Jedálniček pre 7 mesačnú dcérku

lusyke
7. nov 2013

Chcem sa poradiť ohľadom jedálnička pre dcérku. Na raňajky jej dávam ovocie s ovsenými vločkami, ryžovou kašou alebo detskými keksami. Obed máme zeleninku s morčacím mäskom alebo žĺtkom. Na olovrant jej dám pár kukuričných chrumiek a tie si cmuľká. A na večeru jej dávam do fľašky riedku kupovanú kašu. Samozrejme to všetko popri kojení. Upravila som jej to správne? Nieje to na 7. mesiacov veľa? Alebo mám začať dávať desiatu a olovrant (niečo iné ako chrumky)?

dashenka75
7. nov 2013

ja mam 7 mesacneho synceka a sme na tom takmer podobne. No uprednostnujem este viac kojenia, na ranajky sa len kojime, okolo desiatej davame ovocie, ciste alebo s ryzovou kasou alebo ovsenymi vlockami, no a na obed zeleninku s maskom, pobede sem tam nejake kukuricne chrumky, ale ziadne kekse, naco ho ucit na sladke este.. kasu sme davali, no lyzickou no aj tak zle spaval, takze sa aj v noci len kojime..a flasku my zas vobec nepouzivame..len na pitie s takym sosáčikom.. no a postupne treba jedalnicek obohacovat o vsetky druhy zeleninky..a tak 🙂

lulistek
7. nov 2013

my mame 7 mesiacov - davam ovocne vyzivky na desiatu, na obed zeleninku a maso parkrat do tyzdna. na veceru kasu Hami bez cukru na dobru noc - ovocnu (mala po nej spi celu noc) a len tak hocikedy cez den chrumky - jablcnoryzove od HIPPu su super

lusyke
autor
7. nov 2013

@dashenka75 ja som davala ovocie na desiatu a ranajky som kojila. No potom sa mi zdalo ze bola na obed malo hladna a spapala vzdy malo. Tak som jej ovocie presunula na ranajky a desiatu kojime. Na vecer je uz vzdy velmi nervozna tak jej dam tu flasku a ona ju vybumba skoro 130ml a potom je v noci o trosku kludnejsia. Zeleninku skusame stale nejaku novu a potom striedame. Niekde som citala ze sa moze dat aj cvikla..minule som ju kupila ale stale vaham..neviem ci ju mam dat.

lusyke
autor
7. nov 2013

@lulistek tak vidim ze na to idem celkom dobre. Kde dostat take chrumky od HIPP? Este som ich nevidela.

dashenka75
7. nov 2013

Noo cviklu som ešte veru ani ja neskusala, skúsim na nete pokukat;) a tie jablcne chrumky sú zaujímavé veru. A ako Vám mala spinka v noci? Lebo náš je hore veru každú chvíľu a to trva už 3ti mesiac lebo nám idu zubky.. Už ich mame skoro 6 ;) ten 6ty je práve na ceste von

lulistek
7. nov 2013

@lusyke
@dashenka75 chrumky su to taketo http://www.feedo.sk/shop/hipp-jablkove-ryzove-o... a su fakt dobre - nestava sa casto ze by jej zostal velky kus v ustach. ja som ich chutnala su dobre. maju ich v tescu tam som ich kupila. dashenka ze 6 zubov. wau 🙂 nam presne na 7.mesiac siel prvy a teraz ide asi druhy stale mame umrncane dni :( ja som cviklu dala uz davnejsie. podla mna sa jej nemusite bat. je skvela sladucka. my sme mali uz skoro vsetku zeleninku, krmime sa od 4,5 mesiacika, kedze sme na UM.

sense
7. nov 2013

moja ma 6.5 a nas jedalnicek je asi taky ze rano mlieko, na obed zelenina a obilnina plus maso, olovrant ovocie a mlieko, vecera mlieko na noc a v noci mliekto....

lusyke
autor
7. nov 2013

@dashenka75
@lulistek
my este zubky nemame ale myslim ze uz sa prvy tlaci. Mala zacala velmi slintat a hryzie vsetko. Spinka nam celkom dobre ked to porovnam co bolo. Pit chce 1 az 2x za noc ale zobudi sa aj ked chce napr cumlik. Tu cviklu teda asi vyskusam zajtra. O cvikle som citala na jednej stranke. Tam som sa docitala aj ze sa netreba bat skusat vselico. Napriklad aj kapustu a take veci co bezne naduvaju. Ze treba skusit ako to dieta bude znasat ale v tomto veku sa deticky uz dostatocne hybu tak by im to nemalo robit problemy. Asi sa tym budem riadit a skusat vsetko zaradom.

lusyke
autor
7. nov 2013

@sense taky sme mali aj my este pred dvoma tyzdnami 🙂 teraz z nej mam pocit ze si jedlo aj vyzaduje. Musim jej davat 3x za den a premyslam nad dalsim krokom

sense
8. nov 2013

@lusyke no ja som si myslela ze mojej malej prve slovo bude mama a nie prve je mnam mnam, ako nahle vidi flasu s mliekom alebo jej zacnem davat podbradnik tak uz hned mnam mna....ale tiez si myslim ze jej to co ma nejako nestaci lebo sa zacala v noci budit dvakrat na jedlo ale ked jej aj ponuknem cez den viac nechce....

lusyke
autor
8. nov 2013

@sense s tym budenim sa asi budeme musiet zmierit. Mam pocit ze to ani nema ziaden dovod s ktorym by sa dalo nieco urobit.. Hlavne ze jej chuti. Nasu castokrat musim na obed presviedcat a robit jej divadlo. Vlacim ju na rukach, pustam hudbu a pri tom krmim, len aby som do nej dostala par lyziciek. Ovocie spapa ale niektoru zeleninu a maso velmi nechce. Pri ovoci nam tiez mlaska ale mnam mnam este nerobi 🙂

lulistek
11. nov 2013

@lusyke ako dopadla prva cvikla?🙂 nasa praveze miluje zeleninku. maso a ovocie menej 🙂 na noc skuste dat oblninovu kasu na noc od Hami ovocnu nasa po nej spi vacsinou az do rana

lusyke
autor
11. nov 2013

@lulistek tak nam cvikla prihorela takze sa nekonala 🙂 varila som na pare, zabudla som doliat vodu a sla sa bavit s malou. Skusime nabuduce. My davame na noc Hipp na dobru noc. Spinka celkom dobre.