Uspávačik pre 2,5-mesačné dieťa

antonia15
6. dec 2022

Ahojte. Poradili by ste mi prosím? Chcela by som kúpiť takého uspaváčika - hračku, ktorá hrá melódie, aby sa dieťatko naučilo s ním zaspávať. Má dva a pol mesiaca. Sú rôzne medvedíky zajačikovia. Zaujímajú má skúsenosti mamičiek, u ktorých to fungovalo. Ďakujem 🙂
Pekného Mikuláša prajem 🙂

antonia15
autor
6. dec 2022
mima172
6. dec 2022

@antonia15 Odporúčam neísť do ničoho zvukového, dieťa si nato navykne a to mu vytvorí spánkovú asociáciu a bude na tej hračke závislé 🙂 Moja má mojkáča, ktorého si sama vybrala, obľúbila a už spí iba s ním už takmer 2 roky. Keby je to zvuková hračka, tak ma asi šlahne. Tie sa predsa kazia atď. Ponúkni dieťaťu skôr plienku s uzlikom alebo také tie handričkové hračky s hlavou zvieratka. Je to milé, neškodné a nevydáva to zbytočne zvuky 🙂 Ešte doplním, že so spánkom dcéry sme mali problémy (do cca roka), dokonca som zo zúfalstva absolvovala kurz o spánku detí, takže je to len dobre mienena rada na základe skúseností s vlastným dietatom a info z kurzu. Neodhovaram ta od ničoho, ber len ako názor 🙂

zelenakobyla123
6. dec 2022

@antonia15 síce niesom, ani nebudem mama ale súhlasím s @mima172 . Dieťa si navykne na určitý zvuk a keď ho nebude mať, tak nebude spať. Radšej ísť do niečoho bez bateriek, čo sa nepokazí, niečo látkové, to sa prinajhoršom zašije. A úprimne, ak niečo dokolečka vydáva rovnaký zvuk, aj by ti to postupne liezlo na nervy, keby to máš počúvať každý večer so zaspávajúcim dieťaťom😀

mima172
6. dec 2022

Baby, len pre pobavenie, toto je mojkáč mojej dcérky. Na foto ma wellness, lebo malej prišlo zle, ovracala ho, tak som ho večer musela prať a fenovat, aby mohla s nim ísť spať, bez neho by ani nevliezla do postele 😃

4stanka4
6. dec 2022

@mima172 moja ma plyšového Groota zo Strazcov galaxie. Pre istotu mame 3 ks , 1 je stále v obehu a o ostatných netuší 🙂

viestta
6. dec 2022

Ja by som odporucala nezauzivat ziadneho mojkaca, skor plienku, deku. Mojkac sa moze poskodit, stratit a nastava velky problem. My sme mali plienku, bolo ich rovnakych niekolko, ked uz chcel zvieratko,. tiez sme ich striedali aby nebol problem, ked sa nejaky strati.

werony_n
6. dec 2022

@antonia15 moja ma takisto len obyčajného zajka mojkacika, ale možno od cca 6teho mesiaca si ho pýtala a spinka s nim doteraz, má 18m. Teraz by ju už hudba rušila, takže určite by som tiež neodporúčala nič zvukové a pri 2,5 mesačnom bábätku by som ani mojkaca neriešila,ešte si ho nechtiac dá cez tvár a také bábätko si ho nevie ešte dať dole. Zatiaľ počkajte a nedávajte ani plienky, ani hračky.

antonia15
autor
6. dec 2022

Ďakujem všetkým za rady...tak skúsim sa spýtať inak čo mi poradíte...mám teda 2.5mesačné dieťatko. A máme taký problém že v noci sa mi zobudí a je hore aj dve hodiny a nič ju neuspí...jedine na rukách ale to nechcem naučiť a ani to nezvládam, má 6kg ..tak som chcela skúsiť toho mojkáča...stáva sa nám to buď od 2 do 4 alebo od 3 do 5...aktuálne uz dve noci po sebe, mám ďalšie dieťa a cez deň ja nezaspím,neviem to proste a som potom ako zombie...

