Samoplatca - zistenie hCG z krvi

9. aug 2022

Ahojte, potrebovala by som zistiť hcg z krvi ale ako samoplatca. Robia to v každom labaku? Som z Humenneho a tu to vraj nerobia. Ku gyn. ísť nechcem keďže beriem hak ms prišla ako mala aj keď silná bola len 2 dní a následne na 2 deň večer som začala som brať antibiotiká tak ms pomaly zmizla. Ale keďže som v strese či náhodou tak by som to rada zistila aj z krvi. Posledny styk bol takmer pred mesiacom.

olivia_s
9. aug 2022

Neviem ako v inych mestach, ale v BA ked som toto potrebovala riesit v sukr.labakoch napr.medirex tak mi skor ako o tyzden/dva termin nedali, tak som isla normalne ku svojmu gyn.

olivia_s
9. aug 2022

Skus spravit test ak si ho nerobila, netreba ist hned na krv. Pripadne si kup v lekarni test, ktory sa robi doma z krvi.

autor
9. aug 2022

@olivia_s skúšala som a negatívny, príznaky nemám . Skúsim ešte aj krvný test

l_maria
9. aug 2022

V Michalovciach je na poliklinike laboratorium. Ako samoplatca je vysledok do hodiny

ajapa
9. aug 2022

Ja som u nás normálne ráno prišla do labaku čo mame v nemocnici, vzali krv zaplatila som okolo 10€ a výsledok bol za 1,5 hod.

autor
9. aug 2022

@l_maria ďakujem, skúsim sa nejak zariadiť, prípadne počkám ešte týždeň-dva. Urobím test a keď bude negatívny tak tehotenstvo to asi nebude

veronikaszabova
9. aug 2022

Ak bol test negativny a sex naposledy pred mesiacom, na 1000000% nie si tehotna.

autor
9. aug 2022

Ďakujem, áno bolo to takmer pred mesiacom, približne pred 22-23 dňami.

kitycat
9. aug 2022

Nepisala si aj pred mesiacom, ze potrebujes vediet isto, ze v tom nie si aj ked ti vysli negativne testy?

autor
9. aug 2022

@kitycat nie, nepísala. Minulý mesiac mi prišla normálne menštruácia a neriešila som môžne tehotenstvo. Len tento mesiac sa ms skončila skôr asi kvôli silným antibiotikám. Tak som zostala troška v neistote

petamich
9. aug 2022

zalozila si posledne dni uz minimalne 3 temy - ze mas zle pecenove testy a preto si myslis, ze zlyhala antikoncepcia, vcera si zalozila tuto temu o samoplatnococh a hned si ju zmazala a viem to prr to, ze som ti ju komentovala ale uz som nestihla odoslat komentar, NIE NIE si tehotna 🫣 skutocne nie si tehotna ale mas podla mna iny problem, nad ktorym sa treba zamysliet - vysvetli mi preco si myslis, ze by si mohla byt? naposledy si mi odpisala, ze si si niekde precitala, ze zena aj napriek menstruacii bola tehotna, ty ale beries antikoncepciu 😵‍💫

petamich
9. aug 2022

https://www.modrykonik.sk/forum/som-tehotna/aka-je-sanca-na-tehotenstvo-pri-ha/#post-85197043 mi prosim nehovor, ze toto nie si tiez ty a ak sa mylim a je to nahodou velmu podobny pribeh, tak sa ospravedlnujem - co viac chces pocut? nie nie si tehotna 🙂 ale pokojne chod na odber krvi, ked ta to ukludni 🤷‍♀️

autor
9. aug 2022

@petamich písala som len ohľadne zvýšených pečeňových testoch. To si môžeš aj vyhľadať. Inak som tu nepísala nič

petamich
9. aug 2022

mozno som sa ja len zle vyspala - tak mi prosim prepac - kazdopadne ja osobne si myslim, ze tehotna nie si ale ak k tej antikoncepcii, menstruacii a negativnemu testu potrebujes aj odber krvi na HCG, tak vlastne mna do toho nic a reagovala som od veci, kedze neviem kde v Humennom ti spravia odber 🙂

veronikaszabova
9. aug 2022

@petamich tiez je to podla mna stale ta ista

autor
9. aug 2022

Tak vďaka za odpovede aj keď mimo témy. Skúsim počkať a uvidím ako to dopadne

veronikaszabova
9. aug 2022

Na co chces cakat?
Uzivas HAK, menzes v pauze bol, test pi mesiaci negativny. Aky dokaz "netehotenstva" este chces?

