Kam na operáciu mandlí s dieťaťom?

zontik
1. júl 2019

Ahojte žienky.
Chcem Vás poprosiť, odporučte, kde dať operovať dieťaťu mandle? Najlepšie by bolo stihnúť to cez prázdniny, nakoľko začíname školu. Sme objednaní na 4.9. ale ma hnevá, že len nastúpi do 1. triedy, už bude dva týždne doma.Za každú radu, prípadne kontakt budem vďačná. A koľko sa teraz platí na súkromnej klinike za operáciu Ďakujem pekne.

siska25
2. júl 2019

@franica mojej robili naraz nos aj hrdlo. O nose ani nevedela, vobec sa nan nestazovala. Hrdlo ju bolelo cca 5 dni, davali sme na to lieky a po dvoch dnoch uz v pohode jedla. Dostala aj ATB, lebo sa jej to trochu zapalilo. Po dvoch tyzdnoch od zakroku ju doktor pustil do skolky. Syn bol v skolje po 1,5 tyzdni. Deti to naozaj lepsie znasaju ako dospely. A to teda moha dcera ma paniku z doktorov a hysaky ma aj kvoli ustipnutiu komarom a dali sme to. Som baozaj rada, lebo ona to mala uz tak zle, ze nedokazala tuhu stravu prehltat a v noci sa budila na to, ze prestavala dychat.

franica
2. júl 2019

@siska25 ďakujem pekne za odpoved..aj ja dúfam, že tie nosné budú v pohode, krčné má našťastie v poriadku

riannka12
2. júl 2019

Ahoj. Náš syn skoro tiež ohluchol, takže nosná mandľa musela ísť von. Boli sme v Dolnom Smokovci. Po dvoch hodinách nás pustili. Dr. ma ale počas zákroku zavolala, že má veľké aj krčné, či dám súhlas ich zmenšiť (aby nemusel ísť opäť o niekoľko mesiacov pod narkózu) . Teraz sa už nevyberajú. Tiež sme šli 7.9. a doma bol celý september. Našťastie, bolo to minulý rok, čiže bol predškolák.

zontik
autor
2. júl 2019

@riannka12 naša ich má veľké, ale krčiar jej ich ani nepozrel poriadne, pretože mala stále sople, a napuchnuté, že to aj tak nezhodnotí poriadne...ale ozaj ich má veľké, že ked je chorá, ani jej poriadne nevidno, ten(ako sa to len povie-to v strede, to pohyblivé) 😀..tak neviem, či jej to budú chcieť zmenšovať

zontik
autor
2. júl 2019

@riannka12 a to ste boli na súromnej klinike, či klasika nemocnica...a pomohlo mu?

riannka12
2. júl 2019

@zontik Je to štátna. Neplatili sme ani korunu a chodí tam operovať Dr. z Martina. Myslím si, že tým, že mu tie krčné mandle ponechali, urobili správnu vec. A čo si sa týka nosnej mandle - malý počuje lepšie, nechrápe a konečne sa vyspí a nebol tak často chorý. Neľutujem. Dolný Smokovec nám odporučil Dr. Kováč z PP.

riannka12
2. júl 2019

Som rada, že sme sa dostali k Dr. Kováčovi, pretože má ako jediný v okolí sondu, ktorú zavádza do nosa a presne vidí, aké sú mandle aj zvnútra. Náš krčiar nikdy nič nevidel a malý skoro ohluchol.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pipinka3027
2. júl 2019

Ja som dala syna operovat v Poprade. Maju volne terminy a dost rychlo beru. V podstate daju ako vam vyhovuje. Nic sme neplatili. Bola som max spokojna, vyberali mu nosne, krcne opalili a uska tiez robili

zontik
autor
2. júl 2019

@riannka12 a myslíte, že ten lekár operuje aj v Martine?

riannka12
3. júl 2019

@zontik To netuším. Tá p. doktorka sa volá Gabriela Bugová. Skús pozrieť na nete.

zontik
autor
3. júl 2019

@riannka12 ďakujem 😉

riannka12
3. júl 2019

@zontik Nie je za čo. Držím palce! Nech to pomôže.

zontik
autor
16. sep 2019

@zontik ahojte baby😁 tak už máme po operácii, dnes prvý deň v škole 😆 ešte prosím, kto má skúsenosť, aký stav ste mali po operácii? Malej sa viedlo super, ale asi po 10 dňoch sa jej spustili sople, a chrape stále..je to v pohode? O chrápanie som dr.hovorila, vraj už to má prestať, vo štvrtok ideme znova na kontrolu.dakujem za odpovede 😊