Hračky pre novorodenca

nikolabulkova
24. apr 2015

Co treba kupit pre maleho na zaciatok? Kolotoc nad postielku, hojdacie kresielko, hraciu deku?

eli74
24. apr 2015

🙂 nic netreba kupit. Deti vyrastu aj bez toho. Teda moje vyrastli. Ver tomu, ze pribuzni zapracu detsku izbu vsetkym moznym. Na zaciatok treba plienky a mlieko.

jlp
24. apr 2015

Moje obe deti kolotoc nad postielkou odignorovali, hrazdicku mali od cca 3-7 mesiacov a boli vsade, len nie na deke. Postacila im plastova flasa s kukuricou vo vnutri, plastove kruzky a lopticky. Ziadne hracky nekupuj,aj tak ti ich kupia iny

ivec16
24. apr 2015

Naozaj hracky nekupuj, uvidis co dostanes, a co budes velmi chciet si potom dokupis... Do 3 mesiacov sa babatko velmi nehra

rora
24. apr 2015

pre novorodenca nic, su to zbytocne vyhodene peniaze za somariny.... napr. taky dookola točiaci sa kolotoc s jednou melodiou by som vyrobcom otrepala o hlavu 😠 hraciu deku a ani hojdacie kresielko u nas taktiez nebolo vobec potrebne... neskor sme mali kopec roznych hraciek, od hrkalok,hryzatiek, cez rozne piskacie,hracie a blikacie veci ale najviac dieta aj tak zaujimaju "nehračky" tj. rozne šušťavé obaly, plastove flase.... 😀

mimla
24. apr 2015

Novorodenec vidí na cca 20 cm. Takže tie hračky ani neuvidí. Nekupuj hračky, je dosť možné, že ich po roku budeš ešte prehadzovať vidlami. Ja teda nemám rodinu, ktorá by nás na počkanie obhadzovala darmi, ale to sa aj tak nazbiera. Hračky dieťa zaujímajú až neskôr. Najlepšia hračka je aj tak telefón, diaľkový ovládač, kľúče, varecha. Nič moc, čo sa týka hygieny, ale taká je realita.

seahorse27
24. apr 2015

My sme od narodenia vyuzili akurát hojdacie kresielko, ktore sa da urobit na kolisku (opierka sa da dat do uplneho lahu), da sa tam zapnut vibracia - malého to upkojovalo a tiez je to dobre na travenie. Vyhrava to aj melodie a visia z toho nejake hracky, ale to mal na haku tak do 2 mesiacov. Vyuzivali sme to ako alternativny priestor na spanie, ked sme ho chceli mat pri sebe v obyvacke. Teraz, ked je maly starsi, tak sme mu opierku dali do pololahu/polosedu, uz ho zaujimaju aj hracky, aj melodie, krmim ho tam...Hracia deka ho zaujala az okolo 3. mesiaca, teraz tam vydrzi uz aj pol hodku (ma 6 mesiacov). Je len na vas, ci si tieto veci kupite dopredu alebo az neskor. Rodina a kamarati podonasali hlavne kadejake hrkalky a hryzatka, ktorých teraz mame milion, takze take by som vôbec nekupovala...A kolotoc nad postielku by som vôbec nedavala, dieta mam mat v postielke klud a nie kukat sa na nejake krutiace maciky, ryby a pod. Mne osobne by z toho pred spanim asi nebolo dobre...

siska53
24. apr 2015

@nikolabulkova My sme mali kolotoc a hraciu deku a daku tu hrkalku a gumennu hracku este o muzovi.
Ale realne sa zacal "hrat"-vnimat ten kolotoc a hracky na hrazdicke na hracej deke tak po 1.mesiaci,skor 6tyzdnov.
Pri dcere sme vyuzili maximalne tie hracky. Ju bavilo pozorovat,ako sa hra bracek,v polohe lezmo ju to nebavilo a deku s hrazdickou na zemi sme nemohli mat zas kvoli malemu - 2r.mal len vtedy.

