Mám cystu a hľadám dobrého lekára v Košiciach. Poraďte

bombulka
21. mar 2008

ahojte, som tu uplne nova a som rada, ze som objavila tuto stranku, je super 🙂 . mozno sa moj problem uz preberal, ale predsa ho skusim opisat. pobolievalo ma na lavej strane podbruska a lekar mi nasledne zistil cystu, ktora vznikla z neprasknuteho folikulu, teda neprebehla ovulacia . pichol mi jeden thiamin a povedal, ze sa mam ukazat po menzese, ze zvykne s menzesom odist. tak to aj bolo, cysta tam uz nie je, ale aj tak ma to pobolieva. nie je to velka bolest, ale myslim, ze ked nieco pobolieva, asi to nebude celkom v poriadku. podobne to bolo aj mesiac predtym, ale brala som to tak, ze to prejde. od septembra sa snazime o babatko, ale bohuzial, prave od tohto mesiaca mi zacal haprovat predtym inak ukazkovy cyklus, pravidelny, s ovulacnymi bolestami a hlienom. za jul, august som okrem toho pribrala 6 kil, z coho som bola velmi prekvapena. povedala som to doktorovi s tym, ze sa mi to cele nejako nepozdava, pribratie, uplne zmeneny cyklus, do toho cysta, ani hormony neboli uplne ok, vynutila som si rozbor krvi na 5 den cyklu, mala som mierne zvyseny testosteron, prolaktin a mierne znizeny FSH, ostatne v norme, okrem toho pred par rokmi som mala problem s prolaktinom a na rok mi uplne vynechal menzes...zacal byt dost neprijemny a spraval sa ku mne ako k hypochondrickej hysterke. povedala som mu, ze sa obavam, ze sa ta cysta, resp. neprebehnuta ovulacia opakuje, kedze ma to pobolievalo aj minuly mesiac a co dalej, ak sa to bude opakovat zasa, kedze tu lavu stranu citim. na to mi odpovedal, ze s tym sa neda nic robit, ze mi s tym nevie pomoct. povedal mi, ze si mam merat bazalnu teplotu, tu som si merala z dva mesiace a povedala som mu, ze tie krivky nevyzeraju bohvieako. na to zareagoval velmi citlivo: no, tak neovulujete! co mate dalej, chcete sa este nieco opytat? tomu hovorim skutocne citlivy pristup k zene, ktora planuje dieta a ma obavy. velmi neochotne nacrtol, ze sa da urobit folikulometria, kazdy druhy den, ale pozrel sa na mna stylom, ze taka trafena snad nie si, aby si tu chodila ako na klavir. cize vec je podla neho vyriesena a ze po roku snazenia sa robia vysetrenia a prvy pojde aj tak manzel. takze, chcela by som sa opytat na tu cystu a vase skusenosti, pretoze mi sice zmizla, ale aj tak ma to pobolieva a hlavne by som chcela poradit nejakeho lekara, pri ktorom by som sa necitila ako hypochonder a ktory by mal zaujem riesit problemy. dakujem 🙂

bombulka
autor
24. mar 2008

ahojte, tak uz sme doma. dopadlo to podla ocakavani. v nedelu sa dalo, dnes uz bolo vsetko v starych kolajach. nemam jej ako vysvetlit, preco tam nebudeme chodit, tak tam radsej raz za mesiac ideme...sestra sa radsej odstahovala do brna a chodi tak raz za polroka, aj to sa v kuse hadaju, ale aj tak nepochopila, preco po navsteve mam z nej depky a pripadam si ako najnanichodnejsi clovek na svete, proste ona si mysli, ze vsetko robi dokonale a my sme tie nepodarene, nevdacne, nanic dcery, ktore jej prinasaju len trapenie a smutok. a co je najhorsie, vsetci ostatni maju vydarene, sikovne, mile, uzasne, no proste naj deti, ktore pred nami detailne a siahodlho velebi. dnes prisla za nami, ze ci nejdeme k babke. nasu tzv. "babka" vsetky neznasame, pretoze cele detstvo pre nas nemala jedno mile slovo, len nas okrikovala a kritizovala. povedala som jej, ze nech sa nehneva, ale nie. ona na to, ze myslela, ze ked su tie sviatky...povedala som jej, ze keby bola normalna, velmi rada by som za nou zasla, ale takto nemam dovod, bohuzial. ona na to: noooo, ale niekedy sa treba aj premoct, moja zlata! to ma fakt dostalo...ukoncila to vetou: no, ked si myslite, ze tak je to spravne, ze tak sa to patri...a odisla. aby som nezabudla, baba, teda jej mama jej od detstva az do dospelosti opakovala, prepacte za vyraz, ale bolo to tak: ty si len moje ho...o, nic viac, ja som ta vys...., , nic z teba nikdy nebude... o hodinu, ked isla z vecka, uz sa ani nepozrela nasim smerom a totalne nas ignorovala. tak sme si povedali, ze ideme domov, pchat do zadku sa jej urcite nebudem. pri luceni sa tvarila ako mucenica, chcelo sa mi z nej vracat. cestou domov som mala poriadne vycitky aka som hrozna a ze ma ani nikto nemoze mat rad, ked som taky otrasny clovek, ktory len inym, lepsim ludom zabera vzduch, ze som kazdym "coulem" priserna a aku strasne zlu vec som urobila. a ked si predstavim, ze takto manipulatorsky so mnou jednala od utleho detstva...je mi z toho zle...fakt zle... ☹ ☹ ☹ ked som z prvej skusky doniesla dvojku, pretoze som mala z 50 bodov "len" 47, tesila som sa na nejaky kolacik alebo co, prinajmensom pochvalu, ale ona namiesto toho na mna zrukla: dvojkuuuuu? preco ti dal dvojku......? a ked som mala promovat, tak to bolo zasa: aspon jeden den budem aspon trochu stastna...mimovolne ma napadlo, ze je strasna skoda, ze som sa vobec narodila alebo ze by bolo najlepsie, keby sa mi nieco stalo, ked sposobujem na svete len samu bolest a trapenie, fakt, pripadalo mi to uplne logicke a jasne...ale keby som jej povedala, ze mami, ako sa mam citit, ked nieco take povies, este by sa na mna vyziapala, ze co to splietam, ako mozem nieco take povedat, urazila by sa a zasa by som mala vycitky...stara znama pesnicka... 😢

