Hepatológ alebo internista pre dcérku

amana97
17. apr 2022

Milé mamičky prosím vás vie mi niektorá poradiť dobrého lekára súkromného aj . Ktorý bude vedieť moju dcérku vyšetriť hneď za príplatok a nie za rok . Hľadám súrne lekára hepatologa alebo internistu alebo lekára ktorý sa venuje zdraviu a ten nás odporučí ďalej . Hľadám lekára ktorý nepotrebuje výmeny lístok súkromného čiže kľudne aj niejaku nemocnicu súkromnú . Cele zapadne Slovensko alebo aj cele Slovensko či zahraničie .
Dcéra ma problémy s pečeňou ,slezinou,krvný obraz , neurologicky problém Hrčka na hlave .

Veľmi pekne ďakujem za typy .

Samozrejme mame svojich lekárov no na tých musím čakať pól roka alebo aj rok . Dokym nemá príznaky tak dcéru nezoberú skôr . No ja ako matka nebudem čakať rok na vyšetrenia keď viem že sa s mojou dcérou niečo deje . (Vysvetlenie pre mamičky ktoré by náhodou nechápali )

Ďakujem za akýkoľvek typ .

ewelinka21
17. apr 2022

@amana97 Neviem, ake konkretne problemy mate ani o ake stare dietatko sa jedna, ale ked je v tom pecen a slezina, tak taketo dieta by malo byt sledovane v ambulancii na NUDCH na Kramaroch. Tam je aj pediatria (interna) aj detska hepatologia, USG a pod. Pokial su tam dlhe cakacie doby, tak ja osobne by som mozno skusila aj Procare na Betliarskej, tam by mala byt detska gastro a hepato. Sice je to za priplatok, ale pisete, ze ste ochotna si priplatit. Krvne testy by vam mal urobit vas pediater, event. Ak by ste potrebovali rozsirenejsie tak na detskej gastro by vam spravili.
Co sa tyka neurologa na strecnianskej v Ba bola detska neurologicka, netusim ake dlhe su tam cakacie doby.

amana97
autor
17. apr 2022

@amana97 dcérka ma 1.3 rok

luccija
17. apr 2022

@amana97 čo má so slezinou zväčšenú?

lyci
17. apr 2022

@amana97 a boli ste uz konecne na tej pohotovosti na kramaroch?

amana97
autor
17. apr 2022

@lyci neboli lebo nemá príznaky ísť na pohotovosť

zuzanka.zuzu
17. apr 2022

ku žiadnemu detskému sa nečaká rok a to ani bez známosti. a keď nemá príznaky ako vieš čo jej je a ku komu ísť? čiže už je niekde vyšetrovaná? ja tomu celému nerozumiem...

lyci
17. apr 2022

@amana97 ved vam neurolog kazal ist na pohotovost hned. nesli ste. kopec zien na MK radili ist na pohotovost aj neskor a nesli ste
priznaky ma bolesti brucha a svrbi ju telo. svrbenie je priznak ochorenia pecene (ak to nie je alergia). a keby rypali, tak by som povedala, ze doma mala horucku, preto ste sli
nie je pravda, ze u lekara sa caka pol roka az rok. vsetci lekari maju zaplnene terminy max 3 mesiace dopredu. na dlhsie dopredu nechcu davat. mam obvolanych skoro vsetkych hepatologov v bratislave. ale pre dospelych
ked nechcete tu photovost, tak treba ist osobne na to oddelenie infektologie ako som uz radila pred 2 dnami ci kedy, zaoberaju sa tam aj chorobami pecene u deti, ale to som uz tiez pisala

amana97
autor
17. apr 2022

@zuzanka.zuzu tak si pozrite voľne termíny v NUDCH ;)

zuzanka.zuzu
17. apr 2022

@amana97 jasne, schválne si vytvorím konto aby som si pozrela rezervácie 🙈 no a teraz vážne... ak je niečo súrne/neodkladné/urgentné tak berú okamžite (minimálne pohotovosť), s poplatkami "sa dá nájsť termínik" aj pred/po ordinačných hodinách, bez poplatkov a bez známostí cca do týždňa-dvoch v závislosti od stavu a veku dieťaťa. potom už ste "ich" pacient a už si manažujú termíny oni. opakujem - nerozumiem tomu. už je niečí pacient?

amana97
autor
17. apr 2022

@lyci raz ju telo svrbí a je iná ako inokedy a raz je úplne poriadku , bola by som radšej za lekára kde sa objednam ako ísť na pohotovosť . Objednávala som sa do NUDCH kde sú voľne termíny u niekoho az v septembri a u niekoho sa už ani nedá tento rok . Myslite si že som si to nezistovala ? 🤦‍♀️

amana97
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanka.zuzu
17. apr 2022

@amana97 žijem v BA a nemám žiadne lekárske známosti, napriek tomu dostávam termíny do týždňa alebo proste stojím pred ambulanciou aj celý deň ("lebo pán doktor teraz operuje") a čakám kým nedostanem termín, áno, taká šibnutá som a toto všetko som ochotná urobiť pre svoje dieťa hocikedy... ďakujem za spýtanie, teraz poďme späť k tvojej dcérke. podľa tých fotiek v inej diskusii sa to ani mne nepáči. tá hrčka je zlá a bruško fakt divné. ak si to schválne nefotila z najhoršieho uhla (lebo na koňovi by som sa už nečudovala ničomu) TRVAJ na termíne max do konca mesiaca. ver mi, majú ho 😉 a keď sa nedostaneš, cca 26.4. by som bola so zbalenou taškou na pohotovosti - dieťa doma zvracia, má teplotu, nespí, neje, je nekľudné, lieky nezaberajú - ŽIADNY príčetný lekár ťa nepošle s týmto domov!

amana97
autor
17. apr 2022

@zuzanka.zuzu ďakujem určite ak nenájdeme termín pôjdem na pohotovosť

amana97
autor
17. apr 2022

@lyci ďakujem

rohypnol1
17. apr 2022

@amana97 priznam sa, ze som si myslela, ze prehanas. No po zhliadnuti fotiek sa mi to nezda v poriadku… ani ta hrca v tomto veku, ani to brucho. V zufalstve by som to riesila pobalenou taskou a presne ako @zuzanka.zuzu Nech jej v nemocnici spravia vsetky vysetrenia potrebne…
A drzim palce, nech to nic zle nie je!

ninazemna
20. apr 2022

Neuroblastóm je vylúčený?

amana97
autor
20. apr 2022

@ninazemna to vôbec neriešili viete mi povedať o tom viac informácii práve som si niečo prečítala máte aj niejake skúsenosti ?

ninazemna
20. apr 2022

@amana97 Nemám informácie o zdravotnom stave a výsledkoch Vašej dcérky. Máte všeobecného lekára pre deti a dorast? Podľa miesta bydliska?

ninazemna
20. apr 2022

@amana97 Zvýšené leukocyty sú koľko? Stovky príčin. Leukémia, infekcia CMV, EBV, baktériový zápal kdekoľvek. Aké je brucho, pečeň, slezina, hrča na hlave?