Aké nežiadúce účinky malo vaše dieťa po očkovaní?

gubcikova
17. aug 2012

Keďže nik nevie presné číslo detí ktoré trpeli,alebo stále trpia nežiaducimi účinkami po očkovaní zakladám túto otázku.aspoň trošku budeme vedieť aké sú čísla.každý lekár sa ohradí,že toto sa ešte nestalo,tak uvidíme.napíšte prosím o akú vakcínu šlo a čo sa vám stalo.ďakujem.

PS:poprosím mamičkám ktorým sa nič nestalo nekomentovať

a my-dcérka tretia dávka hexi-na tváry fľaky.ani po dvoch rokoch nevedia prísť čo to je
syn.druhá dávka hexi-problémy s dýchaním,ihned začervenanie a opuch v mieste vpichu,sopeľ,hnačky,nervozita,nespavosť,spavosť,hrče pod kožou-verdikt zo sona-zgrcnuté tkanivo a pod ním medzi svalmi jazierko s očkovacou látkou,ktoré telo neprijalo

syla
17. aug 2012

syn - v 17-tich mesiacov súčasne podaná 3. dávka Prevenar + Priorix = po dvoch dňoch nočný neutišiteľný plač opakujúci sa 3 noci, prehýbanie telíčka dozadu. Dúfam, že sa v budúcnosti nevyskytnú žiadne následky.
dcéra - BCG vakcína = hojenie chráničky cca 6 mesiacov, opakovane zahnisalo, vytvorila sa chrasta, uzlinky našťastie neboli zväčšené, a dúfam, že v budúcnosti nebudú žiadne následky.

evina57
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simmi80
17. aug 2012

Mame iba BCG, vid nas pribeh http://www.slobodavockovani.sk/news/komplikacie... prikladam fotky, ak by sa niekomu nechcelo citat. Tie hovoria za vsetko.

kaviju
17. aug 2012

Syn: Reakcia po očkovaní Bcg+hexa,prevenar po 10 týždňoch chvalabohu že to zrušili.Zapálena lymfat.uzlina liečenie v Smokovci s tým že sme tam dochádzali.Uzlina sa zväčšila tak že nakoniec pred chirurg. zákrokom prskla a časť vytiekla zvyšok surovo vytlačené hrudka hnisu vo veľ. fazuľe chirugom vo smokovci.Liečený tabletkami na tuberu ktorú sme v skutočnosti nemali,brali sme Atb. cca 2 mesiace s ktorého my dieťa hnačkovalo takisto mesiac a pol akékoľvek jedlo ktoré prijalo sa premenilo na hnačku denne 8-10krát . Vtedy som bola nútená ho prestať kojiť čo ma veľmi bolelo.Nakoniec som čo sa doktorka doteraz nedozvedela hodila tabletkami o zem a vyliečila si dieťa vit.C/na radu jednej lekárničky vďaka jej /.Do tohto obdobia nám ta uzlina stále vytekala a nechcela sa zahojiťPOZOR OČKOVANIE JE BIZNIS FARMACEUTICKÝCH SPOLOČNOSTÍ kde sa točia neskutočné miliardy.... ☹ ☹ ☹ ☹

cerez
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svetlusa12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moukuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chomik
17. aug 2012

BCG vakcína - zahnisané ramienko a hrčka pod pazuchou, 4 mesiace sme boli sledovaní na pľúcnom, hrčka (veľkosti hráška) sa dodnes nevstrebala. Zvyšné očkovania sme zatiaľ odmietli (napriek tomu, že na pľúcnom nám ich odobrili ešte pred pol rokom ☹ )

jerryjanka
17. aug 2012

po druhom kole hexa pneumo - 3 dni vysoké horúčky, hrče v nohách asi mesiac, apatia, vývojový regres, prestala nám hýbať rukou - našťastie sa to napravilo po 3 mesiacoch plávania a cvičenia. ďalšie očkovanie nezvažujeme ani pri druhom dieťati.

