Centrum reči Dialóg v Bratislave. Máte skúsenosti?

katrin
24. aug 2009

Ahojte, máte niekto skúsenosť s týmto centrom v BA na Jelačičovej? Ďakujem

minyminy
16. nov 2017

@elisadavinci ďakujem za odpoveď..mozem sa opýtať prečo nie si spokojná? My by sme mali ísť budúci týždeň, ale neviem, učiteľky v škôlke hovoria že nechápu načo.. tak neviem.. čo ste vy mali za problém že ste vôbec uvažovali nad dialógom? Dik 😊
@yuyenka moja tiež nastúpila do škôlky štátnej - od októbra ju zobrali, je na adaptacke do decembra tak neviem ani sama či nastúpiť či nenastúpiť.. 🤔 .. vy ste mali čo za prob že ste išli do dialógu? Dik

elisadavinci
16. nov 2017

@minyminy pisem ip

yuyenka
16. nov 2017

@minyminy mala zacala rozpravat az v troch rokoch, zacali sme chodit k logopedicke a postupovalo to pomaly. A logopedicka jej stanovila diagnozu vyvinova dysfazia...tak preto. Ako som vycitala na internete tak dysfatici su do dialogu uprednostneni.

minyminy
16. nov 2017

@yuyenka dik a to sa ako prejavuje? Tá dysfazia?

minyminy
16. nov 2017

@janocka1 ahoj prosím ťa, koľko ste platili vstupné vyšetrenie? A čo to zahŕňalo? Ďakujem krásne

martinka150
1. feb 2018

Ahojte, chcem sa opytat, venuju sa tam detom aj so zajakavanik, ze? Ked mame poistovnu vszp, aka je soba cakania? Bude mat 5rokov. Musi tam chodit kazdy den?

janocka1
2. feb 2018

@minyminy uz je to asi nrskoro nejako na odpoved a info asi viete vstupne diagnost.vys. bolo okolo 35 eur
2x vstupne diagnosticke logopedicke vysetrenie
2x vstupne diagnosticke psychologicke vysetrenie

janocka1
2. feb 2018

@martinka150 zajakavost pravdepodobnre riesia maju v cenniku, vstupne vysetrenie je okolo 35 eur
maju vsak dost plno, prednedavnom mali stopku novych klientov, nestihaju sa venovat pre ten naval sucasnym,
ci denne, to by zaviselo od odporucani logopeda po vstupnej diagnostike,
najskor najviac povedia na recepcii

janocka1
2. feb 2018

@martinka150 v cenniku je uvedeny i kontakt na dialog, cakaciu dobu neviem povedat, na prvu diagnostiku sa caka aj viac ako pol roka (myslim, ze realne aj rok cakali mamicky a neviem, ci beru novych) mali stopku novych pacientov

nika2212
2. feb 2018

@janocka1 @martinka150 my tam chodime, nových neberu je ta stopka sko si spominala......chodili tam rodičia osobne a odpalkovali ich že ani do poradovnika nedavaju.... A my sme čakali od Januara 2017 kým sa nám ohlasili až v januari teraz 2018 takže rok sme čakali a maju vela pacientov tak sme radi že už sme tam a vtedy sa ešte davalo do poradovnika no už sa nedava.. čiže vás nezoberu bohužial

isabella22
29. mar 2018

@nika2212 Ahoj prosim ta a si priamo z BA?Ako riesis ubytovanie pocas pobytu v skolke??Dakujem...

nika2212
3. apr 2018

@isabella22 Ano sme priamo z BA no jedna mamička čo poznám neni z BA ale aju tu pribuzných tak počas pobytu v Dialogu su u nich dočasne.... Inak neviem ubytovne ta tu vidu draho a bud su pre robotnikov alebo normalne no drahšie..

jojo161
3. apr 2018

@isabella22 my ideme v máji uz 3x na pobyt do sanatória a nie sme z Ba ak chces nejake info napis mi IP.

