Operácia varikokely

lukas2323
30. apr 2021

Dobrý deň chcel by som sa poradiť ohľadom operácie varikokely... Dopočul som sa, že je najlepšia mikrochirurgická operácia tú na Slovensku doteraz nerobili až mi našlo pána doktora Gajdoša v Bratislave neviem či máte niekto skúsenosti u neho nenašiel som žiadne recenzie... niektorí doporučovali ešte sklerotizáciu žily v Lučenci viete poradiť najlepšie riešenie ??? prípadne ak má niekto skúsenosti alebo poznáte niekoho kto to absolvoval či už negatívne alebo pozitívne reakcie... ďakujem...

nikpa
30. apr 2021

@lukas2323 mužovi operoval Dr. Cvik z Trnavy asi 8 rokov dozadu. Odvtedy splodil 3 deti, aj keď to posledné trvalo dlhšie lebo vyzerá, že sa mu to vrátilo.

kristina.jo
30. apr 2021

@lukas2323 Ahoj, skusenost zatial nemam, ale odvcera riesime tento problem so synom... Precitala som hadam uz vsetko, tak ak Ti pomoze : ak uz operovat, tak urcite mikrochirurgicky. Inak su velmi caste recidivy + sa casto pridruzi potom aj hydrokela. Na Slovensku som nasla tieto zariadenia : https://www.urohealth.sk/ a https://www.urology.sk/ . V tej druhej to nemaju zatial na stranke, ale v jednej diskusii MUDr. Sokol odpovedal chlapikovi, ze od juna 2021 to budu robit a bude to stat 800€ ....
Inak , ze ak to nesposobuje problemy (bolest, preukazatelne zly spermiogram), tak radsej do toho "nebabrat".... (vyhladaj si diskusie, kde sa muzi k tomu vyjadruju)...
Moj syn ma 15. Poslali nas este na UZV a spermiogram 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ a ze potom rozhodnu ci operacia. Tak to asi odlozime vzhladom k jeho veku a tomu, ze ho to neboli, ani nic...
Dufam, ze Ti to trsku pomohlo 😉

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristina.jo
30. apr 2021

@anita1978 ahoj, mozem Ti napisat SS?

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lukas2323
autor
5. máj 2021

@kristina.jo a kde ste boli operovany v Kosiciach a akou metódou? No ja som pozeral ale tu mikrochirugiu nerobí skoro nikto... Iba v Čechách a našlo mi toho Dr. Gajdoša operácia stojí 1500 eur... Potom som pozeral ešte toiho nového co začo aju teraz v Juny tak neviem..

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
21nika91
18. máj 2021

Manžel podstúpil minulý týždeň, mikrochirurgickú operáciu u MUDr. Slobodníka v Púchove, vrelo odporúčam...

kristina.jo
18. máj 2021

@21nika91 Dakujem pekne za tip. Ak sa mozem opytat: kolko stala operacia?

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristina.jo
18. máj 2021

@anita1978 neviem este, ci je potrebny zakrok. Nechala som riesenie na prazdniny. Riesim teraz mladsieho (obriezka tento tyzden) 🙈 Tak zatial zbieram informacie

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lukas2323
autor
18. máj 2021

@21nika91 áno ďakujem za tip aj mňa by zaujímala cena a či nemal bolesti po operáciíí

21nika91
20. máj 2021

operáciu prepláca- nejakú časť poisťovňa a doplácal 200 Eur... bolesti mal, ale primerane dalo sa vydržať podľa jeho slov....odporúčam, fakt profesionálny a ľudský prístup zo strany doktora aj sestričky ...len je tam čakačka, strašne veľa ľudí, ale ani sa nedivím lebo je fakt dobrý lekár a tých máme u nás veľmi málo....

milan255
3. nov 2021

Moja skusenost s operaciou varikokely u doktora Gajdosa. 50eur konzultacia, operacia 1500eur. Hned po operacii sa mi zapalila rana. Varikokela sa mi do polroka vratila. Bol som u troch urologov a kazdy mi potvrdil, ze som nebol operovany mikrochirurgicky. Vraj z toho maju neskutocne dobry biznis. Operovany som bol ale klasicky. Pri mikrochirurgickej operacii sa robi ovela mensi rez a na inom mieste ako mam ja. Ja ho mam pod bruchom a dlhy cca 5cm. Vraj nie som prvy a zjavne nie posledny. Teraz ma caka dalsia operacia, klasicka a zadarmo. Odporucam pred operaciou dat sa riadne vysetrit a nechat si odporucit seriozneho urologa, nepocuvat zenu a necitat "odborne" clanky a diskusie tu na modrom koniku, ze najlepsia je iba mikrochirurgicka operacia.