natty53
17. aug 2012

po BCG sme chodili asi dva mesiace vytlacat hnis a po druhej hexe,prevenar a rotarixe boli teploty zakazdym cely den,nepokoj, caste hnacky,vracanie,atopicky ekzem a dnes mame alergiu na kravsku bielkovinu ☹ .

hajanka
17. aug 2012

syn po podani davky proti DTaP-TPV - preockovanie v 6. roku! zivota (t.j. 4. davka ockovania proti tymto chorobam - pre tych, ktori si myslia, ze na prve ockovanie nebola reakcia, tak na dalsie tiez nebude @evina57) zlyhanie imunitneho systemu (vazny imunodeficit), zo zdraveho dietata 6 rocneho dietata sa obratom stalo dieta nonstop chore, kaslajuce (vkuse aj 3 mesiace), plus diagnostikovana alergia na travu, nejake byliny a potravinova alergia, mometnalne sa vylucuje aj alergia na BKM 😠 dalsie ockovanie ma u nas stop! (po dobrotky ci po zlotky)

neter, po podani prvych dvoch davok proti DTaP- VHB-HIB- LPV a PCV (druha v 5mes.), slabost, unava, strata chuti do jedla, nemohli sme ju zobudit, vo vecernych hodinach neutisitelny plac viac ako 3 hodiny (plac - to je slabe slovo, to boli zachvaty, vreskot, bez prestavky, tak ze sa az nemohla nadychnut), nervozita, nemoznost zaspat, vysoka teplota a horucka, asi 3 dni, nasledoval regres vo vyvoji, strata nadobudnutych schopnosti (recovych, z ublabotaneho babetka bolo takmer neme, co pretvalo takmer do roka), po prvej davke diagnostikovana aj hypotonia z ktorej sa "liecila" cviceniami (aj vojtovymi) a masazami niekolko mesiacov, teraz ma 17mesiacov a okrem tychto dvoch vakcin (+ bcg) nemala dalsie ockovanie (ani nebude mat), jazycek sa pomalicky rozviazuje, chorobnost je vsak velmi vysoka, imunita nizka (imunodeficit, predpisane imunostimulacne lieky), taktiez diagnostikovana alegia + hemofila ma v sebe od ockovania (aky paradox! ked ju ockovanie malo proti nemu chranit!!!) 😠

viki75
17. aug 2012

rovnako ako nadka01 - po ockovani sa u nas prejavila cukrovka - diabetes melitus 1. typ - dozivotna zavislost na inzuline.

pipa23
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katy1979
17. aug 2012

Prvy syn po tretej hexe dva dni neutichajuci plac bol absolutne mimo. Diagnostikovany aspergerov syndrom. Ci to ale ma mmieco spolocne nevieme..Mladsi po kazdom ockovani niekolko tyzdnov nervozita, nechutenstvo

barborkach
17. aug 2012

prikladam video pre vsetkych co vahaju...trva sice hodinku ale je urcite poucnejsie ako to co chodi vecer v telke... http://blip.tv/durino/povod-a-historia-ockovani...

janaalzbeta
18. aug 2012

ako predčasne narodený a s diagnózou DMO v podstate prespal po každom očkovaní..............Buval a buval. čakali sme teploty,nervozitu a tak.......................

vinifred
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
timea4
18. aug 2012

švagrinina dcérka mala po BCG navretú hrčku na krku,navrela asi 3 deň po očkovaní,dr.robili rôzne vyšetrenia,bola aj na plúcnom ale nakoniec povedali že je to prasknutý sval,jasne že nepovedia že to môže byť reakcia po okčovaní ☹

janka987
18. aug 2012

Exzem - 1xhexa a 1xprevenar. Dalsie ockovania uz nedostal ani nedostane. Odmietli sme.

