšej šijem na priemyselnom.

sono2
1. máj 2022

To ti nepoviem

sono2
1. máj 2022

@aniele tak to je úplný štandard vrchné podávanie a čo píšeš. Môj by tiež zvládol podľa mňa tenkú a jasne ihly.

To na kožu ak chceš vyložene, tak sa treba na to zamerať ak len príležitostne Môj by zvládol tiež určite

aniele
1. máj 2022

@sono2 Samozrejme, že by to mal byť štandard. Ale nie každý o tom vie, najmä keď je začiatočník. Vidím to na kurzoch, preto o tom píšem.