Prepichnutie uší s ohľadom na akupunktúrne body v Bratislave a okolí

barbyes
25. feb 2014

Ahojte, chcem dať už pomaly 4-ročnej dcérke prepichnúť uši, ale chcem aby to urobili odborne s ohľadom na akupunktúrne body. Neviete mi poradiť nejaké centrum alebo lekára ktorý to robí? Niektoré salóny vraj majú aj prístroj, vyzerá ako pero, ktorý vie tieto body nájsť a pri prepichnutí ich potom nepoškodia. Neviem však na nete nájsť žiadne konkrétne štúdio a obvolávať všetky v BA mi príde pritiahnuté za vlasy. Neviete o nejakom takom? Ideálne v BA alebo blízkom okolí. Vopred Vám ďakujem

rainee
25. feb 2016

Moje baby maju 6r a 6m. Tiez som sa rozhodla dat prepichnut usi az ked budu same chciet. Teraz uz starsia chce,ale neviem sa rozhodnut ci nastrelit v ulk alebo prepichnut na sustekovej. Nastrelenie mi pride lepsie,ale tam myslim nezohladnuju akup.body.

katyt
25. feb 2016

@sisqa19 ano, mala tak asi 14 mesiacov. Niektoré deti sú možno v pohode, ale naša jačí aj keď ju doktorka ide len počúvať na poradni. 🙂 Aj keď už keď som sa objednávala mi ten asistent hovoril, že to je najhorší vek, najlepšie je vraj do roka, alebo potom až po dvoch rokoch.

sisqa19
25. feb 2016

@katyt no ved to.moja ma fobiu z cudzích ludi a zvlasť lekarov

katyt
26. feb 2016

@sisqa19 ja chcem ešte počkať, kým bude trošku staršia a potom skúsime znova, lebo asi ani pri nastrelení by sme veľmi nepochodili. 🙂

sisqa19
26. feb 2016

@katyt nastrelenie u nas asi nie kedze nam ide o tie body.jedine potom ked bude velka a sama sa tak rozhodne

horana
26. feb 2016

Velmi chvalim zodpovedne rozhodovanie zakaldatelky, malo mamin je oboznamenych a vie...o com svedcia aj posmesne predsudky z uvodu diskusie. Inu, stale je este dost skor takych tych obhrublych neotesanych nazorov ze "cooooo, som este nepocula". 🙄
Btw sama nemam prepichnute usi, nasi to nechali na mna a ja si v puberte nastudovala mozne dosahy a ano, da sa akupunkturou praveze aj dost pomoct, ako tu uz niektora spominala ze pirati si vyslovene tak vylepsovali zrak aby videli na dlhsie vzdialenoti tak si specialne napichavali naus.
Ale da sa tym aj poskodit, ked sa to berie bez suvislosti a nahodne. Ja sama som sa rozhodla nedat si pichat nakoniec vobec a nosim v pohode prilezitostne kvalitne klipsove rozne na vymenu, co mi robi este lepsie, myslim kratkodoba tlakova alebo magneticka stimulacia bodov. Trvala dierka sa mi osobne nepacila esteticky, vzdy mi to prislo ako male, ale predsa len zohavenie, ako znackovana kravicka, bars zlatom. Napriek tomu ze je to tak rozsirene ze sa to berie ako norma. Ale jasne, je na kazdom.

petusa5
1. apr 2016

Takze aktualna situacia. Bola som s dcerkou u dr. Solara, to je jeden z najvacsich machrov zaoberajucich sa cinskou medicinou na SK (plus je to MUDr.). Nepovedal mi priamo, ze tu ocnu chorobu som u dcerky mohla spustit prepichnutim usi, kazdopadne sa vyjadril, ze to bol velmi zly napad... Ze ziadny zodpovedny akupunkturista neprepichuje detom usi skor ako vo veku 14 rokov. Nam aspon pomoze spomalit tu ocnu chorobu a mozno aj zlepsit, uvidime, ako to pojde. Takze za mna - v detstve urcite neprepichovat.

