Bytové družstvo Humenné

veronka036
27. feb 2022

Ľudkovia, môžem sa opýtať, aké sú približne poplatky bytovému družstvu za energie atd. v Humennom? Bývame vo 4.izb.byte, 2 dospely a dve deti a vymerali nám 320€/mesačne, a to v tom ešte nie je elektrina a plyn. Viem, že to záleží od m² a od počtu osôb, ale keď počúvam, že napr.v KE sú celkové náklady na bývanie 180€ za 3.izb.byt, tak sa len zaujímam, či je to normálne alebo proste niekto na byt.družstve zarába na úkor ľudí?

petko81
27. feb 2022

@veronka036 môžem sa spýtať n akom sidlisku bývate??
My na maji tiez 4 izbový sme zatial 2 dospelí a 1 dieťa, druhe na ceste a vymerali nam 145 teras po novom bude sa nám robiť výťah aj balkóny.
Mynuli rok nam vymerali 120eur.

matago
27. feb 2022

@veronka036 švagriná ma 2 izbák a spominala 260, s elektrinou a fondom opráv 330

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mata0076
28. feb 2022

@veronka036 my mame 2,5 izbovy byt 2 dosp osoby a mam predpis 230 eur, dost vela za vykurovanie a teplu vodu a ich spravu 🤨

veronka036
autor
1. mar 2022

@mata0076 no ved prave, minuly rok sme mali zalohy 140€ len za teplo, od januara nam to zdvihli na 210€, len teplo. My tu byvame este len prvy rok, tak som zvedava na vyuctovanie. Byvame na Sturovej ulici. Dokonca si tu bytove druzstvo porobilo dohody s domovnickami, mozme tu mat iba TKR televiziu, ziadnu konkurenciu tu nevpustia, maju z toho nejaky biznys.
Tak teda tomu nerozumiem, ze vraj je tu len jeden zdroj v HE na teplo, tak preco sa v niektorych bytovkach plati tak, v inych tak.

mata0076
1. mar 2022

@veronka036 niekto ma spravu od energobytu a ti platia menej, predsednicka bytoveho druzstva vlastni TKR tak to preto ale my mame digi. A ano vsade ma svojich poskokov tych domovnikov. Sak my platime viacej za 60 m2 ako nasi rodicia vo velkych domoch je to chore. A dalsia vec pokial nemas radiator na 5 ani nehreje.

slavomira236
1. mar 2022

@veronka036 mama býva na cls armády vedľa teba a tiež platí veľa má 2 izbaku 2 osoby...a tiež hovorí že keď da radiátor na 3jku alebo 4ku že vôbec nehreje

radka24
2. mar 2022

@veronka036 my sme 4 manžel pracuje v zahraničí takže 3, výmer 278eur bez elektriny a plynu. Humenné je snáď najdrahšie mesto na bývanie na Slovensku a kvalita kurenia a teplej vody nula bodov. Bytové družstvo je jedna ruka s mestom a chemesom, asi toľko 🙂

veronka036
autor
3. mar 2022

@radka24 hlavne ze v TV hadze mesto vinu na chemes a chemes nam tu rozoslalo letaky, ze to mesto nas okrada. Uz mam plne zuby tych zlodejov na vsetkych postoch!

chadkroeger
16. mar 2022

@veronka036 moja mamka byva na sturovej ulici a cele zle. Chcela si dat klimatizaciu, zamietli jej, ze budu tepelne uniky v miestach, kde by ju navrtali. 🙈 my sme si ju dali namontovat u nas doma a nikoho som sa nepýtala ci možem. Popravde ma to ani nenapadlo.

slavomira236
16. mar 2022

@chadkroeger s klikov vraj musia súhlasiť susedia musíš mať povolenie čo som aspoň tu čítala na koni

slavomira236
16. mar 2022

@chadkroeger klimou oprava

mata0076
16. mar 2022

@chadkroeger nam povedala na klimu ze narusime statiku tehlovej bytovky 😆
To uz potom.kazda budova s klimou je narusena 😆

chadkroeger
16. mar 2022

@slavomira236 no minimálne pol bytovky musí súhlasiť. Ale hovorim, že u nas sa to neriesi. My máme správcu spoločenstvo.