Logopéd pre deti do 3 rokov v Bratislave

nayrufa
20. jan 2018

Ahojte neviete prosim o nejakom dobrom klinickom logopedovi v Ba, ktory pracuje aj s malymi detmi? Syn bude mat 2 roky...

3009
21. jan 2018

To načo pre 2-ročné dieťa logopéda? Veď niektoré deti v tom veku ešte povedia len prvé slová. My sme začali chodiť teraz k logopédovi a má 3 roky a 4 mesiace a dieťa nechce spolupracovať. Takže je to úplne zbytočné. Myslím, že ťa žiadny logopéd s takým malým dieťaťom nevezme. Snáď nechceš, aby 2-ročné dieťa rozprávalo ako dospelý.

nayrufa
autor
21. jan 2018

@3009 pretoze moj maly nespaja ani slabiky. Ziadne slovo, nic. Je predcasne narodeny a pokial by sa malo jednat o nejaky problem ako je oneskoreny vyvin reci alebo nedajboze dysfaziu, tak urcite nebudem cakat, ale riesit to cim skor. Milujem taketo rypania. Nevies ani co za tym je.

lilke
21. jan 2018

@3009 Ale ano, uz male deti potrebuju niekedy logopeda 🙂 Dokonca sa zacina pracovat s detmi od 6 mesiacov. A maminke tu iste nejde o cistotu reci. Mozno dietatko naozaj logopeda nepotrebuje a je z tych, ktore sa rozrozpravaju neskor. A mozno ma nejaku recovu poruchu, poskodene porozumenie reci,... a toto treba riesit cim skor.

@nayrufa V Institute reci, treba si pozriet v popise, kto sa zameriava na male deti. My sme chodili k Zlatke Hoppanovej, uzasna. Ale je sukromne. Potom este na Kramaroch je Putskova, tiez napadita. Ale upozornujem, logoped iba navedie rodica, ukaze mu aktivitu, a rodic musi doma vsetko odpracovat. A obe pozaduju tvrdu pracu. 🙂
Pre zaciatok, kym sa vobec niekam dostanete, odporucam cim skor kupit knihu https://www.martinus.sk/?uItem=72955 a pracovat podla nej. Tato kniha sa da aj stiahnut.

3009
21. jan 2018

Nerýpem, len ti hovorím vlastnú skúsenosť, lebo aj my sme boli prvýkrát za špeciálnou logopédkou, keď mala 2,5 roka a tiež nám odporučila len čakať. Skús toto: Vedúca Centra pre dysfluencie SZU: PhDr. Ľubomíra Štenclová

klinický logopéd, špecializuje sa na tejto problém.

Kontakt: 02/ 59 370 182
Helpline: 0903 255 053
Adresa: Limbová 12
833 03 Bratislava 37
č. dv. B - 117

dominika2000
21. jan 2018

@nayrufa výborná je pani doktorka na Kramaroch Kormanova je to klinická logopedicka a pracuje s malými deťmi je úžasná mi tam chodíme od 2,5 roka a pomáha nám , odporúčam

nayrufa
autor
21. jan 2018

@lilke dakujem za tip na knizku. Urcite ju pozriem. Institut detskej reci som uz pozerala, no je to skutocne financne nad nas limit. Samozrejme, ked nenajdem nikoho, tak sa na to dame. Bodaj by to bolo len tym, ze potrebuje cas. No skutocne citim, ze nieco nie je v poriadku. My chodime aj na rizikovu poradnu, nakolko je predcasniatko a neurologicka tiez odporuca skusit logopeda. Som si vedoma aj toho, ze je to 90% tvrda praca. Ver mi, ze spravim vsetko preto, aby som mu pomohla 😊
@3009 dakujem za kontakt

@dominika2000 o nej som pocula len super recenzie, no zial nas nevezme. Ma vela deticiek a tak berie uz len z kramarov 😐

noemi125
13. jan 2023

@nayrufa dobry ,mozem sa spytat ako ste na tom dnes?

nayrufa
autor
13. jan 2023

@noemi125 Samko chodi do prvej triedy, usta sa mu nezavru cely den, logopeda uz vobec nenavstevujeme (netreba). Je z neho sikovny skolak 🥰

noemi125
13. jan 2023

@nayrufa super tesima velmi 🙂 kedy zacal rozpravat ?

nayrufa
autor
14. jan 2023

@noemi125 mesiac pred tretimi narodeninami zacal opakovat par slov.. to trvalo asi tak 3 mesiace a potom sa to rozbehlo.