Aké je to na detskom kožnom oddelení Kramáre?

pusa
31. máj 2009

Máte niekto skúsenosti s detským kožným oddelením na Kramároch?
Kôli atopickému ekzému nás chcú asi na 7-10 dní hospitalizovať.
Ďakujem keď sa niekto ozve so skúsenosťami.

pusa
autor
10. sep 2014

My keď me boli na konžom s atopickým ekzémom zobrali mu síce krv, ale také niečo, že alergia (poslať nás alergologovi, imunologovi) vobec neriešili. Malý mal vtedy cca 4-5 mesiacov. Po prepustení sme hneď s pediatričkou doriešili alergo-imuno. Hodnoty IgE mal šialené. Do 6 týždňom po vynechaní bielkoviny kravského mlieka mal kožu ako novú..... Síce teraz má už aj iné potravinové alergie a už aj peľové ale po vynechaní alergénom s pokožkou žiaden problém nemá (už má 5 rokov).

merry9
7. jún 2015

Ahojte. Ja pridavam tiez svoju skusenost. Boli sme tam v januari s mojim 4m syncekom. Mal/ma atopicky ekzem. Mal to uz v hroznom stave. Na licach najma, dalej pod krkom pazuchami, v hlavem. Personal bol skvely. Ale ja som mala z celeho toho pobytu zly pocit. Tak to zo mna vycitili aj sestricky a aj lekari. Nemam rada nemocnice a tam som isla z manzelovho donutenia. Moja sestra ma AE a poznam ako je s koznymi lekarmi, preto som v koznych nemala vobec doveru. Nechcela som maleho patlat kortikoidmi. Doma som mu to nimi natrela len fakt v najnutnejsich pripadoch, ale jasne ze to bolo o 2 dni spat. A este horsie. Na koznom na kramaroch riesia vsetko kortikoidmi. A teda patlu to tam v takych vrstvach, ze mi bolo az do placu. Predsa len to je malilinke dieta este. I ked sa obranuju ze to je len slaby kortikoid. Patlu to po celom tele, bez ohladu ci to na tom mieste ma alebo nema. A ked som sa pytala po 5 dnoch kortikoidov (ked uz mal kozu cistu) ci mu to musia dat aj dnes. Tak odpoved bola jasna ☹. Celych 7 dni pobytu kortikoidy, antibiotika, fenistil. Videla som zachranu najma z vysetreni co mu robili. No ale zistili len ze asi bude alergik a na kozi mal stafylokoka - no ale to ci ho tam ma este stale uz neriesili. A kedze koza bola slabena z tych kortikoidov vracali sa nam tieto zapaly stale este aj po prichode domov. Uz po 2 dnoch to doma zacalo. Ked sme prisli na kontrolu na kramare. Zasa bolo len riesenie kortikoidy. Na alergologii nam zistili ze mozno bude alergicky na vajce ale ze nic strasne. A ma znizenu imunitu ale ze to sa tiez este upravuje.
suma sumarum. Esteze sme natrafili potom na koznu ktora je nestatna a v kupeloch. Ta mala iny pristup. Nastolila mi eliminacnu dietu a dala namiesto kortikoidov ine maste. A tie postupne fakt zaberali. A ked nie aj uplne doplnila to druhymi. Ale hlavne ma pocuvala, ako na co reagoval a tak. A strasne mila bola. Ta nam to dala konecne ako tak do normalu.
Potom nam to chotoba a branie Atb nam to este zasa zhorsilo. Tak som navstivila aj homeopata a dal nam 2 kvapky. Postupne sa to cistilo. Ale nebolo to az take hrozne. Postupne sa to totiz zlepsovalo. Ale hlavne to zmizlo a vsetky maste aj fenistil isli do kosa.
NEZABUDAJTE. ATOPICKY EKZEM JE VNUTORNEHO POVODU. KOZNE TO NEVYRIESI. KORTIKOIDY A ANTIHYSTAMIKA TO LEN POTLACUJU. CEZ KOZU SA TO VSETKO CISTI. AK TO ZASTAVIME, USADI SA TO NIEKDE INDE VO VNUTRI ☹
Ja uz mam svoju skusenost a viem co by som robila inak. Ale tie sajrajty na kozu by som uz nikdy na svoje dieta nedala. 1x 2x 8ch to nezabije ale nie mesiac. Uz nikdy viac!!!