karmelka77
18. aug 2012

po tretej davke hexy (dovtedy uplne zdravy prvy rok ani soplik nemal) sme do dvoch tyzdnov skoncili v nemocnici s diagnozou herpesy, cela pusinka vyhadzana herpesmi az v krku, nemohol jest a pit tak skoncil na infuzkach + neidentifikovatelne vyrazky na hrudnicku - nikto mi nikdy nepovedal z coho...pre kazdeho to bola zahada. Odvtedy nonstop chory, lepilo sa nanho vsetko stale bronchitidy, hnacky, kazdy mesiac choroby ktore trvali vzdy min 2 tyzdne...Skoncili sme na imuno s diagnozou znizena imunita - malo protilatok, zacina nam astma, asi aj alergia...po MRR sme mali strasnu chorobu ktora trvala mesiac az skoncila liecenim atb. diagnozy uz boli vselijake...ja som tiez nazoru ze moje dieta uz ihlu s ockovacou latkou neuvidi...

chrumen
18. aug 2012

našej pred rokom zistili srdcovú vadu - exrasystoly ( čiže údery mimo pravidelného rytmu srdca) , boli sme 5 dní v nemocnici kde jej každý deň robili ekg, brali krv na vyšetrenia, každú hodinu počúvali aby vedeli ako často a koľko ich má za 24hodín - nakoniec mi povedali že spúšťačom bolo nejaké zápalové ochorenie, napriek tomu že som im niekoľkokrát povedala že dcérka mala jediné zápalové ochorenie po očkovaní kedy sa jej pliecko hojilo vyše dvoch mesiacov, neustále jej hnisala rana po vpichu nechceli to uznať ako možnú príčinu - očkovanie je podľa nich neškodné a tak som vraj ja musela prehliadnuť chorobu ktorá by jej to spustila - ja, ktorá má zdravotnú školu som nezbadala u svojho dieťaťa vysoké horúčky, kašeľ a iné príznaky ochorenia ☹
teraz chodíme na pravidelné kontroly na kardio, každé dva mesiace máme na 24hodín založený Holter, lekárku máme chvalabohu vynikajúcu, našťastie je to stav ktorý si nevyžaduje liečbu - len musíme čakať čo sa z nich vyvinie. Mňa však nik nepresvedčí že tým spúšťačom bolo niečo iné ako očkovanie ...

salsa26
18. aug 2012

Po Bcg vakcíne 5 mesačná liečba ATB a následne vyoperovanie lymphatických uzlín.

adripat
18. aug 2012

Nasa mala dostala v 10. mesiaci druhu davku Synflorixu, 6 tyzdnov na to diagnoza vcasna oligoartritida, autoimunitne ochorenie napadajuce vlastne tkaniva vo velkych klboch ako kolena, clenky, Odvtedy dlhodobo uziva chemoterapeutikum na potlacenie vlastnej imunity aby ta nebola schopna napadat vlastne telo. Narodila sa zdrava a do spominaneho ockovania bola zdrave, stastne dieta, ktore je teraz na hnusnych toxickych liekoch aby sa jej nezdeformovali klby od zapalov a nedajboze nepresiel zapal aj na srdce ☹ Odvtedy neockujeme a ani nebudeme.

azarijka
18. aug 2012

1.hexa+prevenar - ekzem, vyzerala ako obarena horucou vodou po celom telicku
2.hexa - na prvy pohlad nic, len akosi prestala papat a hnackovala, nepriberala... az ovela neskor sa zistila potravinova alergia na 4druhy potravin.
Az postupnym studovanim som sa docitala ze hexa obsahuje zlozku ktora moze spustit potravinove alergie.
Neviem na 100% ci to ma z ockovanie,ale ani nikto mi to nemoze na 100% vyvratit ze to z ockovania nema, preto uz dalej nedavame nic.

