Ako si vybrať kolieskové korčule?

27. apr 2021

Ahojte, naposledy som stala na korculiach možno pred 8 rokmi. Chcela by som si ich teraz kúpiť znovu a pomaly sa začať korčuľovať. Sú nejaké kritériá na vyber ? V čom sú v nich rozdiely? Alebo podľa čoho vyberáte vy?
Viem že na predošlých som mala také tie mäkké pogumované kolieska a napr kamoska mala tvrdé plastové. Ktoré sú lepšie?

hvolkovamirka
27. apr 2021

urcite silikonove kolieska, umele hrkaju. korcule si treba vyskusat a rataj s tym ze prve jazdy mozes mat otlaky :/ daj si hrubsiu ponozku 🙂

ivkazba
27. apr 2021

Neviem na isto, ktoré kolieska sú lepšie (podľa mňa gumené), ale mala som obyčajné neznačkové korčule a potom aj drahšie značkové. A rozdiel je v tom výrazný. Tie obyčajné hrkali a ťažko zaberali, ale toto som zistila až pri nových drahších, keď zrazu bolo pri jazde ticho a ako som pohla nohou, okamžite nastal oveľa rýchlejší pohyb. Dovtedy som mala pocit, že tie obyč sú absolútne v pohode a je zbytočné kupovať niečo drahšie. Ak si z BA a okolia, odporúčam arsenal.sk (v Starojm meste vedľa Prezidentského paláca) alebo roces.sk v Petržalke ako je Kaufland. V arsenale majú Rollerblady a v Rocese logicky Rocesy. A vedia ozaj poradiť, určite úplne inak ako v športových obchodoch, kde okrem korčúl predávajú aj 100 iných športov. Vieš si ponuku pozrieť aj na webe. Takže ja odporúčam ísť skôr týmto smerom, po značke, ktorá robí kvalitné korčule. A určite odporúčam takúto vec vyskúšať, nie objednávať cez net.

ivkazba
27. apr 2021

@hvolkovamirka hrubšiu ponožku si teda do korčúľ nedávam nikdy, k čomu je to akože dobré nechápem asi.

veronikaszabova
27. apr 2021

Silikonove kolieska a treba ich vyskusat. Nekupuj z eshopu.
A tiez nenosim hrube ponozky - a to dam denne 10km na korculiach.
Kvalitne kolieskove ta neotlacia

prasiatko30
27. apr 2021

Treba si zistit kde sa budes korculovat a aky tip korculovania budes preferovat/prevadzkovat. Mojou srdcovkou su SEBA ale mozes sa obzriet aj po powerslide a FR SKATES FRX. Osobne preferujem tvrdu botu a moznost odskrutkovat kolajnice. Pozor na to aby sa loziska dali vyberat z kolieska - lebo napr FILA mala loziska natvrdo a na cistenie lozisk je to o zivot. A koliecka ja vacsinou pouzivam 85A

zuzadielko4
27. apr 2021

Ja mam K2 mala som aj tak obycajne z lidlu alebo z tesca uz nepamätám s K2 som velmi spokojná co sa tyka pohodlnosti aj vytvarovej vlozke. A co sa týka koliesok tak určite gumene. A ponozky pouzivam tenku ale vyzsiu

hvolkovamirka
4. máj 2021

@ivkazba ja ked som mala nove korcule a prvy krat na nohe, tak mi spravili take otlaky, ze som nemohla tenisky obut, preto som si davala hrubsie ponozky a vysoke, nie clenkove.

ivkazba
4. máj 2021

@hvolkovamirka tak členkové je logické že nie. Ja som mala prvé korčule Fila, teraz mám nové Rollerblade, ani jedny mi neurobili otlak a to nosím len tenkú bavlnenú ponožku. Skôr otlak môže urobiť práve zlá ponožka, ak sa šúcha dole.

mareri
22. máj 2021

odporučam kupit aj nejaky sprej na odreniny, lebo moja dcerka ked sa učila korčulovat, tak bola viac na zemi ako na korčuliach . Ale naučila sa 🙂

palomas
27. aug 2021

Ahojte, môžem aj ja poprosiť o rada? Kúpila som dcérke vymeniteľné korčule, ale neviem to odskrutkovať a vymeniť. Viem mi niekto poradiť? dík