timietinka
12. jún 2015

@pusa ahoj, nasla si teda dobreho kozneho lekara? A co kozicka? Po hospitalizacii sa to uz nikdy nevratilo? Vdaka

timietinka
12. jún 2015

@merry9 Cauko ... presne tak ako to pises Ty, to pride aj mne. Akoby sa riesil problem len zvonka a dr.z Kramarov chce davat malinkemu stale kortikoidy, lebo ze to vyzera zle ... ano, vyzera to zle, lebo kozna choroba je prejav vnutorneho problemu a preto chcem zmenit dr.len neviem ku komu ist, aby mal/a aj ludsky a nie tovarovy pristup. Vy ste isli ku akej doki? Ja som pred chvilkou volala s Mudr. Masarovicovou z Kupelou Smrdaky, vraj je na to hlavicka ... Popripade mi mozesprosim napisat ku komu v BA by si uz nesla, alebo resp.isla? Dakujem!

merry9
12. jún 2015

@timietinka na kramare by som nesla uz ziadnemu koznemu - vsetci rovnaka skola, rovnaky pristup, ktory niekolko rokov nemenia. my sme boli u pani dr. Masarovicovej v Smrdakoch. Je uzasna. To je ta co som spominala ze nestatna. To je pani doktorka nr. 1. Nam velmi pomohla. Chod urcite k nej. Je to uplne iny pristup ako bezni lekari. A kolko rocne dieta mate vy? Kojis ho este?

sirinka
12. jún 2015

@timietinka presne tak, na kramaroch nula bodov, vsetko riesia zastaralymi postupmi, ziadny progres...

timietinka
12. jún 2015

@merry9 🙂 Jeeeej, taka rychla odpoved. Dakujem velmi pekne, lebo uz niekolko dni mi nik nevie odporucit ozaj ludskeho, ale tiez aj sikovneho kozneho 😒 ... Viaceri mi spominali, ze im tie Kramare, kozne oddelenie pride ako biznis, lebo ze tam davaju tym malym drobcekom kortikoidy, ktore to len chvilkovo upravia. Moj maly bude mat 11 mesiacov. Pred mesiacom na brusku nic nemal a po hospitalizacii na infekcnom ma obsypane brusko aj chrbatik. Vtedy mal okrem virozy soor, ktory sme liecili Diflucanom. Predtym mal na nozkach AE odkedy zacal papat prikrmy, ale toto sa chova kus inak, tak som rozmyslala, ze by to mohla byt aj kvasinkova infekcia, kedze trpi znova soorom v ustach, no a to je podla mna vec spravnych kremov a diety, mozno + zvysenie davok spravnych vitaminov a nie kortikoidov. Imunologicka povedala, ze mu antimykotika davat nemam, ale nevieme sa zbavit toho sooru iba sodou bikarbona ani koloidnym striebrom ☹ Nasa doki ma pravdepodobne sfukne, ze som pocuvala imunologicku, cize uz sa neviem dockat, kedy nam poradi tato pani lekarka Masarovicova. Kojenie zacinam velmi velmi obmedzovat, lebo fakt neviem, ci mu aj tato dobra vec nahodou neublizuje a nahradili sme to sunarom ...
@sirinka ... dakujem, no najviac ma trapia asi tie kortikoidy a u nasej doki kus tovarovy pristup :-/

merry9
12. jún 2015

@timietinka kojenim si to medzi sebou prenasate. Ale na tvojom mieste by som nekoncila kvoli tomu s kojenim. Musite sa liecit obaja spolu. Ale pani doktorka v smrdakoch ti poradi. Drzim palce. A hlavne netreba cakat za tyzden zazraky (to "vedia" iba na kramaroch) Ono to ide postupne a pomaly

pusa
autor
16. jún 2015

@timietinka ahoj, ja som ďalej ani nehľadala. Koza sa synovi po vylúčení alergénov z potravy vyčistila. Pomohla nám tiež veľmi naša pediatrička, miešané maste, žiadne kortikoidy... Síce mu este občas vybehne nejaká vyrážka - ale nie ekzém ako taký. Vačšinou je to reakcia na stravu, teraz najnovšie na opaľovací krém. celkom dobrá sa mi zdá Kožná v Biskupiciach Eva Škutilova.

