Psychiatrická liečebňa Hráň. Máte s ňou skúsenosti?

marianka79
30. jún 2009

Ahojte je tu niekto kto má skúsenosti s touto liečebňou?Je to až na východe za Košiciami.Posielam tam syna tak sa ozvite ☹ 😢

ajuska51
10. feb 2018

@juliet86 Ja mam skusenosti s Kremnicou. Syn (16r.) Bol tam v 11/2017. Nemam dobre pocity. Syn tam bol 5 tyzdnou. Co sa tyka personalu nestazoval si syn, snazia sa. Ale to je vsetko. Dieta prve 2 tyzdne skusaju na liekoch. Syn bol pritlmeny a prisiel domov o 10kg. vahy navyse. Po prichode z Kremnice sa stav nezlepsil. A hlavne do 48 hodin zmenili na kramaroch lieky. ( z bloonisu na Rispen)A cela kura v Kremnici vraj zbytocna. Problemy u nas zacali nastupom na strednu skolu...novy kolektiv..nezapadol. Sebaposlodzovanie (otrava liekmi), nasledne hospit. v Kremnici, po prichode kedy sme si mysleli, ze bude lepsie....no nevieme sa vymotat z tohoto kruhu. Momentalne po X diagnozach ..porucha osobnosti...a sme opat na zaciatku. Je to tazke a pre rodica az bezmocne. A to do 09/2017 zdravy, usmievavy, sebavedomy chlapec. Tiez sme normalna , usporiadana rodina , kt. travi spolu vsetok volny cas.

juliet86
10. feb 2018

@ajuska51 ahoj dakujem za skusenost/nazor. Mrzi ma ze synkovi v kremnici nepomohli. Skusali ste mozno sukromne psychoterapiu? Drzim palce..... ja sa obavam ze ani hran ani kremnica nie su riesenie. Pocula som ze v cesku su dobri ale obavam sa ze dievcatko pojde do hrani....

ajuska51
10. feb 2018

@juliet86ahoj, ano skusame hladat sukromneho...no stale musime riesit akutny stav....je to tazke, a asi vies o com pisem, ked citam co prezivate s dcerou. Co predchadzalo pred depresiami a sebaposkodzobanim u vas?? U nas to s drogami nema nic spolocne...ale vela deti v Kremnici bolo prave kvoli drogam....a hlavne dievcata vo veku 13- 16 rokov.

emmamaria
31. máj 2019

Dobrý deň, Psych. liečebňa Hraň sa dá prirovnať k liečebni, ktorú mal človek možnosť vidieť vo filme Requiem pro panenku, myslím, že je o film z roku 1992. Mala som možnosť rozprávať sa s dieťaťom, ktoré bolo v tomto zariadení. Nechcela som tomu veriť čo mi hovorilo.
Drastické "výchovné" metódy ešte stále existujú...bitky, izolácia detí za "prehrešky", plienkovanie....Neodstraňuje sa príčina ochorení, ale len sa utlmujú liekmi, injekciami. Spojiť sa s pani primárkou - veľký problém.

mokulinka
6. jan 2020

Dobrý deň, viete mi povedať ako to vyzerá v liečebni v Hrane teraz? Uvažujem nad umiestnení dcéry, ktorá ma ťažké depresie a iné problémy. Lekár nám tento ústav odporúča. Ďakujem

juliet86
6. jan 2020

@mokulinka no ma sr nemas velmi ine moznosti kam... nemyslim ze je to tam extra dobre. poznam doevca co tam bolo opakovane na pobytoch ale doma aj tak nefunguje.... ani tam moc nefunguje... zialbohu v tychto situaciach existuje uz len mensie a vacsie zlo... aj kremnica sa zevraj pokazila odchodom primarky. ovela lepsie podmienky v psychiatrickej opatere maju pre mladistvych napr. v cesku v brne. viac poradit neviem..

