Kde kúpim takúto plyšovú hračku?

martinkastanko
5. sep 2012

Prosím o pomoc pri pátraní po plyšovej hračke. Plyšáka na obrázku má môj synček už od narodenia a teraz už má 3 roky. Je to jeho najobľúbenejšia hračka a bez nej ani nezaspí. Všade ho berie a teraz najnovšie aj do škôlky, do ktorej začal chodiť teraz v pondelok. Po troch rokoch ale plyšák vyzerá už strašne, po toľkých praniach sa začína rozpadávať. Preto by som mu chcela kúpiť rovnakého nového, len neviem kde. Tento dostal ako darček a bol kúpený v Metre. Do Metra ale nemám prístup a neviem či sa tam dá ešte kúpiť alebo niekde inde. Ak o niečom viete, prosím napíšte. Pridávam aj foto: Ďakujem

reanda
5. sep 2012

len ci bude chciet noveho, namiesto toho stareho, dieta neoklames 😉

luciferkax
5. sep 2012

My máme doma z tesca podbného - len má dlhé chlpy aked stlačíš, tak chrápe :D

cerez
5. sep 2012

Tak mi máme doma macka, ktorého dostala dcérka od ocka keď mala 2,5 mesiaca. Dodnes s ním spí a to má 7 rokov. Náš macko prešiel totálnou zmenou. Na ňom už nie je nič originál. Plastové oči sme nahradili gombíkmi, ústa som mu niťou obšila, mašľu vymenila a futro tak spľaslo, že vyzeral ako placka. Obetovali sme jednu plyšovú hračku a vybrali sme z nej futro a napchali mackovi. Tiež som rozmýšľala, že kúpim niečo podobné, no neverila som, že zoženieme toho istého. Rovnako som presvedčená, že by novú, či podobnú hračku ani neprijala. Je to citová záležitosť, čo je medzi dieťaťom a plyšovým kamarátom. Možno som vám neporadila, kde by ste hračku zohnali, ale verím, že aj toto je riešenie.

zuzanocka
5. sep 2012

ja myslim, ze nejaka sikovna mamina by takeho mohla aj usit.. alebo skus s malym ist do obchodu, nech si on vyberie.. podla mna sa takemu trojrocnemu uz da vysvetlit, ked bude mat novu hracku, tu nech si berie do skolkky a stara bude len na doma, postupne ju odsuvat dalej a casom hadam zabudne... co by ste robili, keby ju stratil?

reanda
5. sep 2012

@zuzanocka ja ked som zacala citat, az mi srdce stislo, ze ho chudacik stratil ☹ a dufaju, ci ho niekto nenasiel.. .. a ono to takto dobre dopadlo 😀

reanda
5. sep 2012

@martinkastanko moja neter ma prasa.. uz je druhacka, neviem, ci ho este nosi aj do skoly 😀 .. doma ma niekolko krasnych novych ruzovuckych prasiec, ale len to jedine, osumele, polorozpadnute je to PRAVE 🙂

mahmulienka
5. sep 2012

@martinkastanko prave som sem napisala siahodlhy sloh a neuverejnilo sa to, tak skusim sa zopakovat, ved matka mudrosti 🙂
ja osobne by som kupu noveho plysaka neriesila. dietko sa raz musi naucit o prirodzenej zivotnosti veci, kolobehu zivota. a hracka je na to ako stvorena 🙂
moja 3 rocna neter ma takto sysla hortenza, ktoreho jej sila svagrina. chudak sa uz neda ani identifikovat, je to klbko ledva pospolu drziacich niti, vypchavok, gombickov a latok, ale vzdy, ked 'ochorel', sa mu dalo patricnej pozornosti, zasivali, latali, kde to slo, proste 'liecili' co sa dalo. vsetkeho sa babula zucastnovala samozrejme aj ona. v sucasnosti ho uz vytlacili do uzadia ine hracky a momentalne je nazvala by som to uz v 'paliativnej starostlivosti', zisiel trosku z mysle, ale stale ma k nemu krasny vztah, je to mile, chape ho ako choreho clena rodiny, ktoremu sa venuje specialna starostlivost. takze by som tomu ja osobne nechala volny priebeh, dieta sa nezruti, ked pride o svoju oblubenu hracku, raz sa musi naucit, ze niektore veci proste tento svet budu opustat.
tak sa drzte a plysak hlavne nech vydrzi co najdlhsie, nech uz v akomkolvek stave 🙂

