Logopéd pre deti do 3 rokov - Bratislava

alex2019
16. jún 2021

Ahojte, rada by som sa vas spytala ci mate skusenost s navstevou logopeda s dietatom okolo 2,5 roka. Syn ma cca tolko, velmi malo hovori a hlavne take svoje slova, tj my uz vieme co nimi mysli ale so skutocnym pomenovanim danej veci nemaju vela spolocne 🙂 Prakticky vobec nechce po nas opakovat ked sa mu snazime hovorit co sa ako vola. Takist jeho zaujem o knizky v poslednych mesiacoch dost oslabol. Nechcela som to do 3 rokov nejak riesit, podla mna je inak velmi sikovny a mne sa zda ze velmi slusne rozumie ale potom som sa rozpravala s jednou mamickou a ta mi hovorila, ze ona ma znamu logopedicku a ze vraj je to lepsie riesit skor nez neskor a ze uz aj v tomto veku prediatri davaju odporucanie k logopedovi ak dieta nic resp malo hovori. Boli ste s dietatom v takomto veku u logopeda? Ak ano, vedeli by ste odporucit nejakeho v BA? Nevadi ked sa aj nieco plati. V zasade by som hlavne chcela ist na take nejake vstupne sedenie kde by sa na neho pozrel odbornik a povedal nam svoj nazor. Prosim nepiste mi, ze je to ok, ze nic nehovori a ze co by som v takomto veku aj cakala.. ja to zatial rozhodne nevidim ako nejaky velky problem, len to proste nechcem zanedbat, budeme mat za chvilu babatko, a mam teraz este par tyzdnov kedy mi bude jednoduchsie s nim taketo veci povybavovat tak aj preto by som to uz teraz chcela. Je mi jasne, ze vela deti sa rozhovori az okolo 3 rokov ale zase si myslim, ze to tiez nebude zo dna na den a on ozaj nechce v tomto smere velmi spolupracovat 🙂 Vopred dakujem za vase rady.

deedol
16. jún 2021

ano, boli sme dokonca este skor. aj kamoska bola s malym s podobnym problemom ako vy (vlastne slova, ktorym rozumeju len zasvateni) - tiez sli vo veku cca 2,5r a aj to dalej riesili a chodil rok do nejakej speci logopedickej skolky. odporucam luciu dubravicku, ale neviem, ci berie novych pacientov. plati sa tusim 9€/sedenie.

makova333
17. jún 2021

@alex2019 ano v tomto veku urcite logopeda, cim skor, tym lepsie, Odporucanie od pediatra vobec nepotrebujes. Za mna je dobra Štenclova http://www.szu.sk/index.php?id=166&menu=

alex2019
autor
17. jún 2021

@deedol dakujem, uz som aj volala ale zial caka sa 5 mesiacov :(

murielaa
17. jún 2021

@alex2019 ja chodim na Kramare, Mudr. Stefanovicova... Termin som dostala do dvoch tyzdnoch... Zatial som bola len raz a bola som spokojna

alex2019
autor
10. júl 2021

@murielaa super dakujem, ani som si nevsimla tento prispevok, mozno tam este skusim zavolat, lebo vsade inde to boli mesiace cakania.. v kazdom pripade dovolala som sa jednej lekarke, ktora myslim aj tu bola spominana, s tym, ze sa mame ozvat v septembri a ta ma celkom ukludnila, povedala, ze vela deti sa rozrozprava az v skolke, a ze aj ked si vymysla vlastne slova tak ze to vobec nie je problem a ze ak do toho septembra bude mat 10 kludne aj takychto novych slov tak ze je to dobre, ak viac tak super.. urcite by som chcela so synom navstivit logopeda ked sa bude dat, uz len preto aby mi potom dakto v 3 rokoch nepovedal, ze "oooo, to ste mali skorej riesit.." ale uprimne, bola by som velmi prekvapena, ak by mi ten lekar povedal, ze mame nejaky vaznejsi problem..

engel76
10. júl 2021

@alex2019 my sme chodili na Sustekovu.