Skateboard pre 4-ročného

julka87
2. aug 2021

Ahojte. Môj syn bude mať o týždeň 4 roky a veľmi si želá skateboard. Pravdupovediac desím sa toho a mám pocit, že som na skate tak malé dieťa ešte nevidela. Pravdou tiež je, že je veľmi zručný a pohybovo obratný, takže by to mohol zvládnuť. Meria 98cm. Máte osobnú skúsenosť s nejakou konkrétnou značkou skateboardu pre najmenších? Videla som, že decathlon nejaké ma v ponuke. Poprosím vás o rady a odporúčania. Ďakujem 🙂

kitycat
2. aug 2021

Urcite su aj taki mali skejteri, len u nas sa to az tak velmi nepropaguje. Pozri skateboard, pripadne longboard aj ked to uz je myslim o inom. Chranice na lakte, kolena aj dlane, helma nusia byt. Chvalim odvahu tvojho syna a velmi vam fandim... Ja sa bojim aj na korcule 🤞

bibina32
2. aug 2021

@julka87 ak môžeš tak ho zober do obchodu nech si skúsi sa postaviť na skejtbort, a či nebude pre neho ťažký ten skejtbort. Penybort je menší, aj ľahší, možno na tom by mu to išlo lepšie. Pre začiatočníkov by som nejaký drahý nekupovala, nevieš či ho to bude baviť. U nás jeden syn jazdí na penyborde a druhý na skejtborde. Longboart, určite nie takému malému dieťaťu.

zuna8
2. aug 2021

@julka87 ja idem tiež teraz môjmu synovi kupovať skateboard (4 roky bude mať v novembri), už po ňom túži rok.. je taký expert, že skáče na kolobežke z lavičiek, schodikov a obrubnikov, čiže potrebuje asi k životu kúsok viacej pohybu a adrenalínu.. posielam ti tabuľku, čo som našla ako pomôcku. ja zvažujem tento, ale tiež neviem s istotou či je to správna voľba alebo hľadať niečo iné https://www.insportline.sk/80/skateboard-worker...

zuna8
2. aug 2021

@julka87 ešte vlastne keď som si prečítala recenzie k tomuto tak tam písali asi dvaja ľudia, že je vhodný aj pre štvorročného, tak aj preto nad ním uvažujem

tncka
2. aug 2021

@julka87 ja by som isla do pennyboardu,je uzsi a vhodnejsi pre mensie deti. Moja ma 8r.a este si v pohode na nom jazdi,teraz to u nas dost fici🤭🤷‍♀️

julka87
autor
2. aug 2021

@zuna8 ja pozerám na tento https://www.decathlon.sk/skateboard-play-120-me...

Ale ešte viac ma zaujal takýto
https://www.decathlon.sk/skateboard-play100-18-...
Kolieska sú širšie od seba a je nižší.
Ten prvý má kolieska na okraji kvôli stabilite a neskôr ma 2 možnosti premiestnenie koliesok do bežnej polohy.
Aj ten, ktorý posielaš ty, vyzerá byť dobrý. Pennyboard ma veľmi neláka. Začiatočníci vraj majú mať na učenie širšiu dosku.

lindusss2016
2. aug 2021

Pripnem sa, aj moja 5rocna dcera chce 🤷‍♀️

zuna8
3. aug 2021

@julka87 ten, čo posielaš ako druhý, vyzerá veľmi zaujímavo 👍👍👍

kacena4
3. aug 2021

my mame z dracika nizka cena na vyskusanie super ak bude jazdit o rok dva mozete kulit kvalitny

karmen118
3. aug 2021

Aj ja sa pripnem, moja 4 ročná túži už rok po skateboarde, ale dohodla som sa s ňou, že ho dostane až na piate narodeniny, skorej si jej netrúfam skateboard dať. Zatiaľ brázdi ulice na kolobežke.

zuna8
14. aug 2021

@julka87 ja som už skateboard medzičasom kúpila, nakoniec ten Worker kid z inSPORTline. Zatiaľ vyzerá super, veľkosť je ideálna, malý sa nevie vynaradovať 😁 samozrejme, používa s chráničmi a prilbou.