kefrinky
3. máj 2016

Ja som nasla Algeziologicku ambulanciu v BA na Sustekovej, kde prave davaju pozor na tie akupresurne body, uz tu jedna kocka tak davnejsie odporucala, my chceme ist teraz niekedy, ale zatial ani neviem, ci sa treba objednavat, kolko to stoji a celkovo ten priebeh....hadam to bude dobre 😎

katyt
3. máj 2016

@kefrinky my sme boli na Šustekovej, cena je tuším 40 eur, ak to pani doktorka ešte nezmenila, treba sa objednať na termín plus treba prísť ešte hodinu pred termínom na natretie uší krémom na znecitlivenie. U malého bábätka je to asi v pohode, len ja som tam bola s 1,5 ročnou dcérou a prišlo mi to strašne zdĺhavé, lebo vždy si ten krém zotrela, tak sa muselo natrieť znovu a po hodine čakania už bola taká unavená, že keď sa malo pristúpiť k prepichovaniu spustila taký cirkus, že sme nakoniec odišli bez náušníc. 🙂 Ale pani doktorka nás varovala, že to je najhorší vek na takéto zákroky, najlepšie je vraj do roka, alebo potom až po dvoch rokoch. 🙂

kefrinky
3. máj 2016

@katyt
Super, dakujem za info ako to v reale prebieha....este si tam zavolam ze presne co a ako....mala ma 6 m, tak hadam to nebude az take strasne 😉

rainee
3. máj 2016

ahojte, tak ja cim viac o tom citam, tym menej mam chut dat usi prepichnut. mladsej dcere zatial nedavame, starsej by som chcela dat nastrelit (o prepichnuti ihlou nechce ani pocut) ale s ohladom na ak.body. pripajam aj obrazok ako to vyzera na uchu, ozaj su tam v dolnej casti body co suvisia s ocami. na druhej strane kedysi sa nic neriesilo, prepichli babatku rovno v porodnici ako sa podarilo a dobre bolo....odrazda ma trosku aj fakt ze ja sama som s tym mala problemy, ako decku mi prepichovali az 3x a stale mi ucho hnisalo zarastalo, dufam ze teraz to uz robia lepsie aj ked komplikacie mozu byt vzdy.

katyt
3. máj 2016

@kefrinky tak v takom veku by to malo byť ok, to sa dá ešte dieťa na chvíľku znehybniť, ale väčšie má už aj silu a ťažko ho udržať. Mne povedali, že vraj to deti bežne ani necítia po natretí tým krémom, teda aspoň to tvrdia podľa toho čo im povedali staršie deti. Mne to ani nevadí, že nemáme náušničky, ak by sme ich nedostali, tak ani dcére nedám. 🙂

barbyes
autor
26. jan 2017

@kefrinky Ahoj, boli ste tam nakoniec? A nevieš ako sa tá doktorka volá? My sme nakoniec nedali, nevedela som nikoho nájsť a dcérka to potom prestala riešiť, ale v júni bude mať 7 a začína mi s tým dosť píliť uši a hnevá sa na mňa, že som jej to sľúbila a stále sme neboli... No ja by som najradšej nedala vôbec, ale.. Som sa s ňu dohodla, že keď bude teplejšie tak pôjdeme, teraz som to ešte ukecala na čapicu, že by jej to vadilo, predsa je to rana.. Potom ale budem musieť, tak niekoho potrebujem nájsť.

katyt
26. jan 2017

My sme nakoniec dali nastreliť a som rada a spokojná. Veľmi som sa bála, či sa jej to nezapáli, či jej to nastrelia rovnomerne a či sa jej nepoškodí zrak, zatiaľ s tým zrakom sa neprejavilo nič, pekne sa jej to zahojilo, takže dúfam, že všetko je ok. Malá bola rada, že má konečne náušničky. Tak som spokojná, u tej pani doktorky na Šustekovej by som zaplatila 40 eur len za prepichnutie a tu sme platili 12 eur za nastrelenie aj s náušnicami.

kefrinky
26. jan 2017

@barbyes
ahoj, ano my sme boli v tej specializovanej ambulancii...Posielam link
http://vysetrenie.zoznam.sk/ambulancia/3180/bol...

