Centrum reči Dialóg v Bratislave. Máte skúsenosti?

katrin
24. aug 2009

Ahojte, máte niekto skúsenosť s týmto centrom v BA na Jelačičovej? Ďakujem

jojo161
16. máj 2018

@ruan už to vôbec nie je ako kedysi, ale verím že mu to pomôže viac ako obyčajna škôlka. Vždy sa nastupovalo od 1 do 31v mesiaci, vidim ze aj v tomto je zmena. Kedysi nali 7-8deti teraz 12 deti. Všetky ucitelky/psychologicky su nové. Mladé baby. Chodia von každý deň keď sa da. Najlepšie zobrať dieťaťu náhradné oblečenie do skrinky a samozrejme papučky, pyžamo a fľašu s vodou. Nemajú radi keď si deti nosia hračky ale videla som že niektoré si nosia no hneď pri dverách si ich odkladajú. Nosia si každý deň domov domáce úlohy - väčšinou kreslenie, počítanie (podľa veku)

ruan
17. máj 2018

@teniska1234 Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, pomohla si mi, veľmi si to vážim.

ruan
17. máj 2018

@jojo161 Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, pomohla si mi, veľmi si to vážim.

matos2017
25. máj 2018

Prosím vás má niekto skúsenosť? Bolo dieťa umiestnené v sanatórium dlhšie ako 1 mesiac alebo s medziprestavkou do 1 roka? Pokiaľ viem, poisťovňa prepláca 90dni ročne.Alebo má niekto skúsenost s platením v hotovosti? (Ako to funguje?) Ďakujem

hors
4. jún 2018

Ahojte dievčatá my sme čakali 9 mes. Dnes volali ze mame prísť na budúci týždeň do Dialógu na psychologické vyšetrenie. Neviete ak to bude a co bude ďalej a koľko budem platiť. O sanatórium nám nik nič nehovoril. DAKUJEME

matos2017
4. jún 2018

Ahoj, najprv si vezme dieta na vysetrenie . Bude sa snim hrat, pytat sa ....pozorovat . Urcite ti da este jedno vysetrenie. A budes sa musiet tiez objednet k logopedicke. Cennik ti povie pani na recepcii. Pozor! Su rozne ceny. Ked platis jednotlivo alebo ak si predplatis balicek. Aj za spravu budes musiet platit. Ak si vypytas rozsirenu , bude drahsia a budes dlhsie za nou cakat. Zaplatit nemusis hned, da sa dohodnut . taktiez sa nemusis rozhodnut hned ci beries ich balik. Vsetko sa pytaj ,pytaj,pytaj najlepsie si odchytit veducu.

nika2212
6. jún 2018

@matos2017 ale obyčajna sprava je Zadarmo iba ak požiada o rozšírenú spravu vtedy plati..

matos2017
6. jún 2018

@nika2212 tak to čo viem za obyčajnu správu sa platí cca 33€.

nika2212
7. jún 2018

@matos2017 tak už asi nie... my sme tam boli v Marci 2018 a neplatili sme nič

jojo161
7. jún 2018

My sme dostali v júli správu zo sanatoria a tiež sme nič neplatili. Poslali nám ju domov

matos2017
7. jún 2018

@jojo161 áno so sanatória sa nič neplatí ale ambulantné vyšetrenie sa platí

elisadavinci
7. jún 2018

Ja som potrebovala spravy pre neurologa, psychologicku mi nedali, vraj nenasli a za logo spravu si vypytali 35€.

usmiatamima1987
11. júl 2018

@hors ahoj prosim ra mozem sa spytat kedy si tam asi volala? Telefonicky staci ci treba ist osobne aby nas zaradili? A co k tomu potrebujem? Dakujem pekne za odpovec

hors
11. júl 2018

@usmiatamima1987 ahoj stačí sa objednať telefonicky.A oni sa ozvú mi sme čakali pomali rok.

usmiatamima1987
11. júl 2018

@hors cize kludne aj zajtra mozem volat?

