Aké je to na detskom kožnom oddelení Kramáre?

pusa
31. máj 2009

Máte niekto skúsenosti s detským kožným oddelením na Kramároch?
Kôli atopickému ekzému nás chcú asi na 7-10 dní hospitalizovať.
Ďakujem keď sa niekto ozve so skúsenosťami.

kaciatkom
4. máj 2017

@pusa dobrý večer.
Čítala som že ste ležali na koznom na kramaroch. Máme ten istý problém. Napriek kortikoidom sa stav zlepšuje a hneď zhoršuje.
Našli ste príčinu? Dakujem

pusa
autor
5. máj 2017

Dobrý den, syn uz ma 8 rokov. Áno vtedy ked sme tam boli, bol maličký a bolo to tak. Koza ošetrovaná pod dohľadom, teda ráno kúpeľ v hypermangane, následne premastenie pokožky a potom maste kortikoidne. pokozka sa zlepšila, a potom zase zhoršila. Tak zase dali inú masť atd.... Neriešili vtedy bielkovinu kravského mlieka, tu ked sme potom doma úplne vynechali tak pokožka sa vyčistila... Pil Neocate mlieko ( odporučenie detsky gastro).
Takze naša príčina - strava. Fungovali sme tak naďalej postupným zariaďovaním potravín a sledovaním reakcie.

kaciatkom
10. máj 2017

@pusa ďakujem za vašu odpoveď. Na koznom veru nehľadali príčinu. Snažili sa len zamaskovať dôsledky.
Ako dlho ste používali kortikoidy? A zlepšenie pokožky prišlo po akom čase od vylúčenia BKM?

pusa
autor
10. máj 2017

@kaciatkom my sme mali celotelovy ekzém, dosť brutálny. Po dvoch týždňoch sa začala pokožka zlepšovať viditeľne, do 6 týždňov mal uz úplne čistú. Potom som aj tak pridávala príkrmy a ked reagoval ekzemom hneď to bolo vidieť. ( syn ma aj iné potravinové alergie).
Kortikoidy som sa snažila vôbec nepoužívať, iba v najhorších stavoch, maximálne 2 dni.
Potom ako som zistila na co ma alergiu a vyhýbali sme sa tomu tak kortikoidy vôbec.
Dúfam že ti to pomôže.

kaciatkom
10. máj 2017

@pusa dakujem

sashka001
9. júl 2017

Dobry den,mam na vas velku prosbu... mame 3 mes dcerku, je vylucme kojena. Od maja bojujeme s ekzemom najorv seborea potom streptokok na lickach a momentalne je kompletne vyhadzana po celom telicku. Nasa kozna nas poslala na Jramare, ideme tam utorok. Vyslovene si nezelam liecbu kortikoidmi, cize ako to tu citam, inak to tam ani nefunguje. Mohli by ste mi odporucit imunologa/homeopata /doktira ktory bude riesit pricinu a nie len dôsledok ktorym je ekzem? Ja som si zo stravy vylucila alergeny aj ked prvy mesiac som jedla vsetko a malej nic nebolo. Robili jej aj intoleranciu na kravske mlieko a bola negativna no eozinofily mala 900 a uz ma 1600 co je nesmierny narast( pricom uz 900 je velmi vela).Aspon co ju pozorujem robi jej zle toto teplo a zrejme akesi travy/kvety. Vzdy ked prideme z vonku je to viac zacervenale 😞 dakujem za kazdu radu

