Do koľkých rokov sa hralo vaše dieťa s Legom Duplo?

anketkarka
7. sep 2012

Chcela by som skoro 3 rocnej dcere kupit domcek pre babiky na hranie. Aj LEGO DUPLO ma domcek pre babiky a tak sa mi zdalo prakticke kupit taky, pretoze sa da vyuzit nielen ako domcek, ak by ju to nebavilo a s LEGO DUPLO sa super vyhra. Ale do kedy? Do kedy sa vase deti hrali s LEGO DUPLO a kedy presli na mensie kocky? Je to dost drahe, tak neviem ci sa mi neoplati pockat a potom jej kupit taky domcek z LEGA s malymi kockami?

titkovamiriam
7. sep 2012

@anketkarka kludne jej ho kup.marek ma duplo a aj dnes sa s nim zahra ,male kocky a technickejsie sady ma tiez ci uz kupene alebo podedene,no duplo nesklame nikdy-kocky su navzajom skladatelne a domcek pre babiky by som brala hned aj ja 😲 😉

svenka
7. sep 2012

@anketkarka moj sa od troch rokov hrava s klasickym legom, teda tym malym, duplo uz vobec nechce skladat...

blumka
7. sep 2012

my mame lego vybrate od 2 rokov a este stale fici...dcera ma 4,5

iviatko
7. sep 2012

nas sa hre tiez len s klasickym legom, mame ho fakt par kil, policajnu stanicu, domceky atd... duplo by sme velmi nevyuzili, tak som vytiahla po mne lego a hned ho chytilo 🙂)

burina111
7. sep 2012

no tak u nás lego duplo frčí stále...syn má 5 rokov a stále z neho skladajú aj s menšou 2 ročnou dcérkou...pôvodne sme ho kupili pre dcérku, syn mal v tom čase už malé lego kocky, ale stále sa k nemu vracia.

alena76
7. sep 2012

kludne kup 🙂 u nas sa hra aj osemrocna dcera, u nas zase neboduje male lego a mam h v skriniach po starsich detoch- ani ich to nebavilo.

iviatko
7. sep 2012

ono je asi pritazlivejsie pre baby 🙂

abbie
7. sep 2012

niekoho Lego neomrzi ani do dochodku 😀

iviatko
7. sep 2012

@abbie tak ! 🙂 ja milujem to triedenie...jednotky na jednotky...dvojky na dvoky :D

lili_mia
7. sep 2012

ja sa hrávam doteraz 🙂 skladám si a skladám a je mi dobre 🙂 no je pravda, že ja sa s tým hrám inak ako 3ročné dieťa

bubelko
7. sep 2012

@anketkarka starsi sa hra doteraz 🙂 ma aj klasicke male lego, ale k duplu sa stale vracia. 😉

sisaka
8. sep 2012

ja som akurat cez vikend balila DUPLO, syn ma 4 roky a par mesiacov a uz sa hrava iba s Legom.

miskax2
8. sep 2012

@anketkarka mna sa mala od dvoch rokov sa snim hrava ma aj podlozku na ktoru si ho stavia 😀 ale hra sa aj moj maly 5rocny brat snim

gubcikova
8. sep 2012

lego duplo sme mali od 2rokov a v 2,5roku skladáme normálne duplo ju nebaví

xenicka13
8. sep 2012

aj moj 9 rocny sa stale so sestrami s nim hra 😀

maryem
9. nov 2012

@anketkarka dcera dostala lego duplo domcek na Vianoce, ked mala 2roky, ale hra sa s nim aj teraz, ma styri. Je to kreativne, poskladaju si zakazdym iny domcek a potom sa s nim hraju. No momentalne na najvacsi uspech u jeden a polrocnej 🙂 Ta sa samozrejme s nim hra tak, ako jej ho postavime my 😉 Zalezi vsak na dietati, k akym hrackam inklinuje, su take, co by mali aj klasicke lego a nepotesi ich, lebo to nie je ich styl zabavy..

masinka
9. nov 2012

dve starsie mali najprv take to vacsie Duplo (co maju dieliky cca 5x 5 cm), od 3 rokov uz skladaju normalne Lego...a najmensia ked to vidi, tak tiez chce uz tie mensie kocky ... aj ked viac cmulat, ako skladat 😉 a o Duplo zaujem nema....
A moj 30 rocny brat sa dotetraz hra s legom... ma ho plne police 😀

fiffinkaa
9. nov 2012

my sme lego duplo nemali, kupovali sme prvému synovi kocky malého lega ked mal cca 3 roky..a stále sa s nimi hrá a aj mladší 2,5 roka sa s nimi hrá v pohodke..

kasiopeja01
15. sep 2014

@anketkarka Ahoj, nahodne som nasla tuto temu, moja dcerka bude mat tieto Vianoce 4roky a tiez jej chcem kupit ten domcek z dupla,lebo uz mame par skladaciek Dupla doma. Kupili ste ho nakoniec?

laura0
15. sep 2014

@kasiopeja01 a nema domcek aj normalne lego ?Ja by som malej tiez kupila ale duplo uz mame ZOO a ppotom tu 200dielnu supravu kociek na skladanie zvieratiek a vsetkeho mozneho...preto by som radsej uz to mensie lego riesila ako duplo.... 😉

lubina
15. sep 2014

Tak nasa chodi do stvrtej triedy na ZS a akurat na zajtra si maju na Pracovnu nauku priniest Lego lebo budu stavat mosty....takze aj 9 - 10 rocny este budu pouzivat lego....ale ona sa s legom hra stale aj doma, ma lego Friends...

siska53
15. sep 2014

@anketkarka kupila si??
..ja som ako 38rocna dostala od draheho domcek s figurkami a hrame sa vsetci s tym,mame toho kopec..maly ma 4,5r. A stale sa hra s tym duplo. To s malymi dielmi mu este nedavam kvoli 2,5r.dcerke...

idris
22. sep 2014

u nás má dcérka o chvíku 5 rokov a dominuje u nás iba Lego duplo a myslím že sa s ním bude hrávať do 8 v pohode a potom prejdeme na lego klasice ale kreativ či ako a to píše 😅 😉

romco3
5. feb 2021

ja si myslim, ze tak do tych 7-9 rokov sa aj s legom duplom dokazu hrat, obzvlast ak maju mladsich surodencov. Mame deti vo veku 7, 4 a 1 rok, takze u nas stale frci lego duplo, aj u toho najstarsieho. Ma zopar aj Lego City, ale to su malicke kusky, lahko sa stratia, tazko sa oddeluju od seba. Ked mam pravdu povedat, tak Lego duplo teda je lepsie, vacsie kusy, lahsie sa najdu, lahsie sa od seba oddelia. Male Lego je male, drobne, nebezpecne pre mensie deti. Ked nieco z toho strati, tazko to niecim nahradi, uz to tak nezlozi dokopy ako by malo byt. K Legu City sa nasi nespravaju zodpovedne, nechaju pohodene, rozsypane hocikde, neupracu si ho do sacku a krabice, aby aj nabuduce z toho vytvorili. Ked sa nieco strati, tak je problem. Da sa pripadne aj kombinovat Lego duplo a male Lego uz potom ked je to bezpecne a maju deti viac rozumu a zodpovednosti si to lego upratovat, nestracat. Z lega dupla tvorit trebars budovy a z Lega City stavat vozidla.