Kedy hľadať detského lekára?

lauralaplant
27. mar 2013

Pocula som, ze detskeho lekara, ku ktoremu budem chodit s babatkom je potrebne mat dohodnuteho uz pred porodom. Kedy ste si doktora nasli vy? Ako to prebieha? Staci sa len ustne dohodnut a potom prist s babatkom?
Chcem skusit jednu Dr., ku ktorej obvodu nepatrime, ale mame ju blizko bydliska....viem, ze ma moze odmietnut...obvodna vsak musi zobrat automaticky, vsak? Ci aj u nej sa treba dopredu dohodnut?

xlucia
27. mar 2013

@lauralaplant je korektne a slusne ist sa opytat dopredu, pretoze v porodnici nahlasujes meno pediatra a jednak v porodnici robia skrining a keby nahodou nebol dobry, co sa moze stat, vysledky sa posielaju pediatrovi.
obvodna ta musi zobrat, ale nemusite si vobec "sadnut" a okrem toho do 24 hodin sa mas hlasit aspon telefonicky u pediatra ze ste doma z porodnice, aby skontroloval dieta. takze je tiez lepsie ked o vas aspon orientacne dopredu vie

alka221
27. mar 2013

ja som sa bola spytat pediatricky pred porodom, ci maleho vezme. dohodli sme sa iba ustne, povedala, ze po porode sa mam zastavit, v porodnici sa ma pytali,kam bude maly chodit ku dr. isli sme tusim na druhy den..potom vsetko vypisovala..

januliku
27. mar 2013

@lauralaplant Urcite si ju dohodni pred porodom, pretoze po porode ju musis nahlasit v porodnici a prva poradna s dietatkom je den po prepusteni z porodnice. Staci zaklopat a spytat sa 😉