Montessori hojdačka

14. okt 2023

Ahojte, prosím reagujte len ti, čo majú doma túto hojdacku. Využili ju vaše deti? Ak áno, od akého veku ju začali využívať? Ďakujem za odpovede

snehulak77
14. okt 2023

Ahoj, my sme ju kúpili, keď mal skoro rok. Veľa ju využil, ale nie ako hojdačka, ale naopak a furt sa po nej stveral. Myslím, že mu to veľmi pomohlo, aby si podporil svaly.
Teraz má 2,5 roka a robíme z toho bunker, stvera sa na to, autíčka spúšťa a keď tu bola kamoška, tak jej syn mal 8rokov a hojdal sa na Tom, mal to tiež ako balancnu podložku. Alebo zboku si tam tiež autíčka posúva, je veľa možností využitia. Ale sú deti, ktoré to nezaujme vôbec (nášho ako hojdačku tiež nie, ale to podľa mňa ešte príde). Možno si skús požičať, alebo chod niekde, kde ju majú a uvidíš 🙂

autor
14. okt 2023

@snehulak77 ďakujem za recenziu 🙂 môj syn bude mať o pár týždňov rok, a straaasne ho baví preliezat a stverat sa na veci. Už od 7m ho to bavilo 😁 tak som rozmýšľala bud nad hojdackou alebo tým trianglom co majú 🙂

snehulak77
14. okt 2023

Myslím, že aj ten by mohol byť super 👍

drahomirrra
14. okt 2023

Mame. Je z nej vesiak na cokolvek 🙂

autor
14. okt 2023

@drahomirrra čiže sa nevyužíva tal ako ma ale ako čokoľvek iné? 🤣

princess59
14. okt 2023

My sme jej kúpili celý set ( hupacka, triangel a doska) k 1. narodeninám, u nás je to využité odvtedy denne a už ma 2,5 roka, jediné čo nepoužívame často je doska lebo to musím vždy vytiahnuť a nechce sa mi ... ostatné máme rozložené stále

domiklik
14. okt 2023

Tak ak ho baví lezenie tak určite piklerovej trojuholník a k tomu tu dosku co ma byt akože smykala. Dá sa to potom spojiť aj s tou hojdackou. Kúpili sme ročnému, ale hojdačka ho začala baviť až niekedy okolo 2 rokov, dovtedy sme to mali poskladane tak, ze na jednej strane trojuholník na druhej hojdačka otočená naopak a na tom doska. Malý sa na tom brutálne naučil držať rovnováhu.. Mame aj gulickovy bazén a šmýka sa do toho

mia_von_prag
14. okt 2023

Využívali sme veľmi, asi od 10 mesiacov sa na tom hojdali alebo podliezali, okolo roka sa začali šmýkat vrchom. Ešte aj v 3-4 rokoch z toho bol pultik a hrali sa na obchod

autor
14. okt 2023

@mia_von_prag
@domiklik
@princess59 ďakujem kocky 🙂

tiika
14. okt 2023

Ak chceš primárne niečo na lezenie, tak je asi lepsi ten triangel. Hojdačka je o cosi náročnejšia (dcerka tam vyliezla, keď mala 15m). My ju však využívame často na mnoho rôznych spôsobov, (da sa cez ňu čokoľvek strkať - paličky, pršteky a kývať nimi 😀, len tak sa za nou skrývať a robiť kukuk, prekryť dekou a urobit stan, tunel, urobit pultik na obchod, hojdať seba, mackov, autíčka 😉, dokonca ako prvé slúžila ako zábrana k rozohriatemu radiátoru; to sa svokra čudovala odkiaľ mám take pekne 😆)