stellamaris
24. apr 2015

@nikolabulkova novorodencovi netreba hracky.Dostanes urcite nejake od rodiny,ludia zvyknu nakupit tolko hraciek,ze fakt nic kupovat nemusis.
Este som kazdeho upozornila,ze si nezelame plysove hracky,lebo mame ich dost.Nazbieralo sa ich za velke vrece a novorodencovi ich netreba.Vybrali sme par kuskov a zvysok darovali detskemu domovu.

manee
24. apr 2015

Pre novorodenca ale aj starsie je najzaujimavejsia mamkyna tvar. Viac naozaj netreba. My mame od styroch mesiacov hrazdicku. Do ruky mu davam plienku na zuzlanie, hrkalky este neudrzi alebo moje prsty sa uci chytat....

zabina27
24. apr 2015

@manee a neskor maminkine vlasy 😀

@nikolabulkova my sme napriklad lehatko vyuzili vela, najskor ked bol muz v nemocnici mi to pomohlo, mavala som tam maleho aj pri sprchovani, neskor sme ho tam aj krmili, takze to nelutujem. inak hrazdicka a hracia deka ho vobec nezaujali a ked uz sa vedel prtocit na brusko, tak uz to bolo uplne zbytocne. Kolotoc je podla mna tiez fajn, my ho mame doteraz, sice teraz uz s nim bojuje, natahuje ho 😀 ale aspon sa tym na chvilu zabavi v postielke, ked bol mensi, tak som mu ho pustala, to sa mu pacilo... nas sa tiez ovela radsej natahuje za vecami, co nie su hracky, presne kluce, mobil a podobne... ved uvidis, ake bude vase babo, vela veci dostanes, bohuzial aj kopec blbosti a ked zistis, co by sa vam hodilo alebo babatku pacilo, lahko to dokupis potom, nech nemas zbytocnosti doma

lauricka
24. apr 2015

@nikolabulkova novorodenec nepotrebuje nic z toho. Iba mamku. Kupte si satku a noste ho v naruci co najviac. Spite s nim. Parkrat denne na momentik polozte na brusko. Pocas druheho alebo tretieho mesiaca zacne pozorovat hracky a buchat do nich rucikami. Je fajn mu dat hrazdicku zo zavesenymi hrackami nad hlavou alebo ho dat do kresielka pre babatka, kde je taka hrazdicka. Postupne zacne mat zaujem hracky chytit a dat do ust. Vtedy mu mozete zacat davat take, vhodne do ust, napr. zirafka sofia, hryzatka, hracky s vyraznymi farbami alebo ciernobiele, take, co sustia, s roznymi vystupkami, hrkaju, piskaju a pod. Hracia podlozka je fajn, na zaciatku na polohovanie na brusko, ked su tam rozne zaujimave veci, aby mohlo pozorovat nieco pri dvihani hlavicky. Super ale je ho dat napr. na gauc, sadnut si na zem a nechat ho pozorovat vlastnu tvar. Posuvat hracky zo strany do strany, aby za nimi otacalo hlavickou. Na zaciatku je aj tak pre babo najzaujimavejsia mamina tvar. Hrat sa moze aj s tvojimi rukami. Polohovat ho mozes aj na brusko na vlastnom bruchu, moja mala tak na mna pozera a brbloce mi a smeje sa...vsetko pride postupne.

stepanka274
24. apr 2015

Plastova flasa je naozaj super zabava, ale moje deticky milovali taku plastovu knizku so zvieratkamix dostala som ju od kamaratky ked sa mi narodil prvy syn a veru od vtedy som ju nikde nenasla v ziadnom obchode

lucianakoniku
26. apr 2015

@nikolabulkova novorodencovi uplne na zaciatok postaci mama a tato ktori nanho budu robit ksichtiky 😉 🙂 a prihovarat sa mu.