martinkastanko
autor
5. sep 2012

Keby Stanko stratil tohto plyšáka tak by to bolo moc, moc zlé. Raz u rodiny, čo býva ďaleko od nás zabudol autíčko a pol roka ho spomínal, kým nám ho nedoniesli. Tohto plyšáka som mu raz dávno prala a celý čas stál pri práčke a plakal za ním. Spáva s ním skrútený do klbka a bez neho by nezaspal ani raz. Potrebovala by som kúpiť takého istého. Tento bol kupovaný v Metre pred 3 rokmi. Neviem či ich ešte predávajú, nemám prístup do Metra. Ak niekto vie, nech napíše, Alebo či ich nepredávajú niekde inde.

martinkastanko
autor
5. sep 2012

Ja toho plyšáka potrebujem hlavne teraz. Malý začal chodiť do škôlky a sú s tým trošku problémy, bez toho plyšáka by ani z domu neodišiel a určite by im tam ani nezaspal. Len sa už hanbím, za to ako vyzerá...

mravvcek
5. sep 2012

@martinkastanko ja ta chapem,ale neries to,ze sa hanbis za tu hracku 🙂 ucitelky ak su normalne pochopia,ze ta hracka aj keby neviem ako vyzerala,tak je pre tvojho drobceka ta najdolezitejsia....je nadherne,ze ma takyto vztah k tomu...... 😉

bubelko
5. sep 2012

@martinkastanko moja skusenost - noveho ti nebude chciet. je novy - cisty, vonia inak.
mladsi ma takto modreho psa - a akonahle ho len operiem, tak ho hned pooblizuje, pozameta s nim vsetko, len aby "vonal" tak ako pred tym 😉
a za to ako vyzera sa vobec nehanbi 😉 nas pes vyzera tiez katastrofalne - z nosa mu vypadava vypchavka, usi a chvost totalne ozute a sive, nos oranzovy od omacky na spagety. a co 🙂 ved to nikoho nemusi trapit. dolezite je, ze tvoj syn je s nim spokojny 😉

bubbles
5. sep 2012

Ci maly bude chciet novu hracku, o tom sa polemizovalo uz dost, takze odpovedam na otazku, kde kupit..
Ja osobne mam taku gulku ovecku z KE, na Fejovej ulici je obchod s takymito hrackami, ovcie kozusinky a vyrobky z nich.. Psy, zaby a ine potvorky tiez..
vlastne som nasla stranku: hracky-kozusiny, je to slovenska stranka, skus pozriet..

martinkastanko
autor
6. sep 2012

Ďakujem za vaše všetky názory, ale predsa len by som chcela, aby mi niekto napísal, kde sa dá kúpiť presne taký istý plyšák.
Iného nepotrebujeme, máme plyšákov asi 30 a nehrá sa ani s jedným.

martinkastanko
autor
9. jan 2013

😢 Nikto nevie, kde by som kúpila tohto plyšáka ???

tadaminka
9. jan 2013

@martinkastanko ked budem v metre mozem sa pozriet ale prilis by som si nerobila nadeje, ja som tak zhanala zebru z tesca s ktorou spi moj syn a dopatrala som sa len k tomu ze ju vyrabali jedno leto ako limitovanu ediciu k detskemu obleceniu a hotovo,googlila som jak diva asi mesiac a nakoniec sa mi podarilo ju najst ako inzerat v cechach, pani vypradavala hracky po detoch, a nasa zebra u nich nebola oblubena tak bola ako nova, stala ma 3x tolko ako ta z tesca 😀 no ale co clovek neurobi pre plysaka na spanie. skus pozriet inzreraty, mozno tiez bude niekto predavat po detoch.

martinkastanko
autor
11. jan 2013

@tadaminka Ďakujem, budem rada, keď plyšáka pozrieš v Metre, ja tam nemám kartu, tak sa tam nedostanem. Ale keby som vedela, že ho tam majú, tak by som si to nejak zariadila. Skúsim ešte teda pogoogliť, či niečo nenájdem, od septembra som po ňom nepátrala. 🙂