beatka2806
22. júl 2015

@daducha ahoj my sme vysadili všetko mliečne a ekzém aj tak stále máme. Ale súhlasím,že to je vnútorná príčina

lola31774
7. sep 2015

@sirinka ahoj ja mam zajtra volat ohladne hospitalizacie moj syn ma 7rokov a ma atopický ekzem,možem tam byt snim celý čas lebo on tam sam nebude a kolko budem platit? dakujem

sirinka
8. sep 2015

@lola31774 ja neviem, kazdu hospitalizaciu som tam odmietla, ale dost pochybujem, ze so 7 rocnym dietatom ta tam nechaju, mozno, ked budu mat volne kapacity, inac urcite uprednostnuju matky mensich deti.

piskotka2014
9. okt 2015

baby mame ekzem chcu nas hospitalizovat mam sa rozhodnut,koho by ste mi odporucili v okli Bratislavy ,teraz nas liecia kortikoidmi co niesom nadsena,prosim poradte

merry9
9. okt 2015

@piskotka2014 odmietni to. A vysad kortikoidy. Oni ho tam aj tak budu potierat kortikoidmi. A brutalne vrstvy. Mne bolo az do placu. Najvacsia chyba ze som povolila tam ist. S kortikoidmi je to bludny kruh. Akeho typu to mate? Cervene? Supiny? Suche? Mokvave?

timietinka
9. okt 2015

@piskotka2014 ... No ja Ti okolie Bratislavy neviem odporučiť. Sme z Bratislavy, ale na rady sme chodili do Smrdákov k doktorke Masarovičovej. Zavolajte si tam aj hneď, ona nie vždy robi cez týždeň, niekedy robí aj cez víkendy aj po večeroch ... treba sa s ňou dohodnúť a nechať si od nej poradiť. Ja by som na ňu dala aj čo sa týka hospitalizácie, ináč by som mala z toho presne tie isté obavy ako píše @merry9 lebo viacerí hovorili, že po dvoch dňoch doma z hospitalizácie sa im to všetko začalo vracať ... dôležité je liečenie zvnútra. Možno Vám doktorka Masarovičová (ináč úplne skvelá láskavá žienka) poradí, čo vysadiť z jedla ... Držte sa!

piskotka2014
9. okt 2015

@timietinka
@merry9 dakujem baby odpisem ti hned len malého uspim a kde najem cisielko na nu

piskotka2014
9. okt 2015

nikde nieje cisielko nanu ☹

lulistek
9. okt 2015

my sme boli hospotalizovane 4 dni tusim ked malá mala 3tyzdne, mala seboroicku dermatitidu, cize supinky na hlavicke za uskami, biele pupaciky na pupceku na prsku na krku... ja som s tym pobytom bola spokojna, velmi pekne sa tam spravali k nam, no ale potom sme chodili na kontroly ku koznej tam a stale vymyslala nieco, malá mala trosku suchsie licka a uz hned ze asi bude mat ekzem a dala nejaku mast ale ja som jej ju nedavala a zasa sme mali dojst na kontrolu, uz mi to pripadalo ako ze robia si z nej pacientku. Mala ma dnes 2 a pol roka a nema problemy , sem tam ma na hlavicke supinky a aj za uskami suchsie ale to este nie je na kozne

piskotka2014
9. okt 2015

@merry9 no my to mame od 4 sep.dala nam tie maste tak sa to vyliecilo a ako sme ic prstali davat tak za par dni sme to mali znovu teraz to mame yas skarede a navyse sa mu to pravilo na krku a po pazami,na tvaricke ma cervene vyrazkz ktrore zmiznu ked su vonku a zs potom sa objavia na krku az tak do zadu sa mu to zlieva do takých map ama to suche a v hlavicke ma take supiny zlte aj ked niake ymiznu zas sa spravia nove ☹

piskotka2014
9. okt 2015

@merry9 jaj aj na uskach take mini supky a ma to tiey suche

merry9
9. okt 2015

@piskotka2014 tak tie supiny vo vlasoch a za usami to je seborea. To nie ekzem. To sme mali aj my. A navyse aj cervene zapalene mokvajuce miesta na licach krku paziach. Nam tiez pomohla dr. masarovicova. Skus zavolat na smrdaky kupele recepciu. Oni ta prepoja. Da to dietu a vie poradit aj maste. Hlavne ale nedava kortikoidy. A nam pomohol potom k uplnemu zmiznutiu homeopat. Je v ba. Mozem ti tiez preposlat ak si za takuto alternativu tiez