merry9
9. júl 2017

@sashka001 ahoj. Na kramaroch pouzivaju velke mnozstvo kortikoidu locoid. Prvy syn bol na kramaroch v 4m a druhy syncek teraz 4m mal ekzem/seborea od 1m. Malinky ma teraz uz len malinko. Starsi iba ked zje moc sladkeho. Mladsiemu som nedala ani stipku kortikoidu. Nakoniec som zistila, ze problem u oboch bolo pouzivanie oleja do kupela, ktore podporovali kvasinku. Kedze mali suchsiu pokozku predpisali to obom. Jedine co znesu su emolencia- lahke kremy na premastenie.
Skusim poradit, co nam zaberalo. Ak ma cerveny ekzem, treba to vysusit. Je to napadnute kvasinkou alebo bakteriami. Ziadne maste. My sme pouzivali ichtyolovu mast, niekto pouziva zinkovu. Ako co komu zaberie. Na vaznesie stavy som davala gencianku - fialova vodicka (na vatovu tycinku a pekne potriet. Pozor farbi to, ale postupne sa to aj z pradla vyperie). To najma na take fajnove miesta ako su zahyby, v ktorych by sa mast len usadzala a upchala to cele zasa. A aspon nieco dobre ma na tych kramaroch naucili: ked natries poriadne ichtyolkou, obviaz to obvazom. Lepsie to posobi. Ak to bude mat uz moc suche, pouzivaj kombinaciu, najprv natries premast. Mastou a na to ichtyol/zinkovu mast.
A kedze to mal cervene, namiesto oleja som kupala v repiku. Na hlavu, kde mal hnusne zlte chrasty, som pouzivala cierny caj. Dokaze to rozpustit tie chrasty. Normalne mokre vrecusko prilozit. A aj zinkovu mast obcas. Kedze ked sa nam osupali tie chrasty, zostavalo po nich cervene mieto a tam sa znovu tvorili, natrela som to zinkovou mastou, ak mokvalo imazolom.
A treba hlavne upravit tvoju stravu. Ziadne sladke. Skus si kupit v nejakom bio obchode lanovy olej. Mal by byt v chladnicke. Kazde rano 1 lyzicu a zajest to bielym jogurtom. Tiez uzivaj hylak aspon 2x denne 2ml. A mozes aj probiotika. Ja som si davala aj oreganovy olej 1x denne. Jedz vela surovej zeleniny, cesnaku, cibule. Vela kyslomliecnych vyrobkov. Naj je kozi kefir. Ja som ho zacala milovat ☺ treba podporit imunitu
Homeopatovi som bola u Bielika v Ba na Sancovej. Ale aj on ti povie, ze zaklad je nejest sladke. A plus nam dal kvapky, pomoze to aby sa organizmus precistil.
So starsim som bola u alergologicky na kramaroch, ale nic moc nepomohla. Len testy spravila. S vysledkami, ze moze aj nemusi byt alergicky. Tak neviem odporucit 😉

sashka001
10. júl 2017

@merry9 dakujem velmi pekne za odpoved. Na noc natierame po kupeli v Linole(dala nam kozna) ichtyolovu mas je pravda ze rano to ma bleducko ruzove po nej no cez den to znovu scervena. No rano mi to pride suche cize sme mali namiesany kremin z lekarne a tym rano som ju natierala. Skusim si to vsetko zohnat , dakujem velmi pekne za rady a ked sa mozem opytat , keby si znova musela isla by si tam lezat? Vies ci to ma vyznam alebo radsej si poradit nejako cez toho homeopata a upravu stravy... lebo sa velmi obavam tych kortikoidov. A aj si zistila co im ekzem spusta? Je pravda ze v zahybkoch to ma skarede tam jej to niekedy az mokva tam davame Jarisov roztok .

merry9
10. júl 2017

@sashka001 ja by som tam uz nesla. Doma sa mu to potom vsetko aj tak vratilo. Kedze to bolo len zamaskovane kortikoidmi a neriesili pricinu. Neviem ako vazne to ma tvoja mala, posli pripadne foto, ale podla mna sa to da zvladnut aj doma.
Skus prestat pouzivat aj na ten cas ako je to cervene, aj tu linolu (my sme to mali tiez. A vadilo nam to. Skus namiesto toho repik. A potom natri tou ichtyolovou a obviaz ak sa da. A potom rano skus teda ten premastovak od koznej ( taky biely zarabany, ak mas. Ten zlty je moc mastny) a na to potom zasa ichtyolovu. A na tie zahyby skus tu gencianku (ma antibakterialne a antimykoticke ucinky).

merry9
10. júl 2017

@sashka001 a co vadi zistis len eliminacnou dietou. Nasmu starsiemu vadilo vajicko, mladsiemu mam pocit ze tiez.

0765
27. jan 2020

Dobrý deň chcela by som sa opýtať na to ci je možné zostať na koznom oddelení aj s väčším dieťaťom dcéra má byť zajtra hospitalizovaný ma už síce 9 rokov ale neviem ci to zvládne a keďže nie sme z Bratislavy ale z Levíc tak sa toho bojím 😰

annavallova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
disan753
Autor odpoveď zmazal
Zobraz