katarinacierna
27. apr 2018

Ako ste riešili pobyt v BA keď ste neni odtiaľ?A hlavne keď tam nemáte ani rodinu....?Moc dakujem

isabella22
28. apr 2018

@katarinacierna treba si najst ubytovanie...len je to tazko...bud drahe alebo nechcu prenajimat na mesiac

matos2017
8. máj 2018

@isabella22 a viete mi prosim opisat ako to tam teraz funguje? A ake su platby v sanatoriu?

isabella22
8. máj 2018

@matos2017 my este len cakame,ja iba viem ze s ubytovanim maju baby problem

matos2017
9. máj 2018

@isabella22 To nieje prenas problem kedze byvam v BA. Ale chcela som hlavne vediet aky maju pristup aj k iním ludom . My sme nastupili teraz v maji a zatiak som velmi sklamana.

isabella22
9. máj 2018

@matos2017 tak v tomto bohuzial neporadim,kedze som pocula len same dobre ohlasy.

jojo161
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jojo161
9. máj 2018

@matos2017 prečo si sklamaná ak môžem vedieť? Aj do ip kludne

elisadavinci
9. máj 2018

@matos2017 prosím ťa, prečo si sklamaná, ja som bola sklamaná zo psychologického vyšetrenia.....

sesilia
9. máj 2018

@matos2017 prosim mozem aj ja IP. my sme na cakacke uz strasne dlho a neviem sa dockat, kedy sa dostane do sanatka.

matos2017
9. máj 2018

@sesilia cakas na sanatorium? Ci do dialogu? Ako dlho cakas?

ria_ba
10. máj 2018

Ahojte, prosim vas ake su vase aktualne skusenosti s dialogom? my sme tam boli na 2 psycho vysetrenia a zatial jedno logopedicke. odporucili sanatornu liecbu, ktoru som najprv odmietala ale asi budeme musiet. syn ma 3r a nerozprava skoro vobec, ale co je horsie, ma problem s porozumenim. citala som kade tade, ze v dialogu sa toho vela za poslednu dobu zmenilo, ludia a tak. a ze uz to nie je take super ako byvalo. Preto by ste ma potesili vasimi skusenostami - hoc aj negativnymi. chceli deti chodit do sanatiria? pomohlo im to? bojim sa, ze ak nieco prezenu, tak sa syn uplne blokne.
dakujem

sesilia
10. máj 2018

@matos2017 my cakame uz do sanatka, vstupne vysetrenia mame za sebou uz.

ruan
16. máj 2018

@matos2017 Ahoj, zajtra máme nastúpiť do Dialógu. Môžem sa opýtať, prečo ste z neho boli sklamaní? Neviem, čo očakávať a bojím sa...

ruan
16. máj 2018

@jojo161 Ahoj, spomínala si, že ste boli už 3x v sanatóriu v Dialógu. Môžem sa opýtať (zajtra máme nastúpiť), ako to tam funguje? Je to vždy na mesiac (nič nám nepovedali, ani to, ako dlho tam budeme) alebo dlhšie? Aký je tam zhruba režim? Zvládajú to deti? Chodia aj von? Dostanú rodičia nejaký report, čo tam robili a ako to ich dieťa zvládalo, resp. či robí pokroky? Koľkokrát denne tam majú stravu? boli ste so všetkým spokojní? Vopred veľká vďaka za každé info.

teniska1234
16. máj 2018

@ruan deticky rano do 8 pridu vtedy sa hraju o 8 15 si ich beru pani ucitelky a pracuje sa : spieva sa rozprava sa co robili vcera, potom sa desiatuje potom hodinu prebieha hlavna cast pomicou pracovnych listov napr. Vytlieskanie slabik, jed a mnozne cislo, narativa. Potom sa ide von hrat ., nasleduje obed , relax- pocuvanie rozpravky a vyrabanie, dalej olovrant a polhodinova grafomotorika. Od 15 je volna hra kedy sa chodi pre deti . opytaj sa mozes bud len na chviku ked prides, ak je velky problem, tak psycholigicky sa rozpravaju hned s rodicmi. Alebo si dohodnes konzultaciy