13 mesačné dieťa odmieta obedy - jedálniček

jjj18
16. sep 2016

ahojte, prosím poraďte. Mám 13mesačného synčeka,ktorý odmieta obedy, ak spapá 2-3x do týždňa aspoň jeden chod som šťastná (aj to musíme mixované). Neviem,kde robím chybu tak sa obraciam na Vás s Vašimi skúsenosťami. Náš jedálniček je takýto:ráno máme biely jogurt (pečivo odmietame:( , okolo 10tej ovocie (napr. polku broskyne nakrájanej na kúsky, jablko, melón, zo zeleniny čerstvá uhorka, no a potom:(((katastrofa, skúšam obed o 12tej nič, 13tej nič niekedy spapá pár lyžičiek , mäso zabudnite, nedá sa ani zakamuflovať, takže obedy sú hrôza. Okolo 16-17tej máme domácu ovocnú presnídavku, niekedy ryžové vločky s ovocím, alebo kukuričnú kašu s jablkom, a večera ovsené vločky s jablkom ,popri tom si cez den párkrát vypýta cucnuť mliečka, kedže je dojčený. Neviem si poradiť s obedmi, prosím poraďte ďakujem

sardinka336
16. sep 2016

@jjj18 pred podavanim obeda nekojit..nechat dlhšiu pauzu...neviem či si skušala. Podla mna je uspech aj tých par lyzičiek, mäso vela deti odmieta, aj moja zje par ,,vlakien,, asi jej to stači. Pokial dieta celkovo prospieva a pribera tak nemaš problém 😀

kacena4
16. sep 2016

no v prvom rade nezabudaj ze rocne dieta je este babatko - stale je to batola, ktore este je naucene jest cca kazde 4hodky nie je to na povel uz vie chodit bude jest ako dospelak a hned porcie ako slon. ak si uvedomis ze ani ty nejes ranajky, desiatu obed olovrant veceru!!!!!!!!!!!! tak ani to dieta nenapraces vsetkym tymto v 2-3 hod. odstupoch a este aj mlieko niekde do toho vsunut! bacha na to aby si ho neprejedala ak mu das o 14tej obed ked sa zobudi tak to bude papat bez problemov a rocnemu ak das jeden chod bud polievku alebo druhe tak je to ok na zaciatok popr. par lyziciek jedneho par druheho, nie je to skolkar aby zjedol vsetko naraz. neboj aj k tomu pride ked to vsetko zacne vybehavat zacne viac papat. pecivo skus nahradit kockami chlebika a nech ich papa sam a nezabudni ak vypije mlieko je to ako hlavne jedlo pre dieta v jeho veku. ked bude starsi ono sa to utrasie neboj nehladuje on si svoj jedalnicek ustrazi len mu treba drzat rezim nebude jest pred spanim odloz po zobudeni potom zje uvidis drzim palceky nech sa dari

angelina1003
16. sep 2016

Moja ma 2,5 roka a bojujeme s jedlom rano nic obed nic a poobede a vecer dobieha vsetko.....ale nieje chudunka je normalna a rastie takze to nejak neriesim...ak rastie,nechudne tak mu to mozno tak staci...poznam aj deti okolo roka co sa viac koja ako jedia normalne

m_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karkana
16. sep 2016

moja len mlieko do 18mesiacov,sem tam niečo iné,,plus ovocie a skúšala som,,,ale ked nie,svet sa nezrúti,,,,,,,,,,,,a nič jej nechýba,,,nerieš to,,,ked bude hladné bude jesť a hlavne väčšie,,,,prvoradé je mlieko,,,,,,,,pravdepodobne mu chutí najviac,,čiže to potrebuje,,,ak nie dojčiť tak umelé

babatkoo
16. sep 2016

@jjj18 moj syn obeduje az medzi 15 a 16. Dovtedy nema na obed chut. Napije sa mlieka a to ma ako svoj ,,obed". A to ma uz 16 mesiacov. Po tej 15stej uz spapa aj polievku aj hlavne. Ovocie davam az po 18stej. Skus posunuy obed na neskorsiu hodinu

kindervajicko
16. sep 2016

Aho,j moj syn priblizne v tom veku tiez toho moc na obed nespapal, po chvili som vsak zistila, ze preto, lebo som donho tlacila nesolene mixovane jedla. tak som zacala trosku solit (predtym som pouzivala iba rascu, bazalku a pazitku), a nemixovat jedlo a uz to islo, pekne po kuskoch spapal vsetko. Inak podla mna tvoj syn ma ukazkovy jedalnicek, takze velka gratulacia 🙂