Mala ani nemukla, mala to natrete tym kremikom, pekne jej to pomerala, raz dva navliekla a bolo,, ziadne problemy s uskami, ze by sa jej to zapalilo alebo podobne nemala...ani si to neskusala tahat....a chcela som aby to mala priblizne sumerne tie dierky.
kolegynka bola u svojej klasickej dr. nastrelit ako tiez to bolo v pohode, ale jednu nausnicku ma tak druhu vyskovo inde...no, ked bude velka bude to vidiet....

barbyes
autor
26. jan 2017

@kefrinky super, ďakujem Ti veľmi pekne 🙂 lebo pozerala som na nete, aj som písala do niektorých zariadení, ale všade tie body ignorujú...😒 sa tam rovno objednám 🙂

kefrinky
26. jan 2017

@barbyes
tiez som som chcela , aby sa vyhlo nejakemu tomu poruseniu bodov
😉

antamauru
15. feb 2017

@kefrinky prosim ta dava pani doktorka aj nausnicky alebo ste si prisniesli svoje ?

barbyes
autor
24. feb 2017

@antamauru ahoj, akurát som s ňou volala lebo mi nereagovala na mailik.. naušničky si treba priniesť svoje a 24 hodín pred prepichovaním si ich namočiť do liehu. Také, ktoré jej potom chceš nechať už 🙂

barbyes
autor
24. feb 2017

@antamauru len pozerám práve, že ty máš ešte také malinké dieťatko, tam by som počkala určite minimálne do 3 aj 4 roku lebo tie body sa vyvíjajú a takto skoro nie je dobré prepichovať ušká :-/

antamauru
24. feb 2017

@barbyes Och tak ja neviem....tu sa pisalo ze do 1. roku alebo potom od 2.roku...no ked bude mat 3 či 4 nechcem aby z toho mala nejaku traumu ... :-/

kefrinky
25. feb 2017

@antamauru
Ahoj, az teraz som si precitala dotaz, ale barbyes ti dobre napisala ako s nausnickami...pripadne, ked chces skus si zavolat priamo lekarke, ze co ti odporuci ohladom toho veku....
🙂

kikiulkasikulka
10. mar 2017

@kocka111 Boli ste na Sustekovej na nastrelovani nausniciek s ohladom ba akuo.body? Stranka im nefunguje. Dakujem.

kefrinky
11. mar 2017

@kikiulkasikulka
Ahoj boli....ako to prebieha, + co je potrebne je to tu uz vyssie rozobrate. Je tam link na p. doktorku p. Kollerovu, cislo ma uvedene urcite na viacerych strankach 😉

kefrinky
11. mar 2017

@kikiulkasikulka
teraz som si vsimla, ze to si sa konkretnej kocky pytala...tak nic 😉

barbyes
autor
14. mar 2017

@kikiulkasikulka ahoj, presťahovala sa inde, preto Ti nefunguje.. už nie je na Šustekovej, ale v A-Clinik na Jelačičovej, telefón má rovnaký, 0903/678084. Tak jej kľudne zavolaj a objednaj sa 🙂

ada715
16. okt 2018

@petusa5 mne sa stalo nieco podobne pred par rokmi, nemala som od detstva prepichnute usi a nechala som si az ako dospelacka, okrem akutneho zhorsenia zraku ze sa mi na jedno oko zacal rozmazavat obraz, som dostavala zrazu aj silne migreny, tak som nausnice vybrala a nechala dierky zarast, pomohlo.

katicao
13. okt 2019

@katyt Prosim, ako sa vola pani doktorka na Sustekovej, ktore prepichuje uska v sulade s akupunkturnymi bodmi? Vdaka

kaja0007
13. okt 2019

Zdravím. Tiež som si čo to o tom študovala a zatiaľ som dcére (5m) nedala prepichnúť. Doktorka ma ale naposledy ubezpečovala, že vraj čím skôr, tým lepšie pre malú a v súvislosti s akupunktúrnymi bodmi sa nemusím obávať, pretože sa vraj v dojčenskom veku ešte posúvajú. Vraj je to nebezpečnejšie potom neskôr a spomenula aj presne zrak. Aký máte na toto názor?

monkitas
2. sep 2021

@kocka111 viem že je to stará diskusia, ale pre mňa momentálne veľmi aktuálna, bohužiaľ odkaz na pani doktorku na Šustekovej, ktorá prepichuje uši s ohľadom na akupunktúrne body už neexistuje. Pamätáte si ešte meno dotyčnej pani doktorky? Veľmi by mi momentálne pomohlo. Ďakujem 🙂