Hojdacie lehátko verzus kolotoč nad postieľku

matamarkus
14. nov 2014

Ahojte, prosim poradte mi cim viac uspokojim a zabavim mojho drobčeka?
Má mesiac a chcela som mu kupit hraci kolotoč nad postielku, no nie je vhodnejsie a viac využitelnejsie hojdacie kresielko, ktore má aj taký malický kolotoč so svetielkom? Neviem ci využivate a ci sa babatkam pacia tie kolotoce nad postielkou alebo sa radsej hojdaju? Obidva veci som kupovat nechcela.

barcelona94901
14. nov 2014

u nás nepochodil ni kolotoč,ani kresielko a v okolí si chvália niektoré decká vydržia v pohode v kresielku ,je to individuálne

dusika11
14. nov 2014

ja som mala aj aj..ved stale ho v postielke mat nebudes..takze aj kolotoc a kedze mam dvojciky tak som mala dovjmo..a bol klud..kresielka milovali.

ushuaia
14. nov 2014

@matamarkus mne sa kresielko osvedcilo, ale nemala som hojdacie...pekne som si porobila, ci uvarila a mala bola pod dohladom - vyrzala tam...kresielko sme vyuzili cca do 6 mesiacov...Co sa kolotoca tyka, nedam dopustit, mala ho zboznuje a so zaspavanim nemame problemy...kedze zijeme v zahranici...kolotoce mame dva 🙂 ...

siska53
14. nov 2014

@matamarkus ja osobne som to riesila kolotocom nad postielkou a mali sme taku tu hrazdicku. Ja kresielka neuznavam,nemaju tam moznost nejakeho pohybu. Maly mal tu moznost si viac skumat vlastne telo. A pri dcerke sme sice hrazdicku nevyuzili nejak - kvoli malemu,mal vtedy dva roky,aby nahodou na nu nepadol,tak bola v postielke,ale len obcas..kedze bola kolikova a neskor zas zvedava, tak bola aj tak najcastejsie na rukach ci nosici. A ked daco,dala som ju nachvilku do vajicka,dala hracky,ale ju aj tak viac bavilo sledovat,co robim ja. Vsetko som jej komentovala,ci v nosici,ci v tom vajicku.
A ked bola este vacsia a chcela ma vidiet,tak som jej zdvihla opierku v kociku,aby ma sledovala. Raz tak so mnou robila o 22:00 palacinky,az kym nezaspala.

Ja som jednoducho za to,aby nbabatko malo co najvacsiu slobodu v objavovani si telicka. Pokial teda nemava koliky,ako moja.

matamarkus
autor
14. nov 2014

@dusika11 ved to ze ja drobca cez den v postielke vobec nemam 🙂 . Zaatial ho mam v kosiku pri sebe bud v kuchyni alebo v obývacke podla toho co robim 🙂 Preto by som radsej volila lehátko ale vacsina lehatok ma odradila kvoli tomu ze maju napr. len dve vysiace hracky a to neverim že az tak zaujme babatko. Skoda ze tie lehatka nemaju nejake aktivnejsie hracky. Výhodou je to hojdanie

matamarkus
autor
14. nov 2014

@ushuaia jasne ze idealne je mat oboje ale ked mne sa pacia tie kvalitnejsie kolotoce aj s hudbou a svetielkami a tie stoja 50-60e a lehátko takisto nechcem take jednoduche s dvoma hrackami ale take s viacerými funkciami a to stoji okolo 100-120e preto sa rozhodujem len pre jeno 😒

matamarkus
autor
14. nov 2014

@siska53 ufff 🙂 tak to je tiez na zamyslenie riesit to ako ty ...

ushuaia
14. nov 2014

@matamarkus vies co ja neviem...mne tie hociake funkcie pridu zbytocne...poviem to jednoducho zijem v zahranici takze kresielko co mam na sk a kolotoc som kupila tu na MK...kolotoc hra, svieti, su na nom zvieratka co sa daju dat dolu, teraz ma mala rok a sama si ho pusta a hra sa aj s tymi zvieratkami...no a v zahraniici kresielko sme museli kupit a druhy kolotoc sme dostali od partnerovych znamych po ich detoch, ten isty co mam aj na sk...aj to je riesenie...nemusi byt vsetko nove...ako ja osobne by som vela veci nekupovala ak by som nemusela a najma aj na bazariku sa da pomerne dobre kupit... 🙂...