Karanténa po návrate z Holandska

bryndzovahaluska
8. nov 2021

Prosim,vie mi niekto poradit?Dcera s priatelom prisli 4.11. z Holandska.Zaregistrovali sa na e-hranica.Pridali aj 1 osobu zijucu v spolocnej domacnosti(mna).Im hned prisie termin na PCR test 10.11.21.Mne nic.Nikde som sa nedopatrala ako a aka osoba sa mam ja zaregistrovat na test.Podla RUNZ mame ukoncit karantenu na 10. den bez testu,alebo najskor na 5. den PCR testom.Na registracii o test su,len kolonky pre priznakovych,s kontaktom s pozitivnym,prichadzajucich zo zahranicia,ale pre osoby zijuce v spolocnej domacnosti,ktoré musia byt tiez v karantene nic.Volala som sestricke od obvodaka,ta mi povedala,ze mam ist na antigen na 5.den.Ja potrebujem PCR test do prace a aj podla vyhlasky mam nan narok a zadarmo.Dnes som sa teda zaregistrovala na PCR s uvedenim,ze som uz v karantene od 4.11.21.Zatial mi nic neprislo.Citim sa ako odlud,ze som na pandemickej PN a bojim sa,ze mi ju sestricka zrusi,ked som sa podla nej mala ist testovat antigenovym testom.Ja sa uz necudujem,ze tu e-karantenu ludia obchadzaju.Mali ste niektk nieco podobne?Ako a kedy ste sa boli testovat a pteplatili vam ti?