Čo znamená hra v piesku?

10. júl 2023

mozno specialne pedagogicky na sandplay by vedeli mi to vysvetlit, jedno dieta nikdy neznici cudzi vytvor v pieskovisku, ine dieta pride a poskace hned znici cudzie vytvory z piesku, napriklad hrad z piesku, co to znamena. dakujem.

januska12323
10. júl 2023

Že to druhé je nevychované.

mogaa
10. júl 2023

neznamená to nič.....v piesku sa hrávajú malé deti, robia čo chcú, stále sa formujú výchovou....netreba hneď za všetkým hľadať diagnózu.....

ivangeline
10. júl 2023

...odpozorovane. Deti do 2 rokov to robia. Ich sebakontrola je skoro ziadna. Uci rodic. Od 3r sebakontrola omnoho vacsia. Deti naucene nenicit inym. Niekedy je potrebne upozornit..tie moje. Niekedy uz nicia z emocie.. nejakej silnej. Ale uz chapu,ze to nie je pekne,ked iby sa neskoncil s hranim a tvori si.

viestta
10. júl 2023

Male dieta znici hrad z piesku bez zleho umyslu, je to pre neho len dalsia forma hry. Tie vacsie uz nicia, lebo emocie a este s nimi nevedia pracovat. Je uloha rodica, uciteliek dookola vysvetlovat, ze toto nie je vhodne.

autor
10. júl 2023

ale toto sa jedna o patrocnych

jarnajar
10. júl 2023

V tom veku to môže byť putanie pozornosti.

autor
10. júl 2023

@januska12323 ma slusnych rodicov , mozno to znamena... chlapec nevnimal ze to je pekne, ..podla mna to bolo fajn, pojde do skoly ....ze len ho lakalo podupat nieco, neviem len ma to zaujalo, my sme to robili dlho, ten nas vytvor, minule sme nasli v pisekovisku poschodovy hrad z vedierok mojho ani nenapadne to znicit, neviem ci sa to len mne stava

otazka1
10. júl 2023

Takze ty si robila so synom dlho hrad,prišlo nejaké dieta a zničilo ho..no možno malo nervy,možno sa rodičia doma hádali/ju,prišiel mu pod ranu hrad tak si vybil zlosť..nemusí byt nevychovany,len bol možno frustrovaný?mozno je nevychovany,možno mal nervy,možno sa mu nepáčil?mozno mu nepovedali že sa hrady cudzích deti neničia,lebo nebola prilezitost keďže to predtým nikdy neurobil,možno mal nutkanie to popukat,mozno diagnóza,mozno putanie pozornosti lebo má doma mladšieho súrodenca,zaneprázdnených rodicov,mozno mu zomrel pes…akože strašne malo informácii,iba to že 5 ročný chlapec ti zničil hrad z piesku..nuž ťažko vysvetlit takto na koniku 🙂

autor
10. júl 2023

moj syn sa vie pekne rozumne hrat, vymysla hocico, spravil tam do radu auticka, kolonu, spravili sme ohradu z vedierok a dovnutra ohrady sme dali formickami krokodilov ..tvar z piesku....a nejake aj vychadzali a boli okolo hradu a ked sme odchadzali on prisiel a podupal vsetko co videl a auticka rozkopal. otec isiel za nim dalej. mozno to bolo z roztopasnosti je starsi od mojho, ktory by to asi nechapal, ale bude musiet pochopit :D

autor
10. júl 2023

@otazka1 moze byt lebo ma mladsieho surodenca, dvojrocneho,

judit47
10. júl 2023

Aj moj skoro 4 rocny ked pride na ihri do piesku pozrie co je tam a rovno to znici a ide si stavat svoje,co mal 5 rocny ochkat nad vasim vytvorom😁
Aj ked to len znicil a siel dalej mozno sa mu to nepacilo a chcel uprata a mozno bol nahnevany ze mu tatko nieco nedovolil… ale ved vy ste sli prec tak to vam neznicil ci ?

autor
10. júl 2023

@judit47 no tak moj nenici ked vidi ze to je nieci vytvor, nepotrebuje to, my obdivujeme

autor
10. júl 2023

ja som sa toho zlakla, lebo sa pripravujem ako prijme ludske zlo a mam to pod oknom aj tie rozkopane auta, je to chore

autor
10. júl 2023

to ako ja reagujem ze mi to prislo luto, je chore

euka210
10. júl 2023

...tak sa veru priprav na vysvetlovanie zleho spravania...ale najprv ho musis chapat a prijat aj Ty, ze zlo existuje a dieta od toho neochranis, ale mozes mu pomoct pochopit ho a vyzbrojit sa...
...su deti a deti... moj v skole na prvom stupni nechapal, preco spoluziaci evidentne klamu a vystatuju sa, kedze on taku potrebu nema...len vysvetlovat a vysvetlovat

aniele
10. júl 2023

@autor
Prečo hneď myslíš na zlo? Výtvory z piesku sú pominuteľné. Spomeň si na tibetské (či aké) mandaly z farebného piesku. Mnísy ich robia hodiny. A potom zničia. Vy ste sa už nehrali, rozbitím vznikol priestor na novú hru. Čisté plátno. Skús to takto vysvetliť aj synovi. Staré zmizlo, aby mohol spraviť nové, ešte krajšie. Veď pri pieskových hradoch je dôležitý najmä proces tvorby, uspokojenie z nej, nie? Ja rozumiem, že teba sa asi dotklo, že niekto zničil výtvor TVOJHO syna, ale on to tak vôbec nemusí vnímať, ak ho to nenaučíš.
A áno, zlo existuje, aj to je potrebné prijať a vysvetliť. Ale nie všetko, čo my za zlé považujeme, takým aj objektívne musí byť.

judit47
11. júl 2023

@autor

A v skolke to tvoj syn nikdy nezazil-handrkovacky, ze mu niekto pokreslil kresbu,zobral hracku a pod? Ved 5 rocny uz musi byt v tychto veciacj ostrielany 4 roky ihriska plus 1-2 roky skolka ?

Ano su aj deti ktore si svoju frustraciu prejavuju nicenim ale tam je problem u rodicov, avsak ale stale tvrdim,to ze vytvor znicil-mozno sa chce hrat…do auticok nemal kopat…
Ale vy len obdivujete takze tvoj syn pride na ihri chce sa hrat v piesku a ak tam nieco je sa nehra lebo to tam uz je? To sa mi za roky ihriska nestalo ze by tak dieta zareagovalo a odislo-to ho ucis ty ? Ved ten piesok je pre vsetkych a ked sa s nim niekto dohra moze tvoje dieta-nie len stat a obdivovat🙂nedavaj mu takyto priklad,ze on ma len stat a nema pravo vytvarat lebo niekto pred nim uz vytvoril….😳

danica2711
11. júl 2023

vieš, tých hradov z piesku (skutočných aj obrazných) mu v živote ešte rozkopú toľko, že keď budeš všetky takto analyzovať, budeš mať problém... mám pocit, že to prežívaš viac ako tvoj syn. Stanovovať diagnózu "vinníkovi" je zbytočné, to je starosť jeho rodičov