Bývanie v Holandsku

niky6
18. feb 2022

Ahojte, v apríli ideme s priateľom aj dcérkou bývať do Holandska - Venlo. Viete mi prosím poradiť čo všetko musim vybaviť malej keď tam prideme? To že sa musime prihlásiť do zdravotky to viem a aj že si musím hľadať lekara pre nás aj pre malú, priateľ tam už dlhšie robí. Okrem toho čo sa musí vybaviť? Ako často sa chodí na prehliadky s dieťaťom? A aké očkovanie tam je povinné, za sebou už má povinné teraz v 11m bude mať pneumokokove 3 davka a potom by malo byt v 15m mumps atd. Treba zobrať kartu od lekára tu na svk alebo? Malá má 10m. Ďakujem za odpovede.

klbko77
18. feb 2022

@niky6 ahoj neviem poradiť, len úprimne závidím a pripnem sa ak môžem. Najradšej by som z tohto štátu odišla aj ja. Vrátili sme sa z UK na SK a teda mám pocit že to bola osudová chyba.

niky6
autor
18. feb 2022

@klbko77 nás tu nič nedrží, navštevovať rodinu môžme hocikedy takže ale každý štát má svoje vyhody aj nevýhody ale isto je v tejto dobe lepšie odtiaľto odísť 🙂

wren
18. feb 2022

@klbko77 ja som sa taktiež nedávno vrátila zo zahraničia a zatiaľ nie som vôbec nadšená 😢

omg721
16. jún 2022

Ahoj, ja som tiež Venlo ✌🏼

janussa69
20. jún 2022

@omg721 Ahojte baby akú tam máte prácu a ako sa dá dostať k bytu keby sme sa tam chceli presťahovať