lola31774
9. okt 2015

ahojte tak mna s Kubkom hospitalizovali v blave na kramaroch na kožnom a Kubko m 7ROKOV,bola som na izbe ešte s jednov maminov a ta mala 6ročne dievčatko...Kubko ma atopoicky ekzem a mali sme to dost zle a musim povedat že zatial nam najviac pomohli prave tu v nemocnici,,boli sme aj 2krat v smrdakoch ale pomohli len na chvilu.musim povedat že sestričky velmi prijemne a ochotne ako čo sa týka izieb a okolia tak to bolo dost hruza ale po zdravotnej stranke fajn .a ja som si kubka mastila sama takže nas tam akože aj učili ako ošetrovat pokožku...boli sme tam týžden ale musim povedat keby som nemala taku super spolubývajucu tak je to tam na prašky!!!

lola31774
9. okt 2015

a ešte robili mu tam aj vyšetrenia na parazity ,streptokoka a viac

piskotka2014
9. okt 2015

@merry9 ano skusim tie smrdaky a skusim aj tiho homeopata ak mozem poprosit kontakt,moc dakujem,ja som uz s toho zufala 😔snad sa to podari bez tych kortikoidov

piskotka2014
9. okt 2015

@lola31774 dakujem koznaa presvieca ale ja viem ze to asi nezvladnem by som plakala ako sa poznam a prisla by som aj o to malo mlieka co mam,a ake maste vam davali,tie hormonalne?a kolko si prosim uz doma od tial a ci sa vam to nevratilo

merry9
9. okt 2015

@piskotka2014 tak povedz koznej nech si spravi vysetrenia na parazity, streptokoka. To su len vytery z lozisk. To nam tiez robili az v nemocnici. Nechapem preco. Vsetko co tam robili by sa dalo robit v klude a ambulantne. Len tie kozne ambulancie su vsetky na .... a nic taketo napomocne nerobia. A robili nam aj vysetrenia krvy. Ale to by som asi takemu malemu nedala a este pockala. To len v pripade podozrenia na alergiu. Nas maly ma totiz zrejme alergiu na vajicka. A poslem tie kontakty do spravy

ajka30
9. okt 2015

my sme lezali so synom so strasnym atopickym ekzémom plus impetiginizacia pred troma rokmi, a ano pomohli mu- za 4 dni na neho natreli takmer celu tubu kortikoidov ( mne taka tuba vydrzala aj 3 roky)- podla mna to bolo uplne zbytocna hospitalizacia, zvladli by sme to aj doma. Ale aspon mu porobili odbery, doktorky aj sestry boli celkom mile, prostredie otrasne, pre matku tam sa nedala ani strava zakupit, musela som jest vysmazky z bufetu :(

ajka30
9. okt 2015

@piskotka2014 prave som pisala nasu skusenost z kramarov, ale pozeram, ze ty mas malinke babatko, tak neviem, to by som si asi doma netrufla, v BA chvalili ambulanciu DERMASON

lola31774
11. okt 2015

ahojte natierali sme kys.mliečnov a ichtijovov mastov a na moc postihnute nam dali advantan mast to je kortikoid a doma natieram len kys, mliečnov a ichtijovov a mame sa lepšie ,,zistili nam streptokoka na mandliach tak sa liečime a nasadila som mu aj homeopatika tak snad bude lepšie..ked sme boli v smrdakoch tie kupele robiš aj doma je to to iste a ten hlavný kupel maly len raz do týždna a st rašne nam tam exem vystupil na kožu a išli sme sa uškrabat takže tri krat za den ditiaden tak neviem asi nam viac pomohli v nemocnici to je len moj nazor asi treba vyskušat oboje a sama uvidiš ..držim palce

1ladicka
7. mar 2017

Prosím Vas , mam prozbu ako to funguje na deckom kožnom na Kramároch u doktorky A.Jankovej.Berie len objednaných pacientov alebo aj na počkanie.Ďakujem