Príliš drahé darčeky od Ježiška

sikula9
19. nov 2013

Chcem poprosiť o radu: Máme syna druháka, ktorý zatiaľ ešte verí na Ježiška. Na Vianoce je už veľmi teší, a to z dôvodu, že už napísal Ježiškovi. List vylepil do okna a je na 100% presvedčený, že tie darčeky, ktoré si "objednal", aj skutočne dostane. A to: tablet, PSPčko, iPhone 5 a elektrickú motorku (v Dráčikovi za 200 eur). Snažíme sa mu vysvetliť, že sú to drahé darčeky, že na to všetko Ježiško nebude mať peniaze, ale zatiaľ sme asi neboli dosť presvedčiví. No a jeho spolužiak, ktorý si také isté darčeky u Ježiška "objednal" tiež, už má predbežnú informáciu, že ich aj dostane. Ako vysvetliť dieťaťu, ktoré verí na ježiška, že ten istý Ježiško donesie jeho spolužiakovi všetko, čo si zaželá a môjmu synovi nie? S manželom sme totiž zatiaľ proti tomu, aby náš syn takéto drahé veci dostal (okrem toho je to veľmi finančne náročné), ale obávame sa sklamania, ktoré mu môžeme spôsobiť, ak dostane pod stromčekom niečo úplné iné, ako sa želá. Už teraz počíta dni do Vianoc a ide vyskočiť z kože od napätia. Poradíte, čo robiť?

tova
20. nov 2013

no horsie je asi to, ze ja ked mojim detom kupim darceky, mam ich v igelitke v obyvacke aj 2 tyzdne bez toho aby sa do tasky pozreli. (4r) im sa vsetko paci ale len chvilu, oblubia si par hraciek a potom to triedim. tablet som kupila pred rokom pouzivali ho 4 krat za rok, hracky, malovanky, im kupujem dost casto , je to uz moja choroba, tazko mi vyjst z nejakeho obchodu aby som im nieco nekupila.

majja007
22. dec 2019

Asi by som mu zacala prezradzat ako to je, ale postupne. Napriklad, ze jeziskovi treba dat € a on vie dolozit tiez par €. Cize tomu spoluziakovi rodicia vedeli dolozit viac 🤷‍♀️. Akoze ja mojej 5 a pol rocnej hovorim, ze jezisko jej urcite nedonesie vsetko, co si priala a ona to chape. I ked by sme jej vedeli kupit hocico, ale nekupime, lebo si to nebude vazit. Takze od nas bude mat lego za 20€ a nic ine. Bude si ho takto vazit a hrat sa s nim. A dalsie baliky od babiek, takze uplne postaci