hors
12. júl 2018

@usmiatamima1987 jasne my rm práve dnes ideme.Tak že kedykoľvek zavolať a oni sa ozvú.Su tam tak úžasné dievčatá veľmi milé .

artmaka
29. júl 2018

@ria_ba ahoj, našla som túto komunikáciu až teraz lebo tiež mi bol odporúčany dialóg (škôlku) ale zatiaľ iba známou, neviem či berú aj detičky ako je môj syn.. zaujala ma tvoja veta že syn nielen nerozpráva ale aj nerozumie.. moj tiež tak.. pokročili ste nejako? Navštevujete sanatórium? Dali vám nejakú diagnózu?

minyminy
29. júl 2018

@artmaka ahoj a co konkrétne nerozumie? Daj príklad.. koľko má rokov?

artmaka
30. júl 2018

@minyminy ahoj, no my už máme aj diagnózu. Keďže malý nerozprával ešte ako 2.5r. a javil sa ako malý ignorant tak som začala riešiť.. dostali sme sa k diagnóze PAS (porucha autistickeho spektra) žiaľ, takže nie je ignorant Holt nerozumie bežne hovorenej reči, teraz ma 3.5 roka chodíme na ABA terapiu a učíme sa pomaly hrou a obrázkami. Preto som písala že neviem či je to aj pre deti ako je môj alebo len pre deti s inými poruchami reči.

ruan
30. júl 2018

Ahojte, píšem správu po absolvovaní synovho prvého mesačného pobytu v Dialógu (v júni): musím povedať, že na synovi naozaj vidíme pokroky, pekne sa rozrozprával, na základe úloh v zošite sme mohli aspoň trochu nahliadnuť do toho, čo riešia s deťmi. Nie len reč, ale celkové vnímanie a spontánnosť v komunikácii sa u syna výrazne posunuli. Možno tam nie je všetko úplne ideálne, ale my rozhodne odporúčame a radi pôjdeme znova. Želám všetkým dobrodružné leto plné krásnych podnetov a zážitkov.

ria_ba
30. júl 2018

@artmaka Ahoj, nas tiez ako 2,5 rocny nerozpaval nic zrozumitelne. dokonca aj ako 3rocny skoro nic. V dialogu sme cakali na termin skoro rok, a co som pocula, stale sa caka cca rok. A co nerozumel? vsetko. ked som povedala pod, ideme von (rad chodi von), pozeral na mna ako teliatko. k dveram som ho tahala s vreskom. ale uz ked videl ze ideme von, tak vesely, spokojny. A tak to bolo so vsetkym. A bolo jedno ci sa jednalo o oblubenu alebo neoblubenu aktivitu. Proste. nerozumel mi co po nom chcem. V dialogu nam odporucili na zaklade vysetrenia prihlasit sa aj na vysetrenie na PAS, ale ze zatial s nim zacnu v ambulantnej liecbe (oni ti musia na zaklade screeningu dat odporucanie, ci je vhodny na skolku. a na tu sa potom este caka - u nas napr. cca pol roka od screeningu). Nie som z dialogu zatial bohvie ako nadsena. Zatial sme tam mali 4 ambulantne sedenia, a mozno je to len moj subjektivny postoj... ale to je nadlhsie. Mozno sa to zmeni.
my sme ale so synom zacali skusat kadeco, k comu som sa dopracovala na nete. Boli sme u neurologa, homeopatky, skusame dietu, rozne kartickove metody. syn pomaly ale isto zacina rozpravat, aj ked slova komoli este, no treningom sa to zlepsuje, a porozumenie sa zlepsilo velmi. Neviem ci je to dietou, homeopatikami, probiotikami, tym ze sa mu este viac venujeme, alebo cim, ale urcite nie dialogom. Prihlasila som nas aj k inej logopedicke, ktora kedysi robila v dialogu. tiez ze sa u nej caka aj 5m kym nas vezme. ale hned ako nas vezme, a uvidim ze sa jej dari s malym viac ako v dialogu, beriem ho z dialogu...
nas presiel z fazy maly ignorant do fazy ja ja ja jenom ja.... po narodeni sestricky sa zacal viac predvadzat, viac ziadat pozornost, aby sme jeho brali na vedomie, nie ju... a to ho prinutilo aj viac rozpravat. nasava kazdy den nove slova, dokonca obcas zosmoli aj vetu. je to s nim este tazke, ale zlepsuje sa. Dufam, ze ak nas aj vysetria na PAS, tak to vylucia. a snad mu nepribiju dalsie diagnozy.
Ak mas pochybnosti, prihlas ho do dialogu. Beztak budes cakat kym ta zavolaju na vysetrenia (treba vymenny listok). A po vysetreniach sa zas caka na skolku, ak ju odporucia... takze nacakas sa a dovtedy sa maly mozno aj rozbehne... a ak nie, tak sama uvidis ci mu dialog nieco dava, alebo nie.

