Ženský cyklus je divný proces

dankariska
20. okt 2011

Ahojte,

som tu nova a potrebovala by som trochu usmernit, alebo pocut Vase skusenosti, kedze uz neviem zo seba vyjst....alebo „menstruacny cyklus je velmi podivna vec“. Moja diagnoza:
Vek: 23 rokov
- Nepravidelny m. cyklus (priblizne 30 – 36 dnovy, su aj vykyvy pocas roka (napr. minuly mesiac 60 dni po dlhom case)
- Zvysena hladina testosteronu, ktory sa vytvara v nadoblickach, ostatne hormony v norme
- Cysty som nikdy nemala
- Menzes nebolestivy – iba prvy den trochu citim, ze sa tam nieco deje (cca 4 – 5 dnovy)
- Pred letom som bola 2 cykly po sebe na folikulometriu – jeden cyklus anovulacny, v druhom prebehla ovulacia na 12 az 14 den
- Skusala som aj sympto-termalnu metodu, ale vydrzala som len 6 cyklov a aj tak som nevedela presne urcit, kedy ta ovulacia mohla byt
Aktualny cyklus, ktory mi teraz prebieha je dnes – zatial 33 dnovy. „Snazili“ sme sa v dnoch od 11 do 15 dna. Uz tyzden a pol citim nieco na lavej strane v podbrusku, ale bolest to nie je, je to take zvlastne a niekedy je to intenzivnejsie, niekedy nie. Hlavne ked sedim tak to citim najviac.
Pocas spanku nic, ani ked sa rano zobudim, az ked dojdem do prace, tak vtedy to zacne a tvra to tak priebezne cely den. Dnes rano som si robila test a vysiel negativne.
Zaroven som vsak mala mini bolesti (to sa ani neda nazvat bolestami) v celom podbrusku, ako pred menzesom a momentalne to zasa citim iba na lavej strane.
Aspon tyzden pred menzesom mam vzdy hrozne citlive prsia a teraz nic.
Budem vdacna za kazdu radu, alebo skusenost.

skeptik
20. okt 2011

To by mohla byt cysta, ale neriesila by som to este. Pockaj do MS.
Ak mas niekde ten hormonalny profil (z 3. dna cyklu), tak to sem hod. Aspon LH, FSH, volny testosteron, E2, a cokolvek ine ak mas DHEAS, tak tiez. Mas normalnu hmotnost? BMI 19-24?
Urcite si kupuj LH testy - pri tak nepravidelnom cykle sa da len tazko inac odhadnut ovulacia.

dankariska
autor
20. okt 2011

h. profil nemam u seba, mam jedine z endokrinologie spred 2 rokov. BMI 28.
Hodnotu testosteronu si nepamatam presne, ale bolo to nieco okolo 5

dankariska
autor
25. okt 2011

Máte ešte nejaké skúsenosti?