Potravinová pomoc pre štvorročné dievča

24102012
17. okt 2017

Premýšľala som nad tým kam danú tému zaradiť, a našla som kolónku s darčekmi.
Neviem či by to odomna starej ženy, ležiacej v nemocnici po operácii, nebolo hlúpe ale o 5ulic odomna žije mamička ktorá mi už zopár krát bola upratať, deti mám dospelé už aj vnúčatá, majú vlastné starosti, hlavme finančné nechcem sa tu rozpisovať ale chcela by som sa opýtať či by sa medzi vama našla aspoň jedna mamka čo by pre jej dcérku niečo vedela poslat bude mať 4rocky ...
Neviem, aj či by sa dalo jej pomôcť voliakymi potravinami, ani či je to tu vôbec možné žiadať.
Ďakujem za prečítanie. Ak by hocikto chcel pomôcť bola by som vdacna

luzzia
21. okt 2017

@matazirafa jaj ona pise ze bude mat 4, aha.. ja som si to spajala s tym datumom v nicku a tou mamickou predtym s tym plynom, lebo to by spolu sedelo 🙂

matazirafa
21. okt 2017

@novana tak v tom pripade ten nick nie je datum narodenia tej malej, len si ho autorka pre istotu o rok posunula aby nebola napadna, ako som si aj myslela

luzzia
21. okt 2017

@matazirafa nedomysleny maskovaci manever 😎

matazirafa
21. okt 2017

@luzzia nuz to je udel ludi jednoduchsieho zmyslania.. tym nechcem nikoho urazit, ale v tomto konkretnom pripade si dotycna asi fakt mysli ze vsetci su uplne tupi a nepridu na to.

luzzia
21. okt 2017

@matazirafa no mna to napriklad nenapadlo, ze tie cisla v nicku su datum narodenia - resp. nevenovala som tomu nicku ziadnu pozornost, nevsimla som si.. ale pamatam si tak zhruba tie temy a story tohto typu, co sa tu velakrat uz objavili a vsetky su na jedno kopyto.. nuz, ale ako sa vravi, klamar sa vzdy nachyta, zabudne na detail, prezradi sa.. a ten, co hovori pravdu, si nemusi nic pamatat 🙂

novana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babulkomale
21. okt 2017

@obsadenemeno to bolo na margo jasli, to je dat polrocne babo cudzim ludom na cely den. Ze ano, dialo sa to, ale podla mna je to priklad nehodny nasledovania a urcite jedna z najvacsich chyb pri starostlivosti o dieta do 3 rokov.

obsadenemeno
21. okt 2017

@babulkomale ano, netvrdim, ze je to spravne, ale vyrastla tak minimalne jedna generacia a stale ziju. Som jedna z nich. Dokonca v tej generacii je menej depresii a mental health problemov - mozno to ma nieco spolocne, mozno nie. Bolo by zaujimave porovnat....

Kazdopadne, ani to, ze to dieta je doma do 3 rokov nezaruci, ze bude mat 100% starostlivost. Lebo priznajme si, nie vsetky mamy maju nekonecnu trpezlivost, talent a schopnosti byt dokonale matky. Verim, ze kazda sa snazi, ako najlepsie vie, Ale priznajme si, kolkokrat je dieta odkazane na telku ci tablet vacsinu dna??? A tiez netreba zabudat na socialne vazby, ktore si dieta zacne vytvarat v jasliach ci v skolke.
Zase kazde dieta je ine, je to v povahe. Niektore sa zadaptuju rychle, niektore (najma tie, co ich mamicky nenechaju s nikym inym ani na 5 minut) zase maju problemy. Najlepsi model bol mozno ten v minulosti, ked v dome spolu zili cele generacie a museli sa naucit "spolunazivat". To deti prisli do styku s dedkom, babkou, tetou, sesternicou, bratrancom, strykom atd kazdy den. Takto zili spolocenstva ludi uz tisicrocia. Len my sa radi izolujeme....nepozname ani susedov.....

Ale to uz je do inej temy.