Pavúk verzus chodítko na tlačenie

koralla
21. máj 2014

Ahojte maminky,
co je podla Vas lepsie pre skoro 11 mesacne dieta, pavuk ako choditko alebo na tlacenie? pavuky su vacsinou len do 1 roka, ale zas je to pohodlnejsie a nemusim sa bat ze by si nieco urobil a choditko na tlacenie mu vydrzi dlho, ale nie som si ista ci by sa mu chcelo ho tlacit a ci by si neublizil s tym. Ake mate Vy skusenosti? 🙂

heni79
21. máj 2014

@koralla Osobne som nepoužívala pri deťoch ani jedno. No ortopédi dnes tvrdia, že pavúk nie je vhodný - môže spôsobiť nesprávne držanie tela. Z tohto hľadiska by som skôr bola za tú druhú alternatívu. A neboj, keď dieťa zistí, že sa tak vie niekam dostať, bude ho to baviť. Len ako dlho - to je už individuálne.

orlik4
21. máj 2014

pavuk nie je dobry z hladiska vyvoja dietata a chodenia atd., takze jednoznacne choditko. my sme napr.pavuka nevyuzili vobec. a choditko bolo aj na neskor na vozenie

koralla
autor
21. máj 2014

dakujem pekne za odpoved, je tu toho tolko vela na vyber, ze som bola z toho stratena 😀

luciahromadkova
21. máj 2014

@koralla kukni tu http://ona.idnes.cz/nejcastejsi-chyby-kterymi-r...
choditko neodporučam, ale vozik, na tlacenie moze byt, musi byt stabilný, aby ak sa dieta o oprie neprevrátil sa 😉

koralla
autor
21. máj 2014

@luciahromadkova dakujem za ten clanok, pomohol ;)

lulu369
21. máj 2014

@koralla Ahoj, ja som mala pri oboch deťoch pavúka, no moje deti v tom nechceli byť - dcérka ako tak vydržala aspoň 10 min. a synček tam nechcel byť vôbec. dcérka tam vydržala len mesiac a synček ani mesiac...no ako baby vyššie písali, tiež by som radšej volila chodítko (pavúka sme dostali, tak som už potom nekupovala chodítko).

sense
21. máj 2014

mali sme aj to aj to...resp pavuka nemame odkedy sa postavila cize od osmeho mesiaca , kupili sme jej taky kocik od fishera na tlacenie najprv nevedela co s tym ani ju to nezaujimalo teraz ma 13mesiacov a lieta pomaly jak sarkan s kocikom....takze v 11mesiacoch uz radsej nieco na tlacenie....

kikuleenka
21. máj 2014

@koralla ani jedno, ani druhe - chodila som s dcerkou k fyzioterapeutovi, nakolko sa jej nechcelo 4nozkovat, zato okolo nabytku uz postavala a ked som sa ho pytala, ci ju mozme nechat chodit s vozikom (lebo to jej islo), povedal, ze ziadne pomocky chodze nedavat, nakolko kazia drzanie tela a vytvaraju zly stereotyp (a dokonca aj spomaluju vyvin samostatnej chodze) 🙂 Takze vozik je odlozeny a caka na svoju prilezitost 🙂

koralla
autor
21. máj 2014

dakujem za Vase skusenosti maminy, urcite ste pomohli 🙂

jamelia
21. máj 2014

pavuk urcite nie - nie je dobry na chrbticu 🙂 neodporucala mi ho ani pediatricka. Mala som choditko na tlacenie pred sebou a napr. dcera s nim behala rada, ziskala s nim istotu a potom uz behala sama. Syn s nim nechcel chodit vobec - minimalne, radsej skusal sam 🙂

drefko_hracky
21. máj 2014

@koralla Dobrý deň, z vlastnej skúsenosti by som poradila vozík (chodítko) na tlačenie. Nám dcéra začala chodiť sama (pár krokov) po 2 dňoch ako ho začala používať. Chodila tak, že sa držala nábytku, ale ako chodila s vozíkom, tak asi prekonala strach a začala sa púšťať aj sama. Vozík je aj skvelý na hru a vozenie macíkov. Veľmi ju to baví a usmieva sa od ucha k uchu keď ho tlačí.

katusap
21. máj 2014

My sme mali aj jedno, aj druhe. V pavuku sa jej pacilo, ale zase neodkladala som ju tam na hodinu denne. Chvilku si pobehala, ked nevladala, tak si tam sadla. Dobre to bolo v tom, ze som sa nemusela bat, ze sa jej nieco stane. To druhe choditko na tlacenie co sme mali bolo tiez dobre, ale ked nemala este moc istotu, tak ho tlacit nechcela , no a samozrejme som ju musela neustale "istit" - keby sa nahodou pustila, aby nespadla dolu pusinkou. Ale zase na tom bol vyhravaci panel a to ju bavilo viac, ako ho tlacit. Takze u nas aj-aj a nemozem ani na jedno napisat nic zle, aj ked prisla doba, kedy chcela chodit len za ruky a vsetky choditka sveta by nam boli na nic.

sadul
21. máj 2014

ahoj, pavuk nam nebol doporuceny a kedze sama mam neurologicku chorobu na dolnych koncatinach, radsej si pockam ked sa do behu pusti sama, zatial sa radsej vozime v trojkolke, pouzivame choditko, ale aj luvion walky je super http://www.babysecurity.co.uk/luvion-walky-baby..., odporucam!

mausik01
21. máj 2014

aj my sme mali aj aj a obe maju svoje vyhody aj nevýhody. pavuka sme pouzivali skor a velmi sa tam malej pacilo, choditko na tlacenie az neskor, ked uz sama sa vsade postavila a urobila popri gauci par krokov , tak az vtedy nastupilo toto choditko 🙂

henikav
21. máj 2014

U nasej dcerky sa neujalo ani jedno ani druhe, oba mam doma. V pavukovi bola iba 1x par sekund, uplne vyplasena, nepacilo sa jej, tak sme ho odlozili ze na neskor a aj sme nanho zabudli. Choditko ma, hra sa s nim tak ze len stiska gombicky co hraju a svetielkuju, ale na chodenie nie, chce sa drzat pevnych veci, nabytku, postele, stolicky....

dejka77
21. máj 2014

Pavuka sme nemali, choditko na tlacenie ano. Obe deti to zaujimalo. Hrali sa s tym aj ked uz vedeli chodit same, proste radi nieco tlacia pred sebou. Je to stabilne takze sa nemusis velmi obavat urazu.

monhla
22. máj 2014

Moje baby nemali ani jedno. Kočíky pre bábiky a pod. na tlačenie síce máme, no "vozili" až po roku. A obe sa naučili pekne chodiť /v 10. a 11. mesiacoch /
Nepoužívali sme na nácvik chodenia žiadne pomôcky /tiež som sa pýtala ortopéda/ a kokonca som ich nevodila ani za ručičky. Mám problém s chrbticou a tak som vždy hovorila, keď ak chcú chodiť, tak nech sa to naučia samé 😀 A aj sa naučili.

wink5
22. máj 2014

Pre 11 mesacne babo uz podla mna netreba ani jedno. Najlepsie je nechat ho stvronozkovat a nechat ho stavat sa popri nabytku. Rovnako netreba vodit za ruku. Hlavne ich netreba do nicoho nutit. Ked pride ich cas, jednoducho sa postavia a odidu si zobrat hracku :D