antonia15
autor
6. dec 2022

@werony_n ďakujem pekne za radu, napísala som náš realny problém v komente vyššie

antonia15
autor
6. dec 2022

@viestta ďakujem pekne za radu, napísala som náš reálny problém v komente vyššie

antonia15
autor
6. dec 2022

@mima172 ďakujem pekne za radu, napísala som náš reálny problém v komente vyššie

viestta
6. dec 2022

@antonia15 kym neplace na raty, nechaj ho lezat v postielke, zvycajne dieta same zaspi, netreba uspavat

ivangeline
6. dec 2022

Tak male dieta sa na nic nenauci...od 6 mesiacov sa vytvara ista spankova rutina. Za mna ...ani na zvuk sa nenauci,ja im ho pustam. Najma cez den,ked zvysok vresti a beha,aby babo zaspalo. Ked v noci necham zvuk,spi. Ked ho vypnem,spia.

nikasmile
6. dec 2022

@antonia15 u nás fisherprice vydra

veronika3110
6. dec 2022

moja má 7 mesiacov a vždy prespala celú noc ale odkedy začína byť spln, tak tiež je takto noci hore...ale proste si ju vtedy dám k sebe do postele, ona sa hrá s cumlíkom, s prstami a ked vidím, že je unavená, tak ju idem uspávať.. proste akoby už bola vyspatá.. neviem tiež čo sa deje...podľa mňa to musí prejsť, alebo je to len nejaký chvíľkový stav... a osobne by som tiež neučila na žiadne zvuky ani hračku.... okrem toho tak malé dieťa to ani nevníma a určite si toho mojkáčika nezoberie ku sebe a neukľudní sa...

aknamorka22
6. dec 2022

Ako mojkaca mali moje deti plienku a keď starší mal tieto spánkové regresie a zobudil sa v noci a nespal, zapla som takého chrobáka čo premietal na stenu hviezdičky. To ho zaujalo a pomaly zaspal. No a samozrejme cumel. Bez neho si neviem predstaviť fungovať 🙂 a platí, že čím kvalitnejší spánok cez deň, tým lepší spánok v noci. V noci mali deti nepokojný spánok len keď sa im menil režim a prechádzali z 3 spánkov na 2 a potom na jeden. Alebo potom ak mal cez deň veľa podnetov, že sme boli niekde mimo domu alebo sme mali návštevu a pod. 🙂

mima172
6. dec 2022

@antonia15 Chápem, tiež sme si tým prešli. Nepoteším ta, no je to "len obdobie". Moje rady? Ako tu už bolo spomenuté, tak kým dieťa neplače o dušu, tak ho neber z postieľky. Na spánok majte tmu (my sme kúpili pre toto zatemňovacie rolety). Hlavne sa s dieťatom nehraj, nevenuj mu nejakú veľkú pozornosť, keď sa v noci prebudí (mimo kŕmenia). Ak by si to robila pravidelne, tak si dieťa osvojí, že "aha zobudilo som sa, ideme sa hrať". Maximálne strč ruku do postieľky a ťakaj po prdelke. Čím skôr sa ti dieťa naučí zaspávať bez asociácií, tým skôr sa vyspite aj vy doma 🙂

niki78281
6. dec 2022

@antonia15 ja som uspávačika používala najmä v kočíku keď sme boli vonku lebo keď išiel nákladiak alebo traktor tak sa zvykla miknúť a plakať. A doma len látkovú plienku namiesto mojkáčika. A tak si teda zvykla že bez plienky ani na krok nejdem keby náhodou chcela plakať 🙂

ariannazara
6. dec 2022

@mima172 môj ma 3.5 roka a spi zo sumiacim medveďom myhummy a nemá problém zaspať aj bez sumu. V škôlke normálne spi, aj mimo domu ho nenosím a nemá problém takže žiadnu závislosť nanom nemá.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
antonia15
autor
6. dec 2022

@veronika3110 lenže u nás tieto nočné "štrajky" sú od narodenia...najprv to bolo tak raz dvakrát do týždňa...myslela som že to prejde ale teraz to už bolo dva dni po sebe a len tak sama nezaspí...je vyslovene nespokojná

antonia15
autor
6. dec 2022

@niki78281 cez deň nemáme problém...a v kočíku už vôbec nie ..tam prespí aj tri hodiny aj viac

antonia15
autor
6. dec 2022

@mima172 lenže budí mi aj staršiu...nemôžem ju nechať tak poplačkávať...staršia chodí do škôlky

mima172
6. dec 2022

@ariannazara Moja je na svojom mojkáčovi veľmi závislá, bez neho spánok nehrozí. Keby je jej mojkac so zvukom, tak by ma asi porazilo. Samozrejme, každé dieťa je iné.