mimusa4
25. mar 2008

bombulka ahoj ja som prišla len teraz z robotky a čítam si tvoju návštevu..no tá veta mi pripomenula presne moju mať, myslím s tým že ty si moje h... a ja som ťa vys...
ty sa bambuly nikdy neodsudzuj, ty si už dosiahla svoje postavenie a neboj sa jej povedať niečo bez ohľadu na to čo ti ona povie, ak ona má to srdce povedať tebe to čo ti tak veľmi ublíži, tak ty sa nemusíš trápiť tým ako jej to povieš ty, potom sa zasekne a pochopí snáď..a asi by som jej aj šmarila medzi oči i to..nech sa stará o seba, lebo ty nemieniš viesť taký život ako ona vo svojom manželstve...a povedať rovno, že ťa sklamala a nemáš sa s ňou o čom baviť..
dúfam ,že sa nehneváš za moje slová, ale ma to hnevá a viem ako sa preto trápiš, lebo ja som si prešla tým istým, možno len ty si mala niečo horšie ako ja a opačne..žiaľ osud si nevyberá, neboj nie si na svete sama, máš určite niekoho kto ťa ľubi nadovšetko..papa budem tu až v stredu a chcem vidieť úsmev 😀 oky?

bombulka
autor
25. mar 2008

usmev bude, teraz je to uz lepsie ako to bolo predtym, ked som dva dni po navsteve prerevala, ako mi bolo z toho vsetkeho zle a mesiac som sa z toho davala dokopy, aby som nemala pocit, aka som strasna. teraz je to uz ine, ten den, ked prideme, ma to este poriadne stve, ale potom to uz ako tak zvladam. urcite teraz tyzden nezavola a potom sa ozve, v style, ze ona je ta mudra, ustupi, aj ked jej bolo velmi ublizene... a ja som len mlada hlupa, ale mna zivot nauci...mam sesterku, nase mamy su sestry a ma s nou taky isty problem, mozno to ma este horsie. minule som bola u nej, stale preberieme aj tuto temu a dosli sme k zaveru, ze rozhovor, alebo nejake naznaky, spravanie sa urcitym sposobom vobec nic nezmeni. sesteka, ktora je ateistka, dokonca zacala s mamou chodit do kostola na kadzy sviatok-nesviatok, ze to urobi, aby si nasli spolocnu cestu, ze bude kludna, bude sa vsemozne snazit, aby si rozumeli...ale samozrejme to nevyslo, verim jej, aj ja som mala taku snahu, vyzera to logicky, ked sa budem snazit, davat si pozor, vyhoviem jej vo vsetkom, musi to predsa fungovat...ale nefunguje, nech sa snazim ako chcem, uz len o chvilu zbadam, ze je urazena, a ja si uz len lamem hlavu, co som jej asi tak mohla urobit, alebo povedat, stale si najde nieco dalsie, co by mi mohla vycitat, za co by ma mohla kritizovat a udupavat...dosli sme nakoniec k zaveru, ze jediny sposob ako to nejako prezit, je stretavat sa co najmenej, zminimalizovat kontakty. necham to tak, nemam vobec chut na nechutne hadky, ktore aj tak nikam nevedu. ona by sa len

bombulka
autor
25. mar 2008

prepacte, ona by sa len chytala za srdce a tvarila by sa, ze umiera a to vsetko len a len kvoli mne, ktora jej nepriniesla ziadnu radost v zivote a len ju trapi tym, ze je...mam pocit, a to si nemyslim, ze prehanam, ze nas svojim sposobom nema rada, aj ked sa tvari, ze ano a ze nam chce len to najlepsie, ale mam pocit, ze je na nas alergicka, ze nas neznasa, ze ak by mohla, tak vrati cas...ale to je jedno, nebudem vas tu uz unavovat... 🙂 ako sa mate vsetky? ja mam este dnes dovcu, aj zajtra som este mala mat, ale uz idem do prace, lebo von sa aj tak ist neda a dnu sme sedeli uz az-az. a dovolenka sa mi zide, vzdy na konci roka uz len zliepam pecka s dovcou...pojdeme pozriet nejaky nabytok, lebo uz ho strasne dlho zhaname a niekde sa napapat, normalne sa tesim, konecne nieco ine ako sunka a syrek...mnam 😝 😀

bombulka
autor
25. mar 2008

halo, kde ste vsetci 😨 ?

kami22
25. mar 2008

nazdo, ako mas???si v poho??

kami22
25. mar 2008

My sme tu ale kde si ty ????

bombulka
autor
25. mar 2008

no, cez den sme neboli doma a potom sme vyvarali. ale nikto sa nehlasi, co to je? kde su vsetci? inak, zajtra uz idem do prace a teda na nete cez den vobec nebudem, pretoze nez mam len doma, v praci asi len 30 stranok, vygenerovanych vyslovene na sluzobne ucely... a konik medzi nimi cistou nahodou nie je... 😵 😅