Mám ísť za pediatrom pred pôrodom?

livocka21
11. sep 2013

ahojte...chcem sa opytat, cim mam ist za pediatrom dopredu, alebo staci, ked ho nahlasim az v porodnici? moze doktor odmietnut vziat dieta za pacienta ?

astonka
11. sep 2013

no ja som bola u dr.či ma vezme ale tak mam tam aj staršie deti tak to bolo automaticky ....no myslím že može sa stat že ta nevezme ak tam nespadáš podla adresy trvaleho...

zuzub
11. sep 2013

určite sa treba dohodnúť dopredu,čo keď ho nahlásiš a ťa nevezme?

venija
11. sep 2013

urcite je lepsie, dohodnut sa vopred

anexis
11. sep 2013

ja nechapem naco im je vlastne tato informacia v porodnici...ja som po par tyzdnoch pediatra menila a nikde v porodnici sa o to nezaujimali...cize keby nahlasim jedneho a nakoniec pojdem k inemu co sa stane nieco?

alami
11. sep 2013

Anexis - pediatra nahlasuješ, aby vedeli, kde majú poslať správu o narodení dieťaťa.
Livocka21 - nemusí ťa vziať, možno ten, kde patríš podľa bydliska musí, ale ak chceš inú pediatričku, rozhodne choď dohodnúť vopred. Ak ideš podľa obvodu, asi nemusíš, ale radšej by som sa ohlásila 😉

m_ij_ka
11. sep 2013

je lepšie keď sa s pediatrom vopred dohodneš. Ak ťa budú z pôrodnice prepúšťať tak sa pýtajú mamičiek, ktorému pediatrovi bude dieťa chodiť. Z nemocnice mu posielajú hlásenie o narodení dieťaťa 🙂

polacka
12. sep 2013

Ahoj ja som u pediatra nebola ale riesila som to telefonicky a v pohode. Zapisala si nas a ratala s nami. Tak skus aspon zavolat ci vas zoberu.

mirka_aa
12. sep 2013

ja som tiez nesla osobne len som zavolala ci dr.suhlasi a nebol problem 🙂

dijefcatko
12. sep 2013

Anexis, posielajú hlásenie a výsledky z toho odberu z pätičky. Určite sa treba dohodnúť vopred, je to minimálne slušné. Dokonca u nás v BB to funguje tak, že kým maminka v pôrodnici nenahlási pediatra, neprepustia ju domov.

aristka
12. sep 2013

ano a najmä ak si chceš vybrať sama pediatra a nie je tvoj spádový a ako píšu hore prispievajúce ,meno pediatra žiadajú v pôrodnici...