chovancova27
18. aug 2012

Keď čítam ostatné príspevky, tak tie naše príznaky ešte niesú najhoršie, ale veď prispejem...prvá vakcína nám spustila ťažkú formu atopického ekzému, silná porucha imunity, ekzém je z mesiaca na mesiac horší a horší, aktuálne chodíme doškriabaný do krvy po celom telíčku, nič nepomáha. Po druhej Hexe mi malý, ktorý už mesiac chodil, absolutne prestal chodiť na dva dni a plakal pri pokusoch postaviť sa na nožičky, zakaždým sa mu podlomili. Viete si predstaviť, čo sme prežívali. Ostal alergický na vaj. bielok, ako to u ekzematikov býva, MMR vakc. je pestovaná na kuracích embryách, čiže táto alergia je kontraindikácia na očkovanie. Bohužiaľ nie však na SK. SK lekárnictvo túto alergiu za kontraindikáciu nepovažuje, moja dr. nás oboznámila stým, že nevidí dôvod prečo by nemal byť zaočkovaný (dodávam, že po podaní vaj. bielku do dvoch hodín malý opuchol, opuchnuté ručičky, nožičky, očká a začínal mu opúchať krk, neznesiteľné svrbenie po celom tele a rev ani neviem opísať...). Očkovanie by prebehlo VŠAK na Kramároch, kde mi ho zaočkujú a bude sa čakať, čo sa stane. OKAMŽITE som odmietla a odmietam všetky ďalšie očkovania. Moje druhé dieťatko pojde na kilometre okolo očkovania, to viem už teraz:(

empafi
18. aug 2012

mladší syn : TBC: hnisavé ložisko, kalmetizácia na pľucnom...našťastie bez ďalších následkov

lvka
18. aug 2012

Moje dieta chvalabohu nie, ale ja som sa dala dobrovolne zaockovat proti hepatitide az v 27mom roku zivota- odvtedy mam zvysene pecenove testy, dovtedy som bola uplne bez problemov - brala som antikoncepciu, pravidelne krvne testy, vsetko uplne v poriadku... 4 roky bez antikoncepcie-stale uplne v poriadku, ockovanie a odvtedy zly krvny obraz.... Som presvedcena ze z toho aj ked mi to samozrejme nikdy nikto nepotvrdil - pytala som sa...

slniecko2
18. aug 2012

dvaja synovia: TBC: hnisave lozisko,kalmetizacia kazdy tri krat, najmladsia uz mala zrusene ockovanie,ale uvazujem o tom ak by sa dalo aby ho absolvovala (nedavno prjali na infekcne 12-rocneho chlapca s TBC-z normalnej rodiny,nepohybovali sa v takej spolocnosti). Chlapci dalsie ockovania: obidvaja horucky po tri styri dni nad 39 chvala Bohu ziadne dalsie konmplikacie, na ockovanie MMR ziadna reakcia. Najmladsia prve ockovanie: na druhy den 38,2 a potom uz nic. Napriek vela pripadom tazkych dopadov-budeme ockovat dalej-stale je tu strach z virusov,ktore mozu dopadnut az smrtelne pri dnesnej globalizacii...

nodynka
18. aug 2012

dcerka dostala diabetes typu 1 liecba inzulinom nemala ani dva rocky ked ho dostala a nieje prvy ani posledny pripad.prepacte ale bohvie ake svinstva detickam pichaju!!!!!!

radlinka
18. aug 2012

U nas hned po podani prvej hexavakciny sa do 7 dni moj syn cely vysypal, nielenze bol po vpichnuti uplne K.O. ale lekar (v zahranici) nevedel po mesiaci diagnostikovat absolutne nic, vsetci na nas pozerali ako na zjavenie a co vobec od nich chceme, az nakoniec som uz bola tak napalena, ze po kontakte s nasimi odbornikmi na SK a v CZ potvrdili, ze mame detsky ekzem, vysyp po celom tele (aj vo vlaskoch), takze nam trvalo par mesiacov pokial sme sa z toho ako tak dostali. Dala som si okamzite vsetky kremiky poslat postou a stale sme mazali a mazali. Teraz ako konci leto, vidim este sem tam fliacik na rucicke ze sa znova objavil, tak sa to snazim zazehnat aspon vopred atopicku pokozku. 😔 .Konzultovali sme aj s detskym dermatologom, potvrdil presne svoje. 😖 😒
U nas uz ockovanie skoncilo (absolvovali sme len uplny zaklad), vsetko som odlozila a ziadna MMR nehrozi, takze sa na nas vsetci mozu pozerat ako na prichod z vesmiru. 😅 Osobne lutujem, ze som neodlozila aj podanie prvej HEXY, lebo to bolo prilis skoro na take male detske telicko, dakujem neprosim. 🙄

p.s. ak najdem pridam aj foto.