Čeľustná ortopédia Bratislava

mysicka36
13. feb 2019

Dobrý deň, hľadám v BA čeľustných ortopédov. Naša zubárka nás poslala do DentaDerm s.r.o. Spravili mi cenovú ponuku ale zdá sa mi to veľmi veľa. Cenu mi počas dvojročnej liečby vyčíslili na cca 2tis. € Ano na obidve čeľuste, ale aj tak. Preto rozmýšlam spraviť si nejaký prehľad. A ako to funguje s preplácaním poisťovňou? Lebo za konzultáciu som platila ako samoplatca podľa cenníku. Pritom som zisťovala, že do veku 18 rokov na to prispieva aj poisťovňa.

sissy27
13. feb 2019

@mysicka36 no niečo prepláca poisťovňa, ale nie veľa, teda pri pacientoch do 18r. A záleží aj od diagnózy.
Ja som tiež za dcérin strojček dala cca do 2000€ (úplne presne to spočítané nemám), ale neľutujem. Ono to platíš postupne, nie naraz, ale to ti asi vysvetlili. Kamošku to stálo okolo 4000€ (tiež za dieťa), ale ona mala komplikovanejší problém.
No a za konzultáciu si mohla platiť ako samoplatca, ak tá ambulancia nemá zmluvu s tvojou poisťovňou.

renka30
13. feb 2019

Dcéra má strojček od novembra, cena za celú liečbu bude cca 800 - 1.000 €, platí sa postupne počas 1,5 - 2 rokov (počas trvania liečby), zatiaľ som platila dokopy cca 300€. A ako si písala poisťovňa čiastočne prepláca liečbu len poistencom do 18 rokov.

mysicka36
autor
13. feb 2019

No idem na konzultáciu aj inde. Uvidíme či bude veľký cenový rozdiel, alebo nie.

sissy27
13. feb 2019

@mysicka36 ak chceš, aby ti poisťovňa niečo hradila, tak si zisti, či ambulancia má zmluvu s tvojou poisťovňou.

renka30
13. feb 2019

ja som volala asi do 3 ambulancií a okrem iného som sa aj pýtala, či u nich niečo prepláca poisťovňa
na klinike kam chodíme k zubárovi mi to nacenili na cca 4.000€ ale tam to bolo bez poistovne

ivanka218
11. máj 2023

@renka30 dobrý deň.Mohla by som poprosit kontakt na lekara ku ktoremu chosi vaša dcera.dakujem

renka30
11. máj 2023

@ivanka218 zial, pani doktorka zomrela a nahradil ju iny lekar, TANDS s.r.o - MUDr. Samuel Teplanský, Tbiliská 6 https://www.e-vuc.sk/bsk/zdravotnictvo/ambulant...
U neho som bola zatial iba na konzultacii s mladsou (starsia uz strojcek nema)