mokulinka
7. jan 2020

@juliet86 ďakujem za odpoved 😌

ajuska51
13. jan 2020

@mokulinka Juliet ma pravdu. Tiez sme namali dobre skusenosti. Sice nezazil syn ako sa opisuje, ale nepomohlo. Aj ked zalezi od tazkosti ake ma. Viem , ze tam boli aj vyrastkovia, kt. skor patria do reedukacky alebo na liecbu drogovo zavislych a myslim, ze to s pacientmi, kt. maju depresie, resp. vrodene poruchy sa velmi lisi. Mozno by aj bola snaha v Kremnici pomoct, ale malo personalu, nedostatok casu na dieta.

cairka
13. jan 2020

@mokulinka , sme v rovnakej situácii, má za sebou akútnu hospitalizáciu u nás a následnú doliečovačku v Prešove, teraz nad nami visí Hraň, ale podľa toho, čo čítam, to moc riešenie nie je.... Je ale fakt, že ono aj tá hospitálizacia predtým bola asi skôr na to, aby rodič mohol vydýchnuť, že je dieťa pod dozorom a teda nemôže si ublížiť... Aj na oddelení sa stretne s kadejakými problémami detí - od anorexie, cez rôzne duševné poruchy až po samovrahov a podozvedá sa kadejaké novinky. Keď ale čítam, že v Hrani sú aj deti drogovo závislé, s kriminálnou minulosťou....tak neviem, či je správne dieťa tomu vystaviť .

juliet86
14. jan 2020

@cairka je mi lito ze mate problemy. aspon mas vyhodu ze mu budes na blizku nie ako rodicia z va co vedia dat dieta jedine tam. je to faky hanba v akom stave je psychiatria celkovo a najma detska. drzim palce

cairka
14. jan 2020

@juliet86 , my sme zo Stredného Slovenska, tak tiež to nemáme za rohom. Len tá doliečovačka je len Prešov a Kremnica a viac odporúčali Prešov pri tejto diagnóze - depresia, sebapoškodzovanie, suicidné myšlienky... Tiež by sa mi ľahšie rozhodovalo, keby to aspoň bolo bližšie, že tam vieme kedykoľvek "odskočiť "...

juliet86
14. jan 2020

@cairka aha ok chapem. je to tazke. mozno cela rodina ku kvalitnemu psychologovi by pomohlo najviac

laguna28
14. jan 2020

@marianka79 ahoj . Ja osobne si myslím, že v Hraní je to lepšie. Je tam krajšie prostredie. Neľakaj sa tej vzdialenosti, nie je to koniec sveta a nie je to navždy. Povedala by som že môžeš, ale opravim to na musíš... Sa na to pozrieť z iného uhla. Syn potrebuje pomoc a ty robíš pre neho všetko najlepšie ako vieš. Musíš aj jeho aj seba ubezpečiť že potom už bude len lepšie. Viem, je to ťažké ale nie nemožné. Prajem vám veľa veľa síl aby ste to zvládli.

janielka1
24. feb 2020

@cairka dobrý deň, prosím Vás aké máte skúsenosti s tou doliecovackou v Prešove. Moja dcéra by tam mala ísť. Ako k deťom pristupujú? Ako dlho zvyčajne trvá táto nasledna liečba? V Martine mi nevedeli povedať. Ďakujem.

olgaolga
18. sep 2020

máte skúsenosti s detskou psychiatrickou liečebňou v Michalovciach?

ftefanka
6. okt 2020
sisa142
25. okt 2020

Ahojte. Ak by ste niekto mali záujem o aktuálne informácie o Hrani, psychiatrii v Prešove a Michalovciach - napíšte mi poštu.

scorpionflower1
25. okt 2020

@marianka79 https://dennikn.sk/blog/2033948/boli-sme-v-jedi...

Toto je clanok o tej liecebni. Odomkla som ho. Daj vediet, ci ti link funguje.

sisa142
25. okt 2020

@olgaolga Ano. Kludne napíš poštu.

sisa142
25. okt 2020

@mokulinka Ak máš ešte záujem o info, môžeš mi napísať 🙂

adika_pl
6. feb 2022

@sisa142 ahoj. Ja by som potrebovala vedieť, ako to teraz vyzera. Este by si mi vedela pomôcť, prosím?