lukas2323
autor
5. nov 2021

no ja som ho zvažoval lebo presne mikrochirurgická operácia nesie najmenšie riziká a zároveň je najšetrnejšia a práve vďaka tomu mikroskopu ti vie skontrolovať aj tie najmenšie žily... preto je aj riziko recidívy tak nízke pri tomto druhu operácie... pri klasických ti väčšinou len uzavrie tú hlavnú krčovú a ostatné neskontroluje alebo sa ani touto metódou nedajú dôkladne skontrolovať všetky žily v okolí semenníka... Každopádne zase sa asi ukázalo že na Slovensku nemôžeš veriť nikomu... presne preto som tu písal keďže stránku má klinika síce peknú, ale recenziu ohľadom operácie varikokely na Dr. Gajdoša som nenašiel nikde... áno to je klasická operácia ktorú opisuješ viem to lebo podobnú metódu rez v okolí podbruška cca 4 cm štandardne robia aj v nemocniciach... no tak to by som sa išiel súdiť na tvojom mieste... neviem čo tam potom stojí tých 1500 Eur keďže jediná dráha vec na tej operácií je práve ten mikroskop... potom ti už ostáva len ísť do Čiech tam v Prahe majú tuším jeden z najlepších mikroskopov na túto operáciu ale platí sa tam tuším okolo 45 000 českých korún pri jednostrannej varikokele u obojstrannej je to až 60 000 českých korún... aspoň to tak bolo pred rokom... keď ti môžem poradiť mne dosť pomohla joga na varikokelu pozri si videa na youtube šikovné cviky sú na to neveril som, že by sa niečo mohlo zlepšiť keďže kŕčová žila sa nedá vyliečiť, ale mne pri pravidelnom cvičení ťahavá bolesť nehovorím, že úplne zmizla , ale zmiernila sa natoľko, že viem s tým normálne existovať aby ma to obmedzovalo každý deň... skús pozrieť toto... za skúšku nič nedáš nemáš čo stratiť... samozrejme chce to par týždňov opakovať nestačí zacvičiť 3-4 krát a bude zázrak...

https://www.youtube.com/watch?v=7OdYIPvKcgU
andrea02062017
15. dec 2021

@lukas2323 môj manžel bol v októbri na mikrochirurgickej operácii u de.Slobodnika v Púchove. Maximálna spokojnosť, úžasný človek aj prístup. Doplácal len 300eur a jediný mu zistil že má ešte aj obojstrannú varikokélu a aj dlhoročný zápal v prostate. Ak by si chcel k tomu viac, kľudne sa pýtaj. Maximálna spokojnosť a naozaj pomohlo.

maged
1. sep 2022

Zdravim ja som bol v nitre 2tyzdne do zadu mal som labroskupicku operaciu a je to dobre ziadne priznaky a vsetko je ok a mozem kludne chodit aj do roboty ale radsej budte doma aspon 2tyzdne nech sa vsetko zahojii ale nemusite nicoho bat

boris410
21. nov 2022

@andrea02062017 Pán Dr. Slobodník je výborný musím uznať. Bol som u neho na operácii s varikokelou pred týždňom. A som spokojný.

stefko73
2. dec 2022

@boris410 dobrý večer. Chcem sa spýtať koľko to stálo?

michaelan20
22. mar 2024

Ahojte, môj syn bol na vyšetrení u doktora Gajdoša a následne ho operoval, mal varikokelu…všetko prebehlo v poriadku, bez komplikácií, úplne malinky rez takmer neviditeľný…veľká spokojnosť!!!mozem len odporučiť

mh38
3. máj 2024

Dobrý deň, minulý týždeň som bol operovaný na varikokélu, žial po týždni sa mi to vrátilo.. Stalo sa Vám niekomu niečo podobné alebo ste o tom už počuli ? Som frustrovaný a hľadám alternatívne riešenie ako sa toho zbaviť pretože klasická chirurgia v mojom prípade nemala žiadny zmyseľ. Ďakujem.