Mám hľadať lekára pre svoje ešte nenarodené dieťa už teraz?

veronicka1901
8. nov 2011

V decembri sa nam ma narodit babatko, chceli by sme mat detsku lekarku, ku ktorej patrime podla obvodu. Treba sa zaregistrovat uz teraz, ci staci az po porode, pripadne pri prvej navsteve? Aku mate skusenost? Dakujem 🙂 .

dara76
8. nov 2011

treba sa s nou dohodnut vopred, lebo meno pediatra musis nahlasit uz v porodnici.

stanislavao
8. nov 2011

presne tak. treba ist k pediatrovi pred porodom, napisat si cele meno, adresu, tel.kontakt, lebo v porodnici to od Vas budu pytat. a potom hned po navrate z porodnice odniest prepustaciu spravu.

ivett1
8. nov 2011

@veronicka1901 ahoj, treba sa ísť pozrieť, prípadne predstaviť už vopred, lebo po pôrode sa ešte v pôrodnici nahlasujú kontaktné údaje lekára a treba mu tiež do určitého termínu doručiť prepúšťaciu správu dieťaťa a dohodnúť si osobnú návštevu - buď doma alebo v ordinácii ("poradňu")... 😉

henulienka
8. nov 2011

Ja som sa opýtala predtým ešte ... keďže chodím so všetkými deťmi k jednej pediatričke, tak v rámci poradní som sa opýtala, či mi zoberie aj ďalšie 🙂

katka3012
9. nov 2011

presne,ako pise dara76,meno lekara musis nahlasit uz v porodnici,takze si ju vybav vopred

milankovazuzana
9. nov 2011

Ahoj, určite je dobré, ak si pediatra nájdeš oveľa skôr.Dôvod? Jednak by si ho mala mať uvedeného v mat.knižke, ale ako mne sa stalo-môže mať stopstav kôli tomu, že má plno a tým pádom by Ťa nemusel u seba zaregistrovať a Ty by si na poslednú chvíľku musela zháňať iného...

wcela
10. nov 2011

ahoj,ja som tiez bola tento tyzden...si nas zapisala a ze po porode jej mame zavolat a prist na prvu navstevu....takze urcite si vybav teraz 😉

mamabiba
10. nov 2011

Určite pred pôrodom. Musíš dať jeho adresu v pôrodnici. Mala by si mať aj dajakú predstavu o tom, čo lekár ponúka, aký má prístup k dojčeniu...ak chceš dojčiť, pozrieť sa, ako má zariadenú a vybavenú ambulanciu, či či má veľa pacientov a podobne a následne podľa toho vybrať. Nájsť dobrého pediatra nieje vôbec ľahké, poprípade sa tu na MK opýtaj buď na odporúčanie dajakého pediatra v tvojom okolí...babulky z MK ti radi poradia, alebo sa spýtaj priamo na meno toho lekára. Je dobré si o ňom zistiť čo najviac ešte pred narodením dieťatka, aby si bola spokojná, aby ti vedel dobre poradiť podľa toho, čo ty chceš...napr. podpora dojčenia a až potom vybrať pediatra u ktorého sa zahlásiš, pretože lekára budeš môcť zmeniť až po pol roku (ak by ti nevyhovoval).