artmaka
30. júl 2018

@ria_ba ďakujem krásne za odpoveď, my už práveže diagnózu PAS máme a preto som pochybovala či pracujú aj s takymito deťmi alebo len s inými rôznymi poruchami reči.
Tiež čakáme na logo, keď sme sa konečne k jednej odporúčanej dostali tak hneď pri prvom stretnutí nám oznámila že dostala výpoveď a už vlastne nemáme kam chodiť. Potrebujeme klinickú logopedicku tak to máme so zháňaním o to ťažšie.. Asi.. Pár slovíčok máme ale veľmi málo, aj tie začali len nedávno.. cvičíme ABU chodíme detskej psychologicke na terapie, učíme sa cez obrázky a tak.. malé pokroky sú, ale skôr v takej spolupráci než v hovoreni ale aspoň niečo.. ešte to celé zvážim a uvidím, zatiaľ mi to len známa odporučila a tu som našla skúsenosti mamičiek..

merrynka69
19. nov 2018

Dobrý večer obnovuje tému ideme decembri do sanatória do skvolky 🙂 Je tu niekto kto. Ide tiež? Alebo bol tu tento. Rok? Ďakujem

sesilia
20. nov 2018

@merrynka69 my chodime terau a budeme aj v decembri.

minyminy
20. nov 2018

@merrynka69 mozno mi pojdeme

merrynka69
26. nov 2018

@minyminy no ako my ideme na 💯 december nastupujeme! A vy?

minyminy
27. nov 2018

@merrynka69 aj my ideme 😊

petramurinova
15. jan 2019

Ahojte maminky, prosím vás o nejakeniečo infoa o sanatoriutom dialog v BA, odporučila nám ho špeciálna pedagogička. Mála má disfaziu, niečo som si tu prečítala, ale chcela by som info od niekoho kto tam bol nedávno. Som zo Zv volala som tam, takže sme v poradovniku na diagnostiku.
Preplaca to poisťovňa? Mám všeobecnú. Pani vravela že cca polroka budem čakať na termin do škôlky a že dieťa tam bude mesiac.
Ďakujem za každé aktuálne info.
S pozdravom Peťa

katarinam85
15. jan 2019

@petramurinova Ahoj Peťa .my tam so synom momentalne chodime..vstupne vyšetrenia sme absolvovali teraz v decembri..doplaca sa 35 eur.
My tam chodime iba na sedenia momenatalne..kedze kvoli separacii do tej ich "mesacnej skolky" syn nemoze..nezvladol by cely den...
Tie sedenia garantuje Dialog aspon 2x za mesiac...a tam sa doplaca 16.50 eur po kazdom sedeni alebo ročný poplatok 198 eur
Dufam ze som aspon trosku pomohla 😊

dami23
20. jan 2019

@petramurinova ahoj my tiež tam chodime ano preplaca skolku ale stravu nie... Chodime tam uz 2.mesiac a budeme koncit a na sedenie budeme pokracovat co znamena logopedia... Su ako v skolke len maju ulohy cvicia snimi a potom ich maju na domov tie ulohy. To je asi tak skratke drzim.