liloastitch
9. aug 2022

Užíva antikoncepciu, má podozrenie lebo má žalúdok ako na vode, sex mala pred mesiacom, testy negatívne, menštruácia sa dostavila, založila XY tém, okomentovala ďalších 50 a stále nepochopila, že tehotná nie je...

nevenka
9. aug 2022

Ja osobne nechapem tieto zeny, to je nejaka psycho porucha, ked napriek uzivaniu HAK prezivaju taketo stresy, ci nie su tehotne? Nechapem, nerozumiem, hlava mi to neberie.

liloastitch
9. aug 2022

@nevenka konkrétne táto má panickú poruchu, ale miesto toho aby riešila tú, tak radšej rieši to neexistujúce tehotenstvo. Na jednej strane je to smutné, že sa musí takto stresovať, ale na druhej má možnosť navštíviť svojho lekára aby jej pomohol, ale neurobí to, radšej bude trpnut

autor
10. aug 2022

Ja som tu len písala ohľadne pečeňových testoch. Vyhľadajte si to. Pýtala som sa tam akurát či sa musím počas toho mesiaca chrániť alebo nie. Kludne môžem okomentovať tie diskusia čo mi tu tá pani posielala ale autom tých tém nie som. Nechránený sex bol takmer pred mesiacom, následne som použila aj pharmatex, kvôli tým testom.

autor
10. aug 2022

@liloastitch pýtam sa tú otázku len kvôli tomu, že mi vyšli zvýšené pečeňové testy. A pri nich vraj HAK nemusí pracovať správne. Nikde nepíšem, že mám žalúdok na vode a pod. Robila som si len jeden test aj to až po tejto ms.

liloastitch
10. aug 2022

Áno, priznala si sa k tej téme s pečeňovými testami a v tej si sa zas priznala, že si to ty s tou poruchou.. Tak koho sa snažíš obabrať? Pre tvoje dobro, rieš svoj zdravotný stav, ale so správnymi lekármi.

autor
10. aug 2022

@liloastitch hodím ti sem screen mojej témy. Nič také tam nebolo

autor
10. aug 2022

Zbytočne sa budem s vami radiť. Nie som, tá ktorá si myslíte, že som.

veronikaszabova
10. aug 2022

Ale to je jedno, ci si to ty...ci nie. Tehotna proste nie si

liloastitch
10. aug 2022

Nemusíš sa obťažovať. Ja ti odpoviem na otázku aj tu. Zlé výsledky pečeňových testov nijak neovplyvňujú účinnosť antikoncepcie, skôr naopak nevhodná antikoncepcia môže spôsobiť, že pečeňové testy vyšli zvýšené. Tehotná nie si, pokiaľ si mala styk pred mesiacom, mala si menštruáciu a máš negatívny tehotenský test. Prítomnosť HCG v moči po mesiaci od styku zachytí aj test z aliexpresu. Ale pokiaľ na tom tvráš odber krvi na prítomnosť tehotenského hormónu ti urobí tvoj gynekológ. Nevidím dôvod prečo neísť tam, ale na platený test. Rovno môže urobiť aj ďalšie vyšetrenia (opakovať pečeňové testy) a zhodnotiť či pre teba zvolil správnu antikoncepciu.

autor
10. aug 2022

@liloastitch vďaka, ja som si nebola istá len kvôli tým testom a keďže ten styk bol pred tými testami a testy by nevyšli zvýšené tak ok nestresujem ale keďže vyšli zvýšené tak už som si nebola istá..na pečeňové testy idem znova ale asi až o mesiac. Určite nestresujem kvôli tomu či som tehotná keď beriem HAK. Išlo mi čisto len o tie testy

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
24. aug 2022

@liloastitch bola som včera na kontrolné odbery a sú stále rovnaké ako boli, akurát crp je mierne zvýšene. Keďže som blbá tak to naozaj nemám brať ako príznaky tehotenstva že?