Ako ste znášali očkovanie v 15 mesiaci?

mili768
19. jan 2012

Reakcie detičiek, ......Mali ste teploty? Vysoké? Opuchy po vpichu? Kde sa to očkuje? ja som myslela že do nožičky, ale ktosi mi vravel že do ramena? je to pravda? Stašne sa bojím toho očkovania. Naposledy nás očkovali naraz do oboch nožičiek a jednu nôžku mala opuchnutú cca 2 týždne ☹ , až takú tvrdú.

bobocka
21. jan 2012

@milankovazuzana ze ockovanie na lyzicke 😀 😀 😀 to je rotarix proti rotavirom a dava sa v 3tom a 6tom mesiaci. inak ja som ho malemu tiez dala a dodnes nechapem kde som mala hlavu,ked som dovolila dr aby dala malemu v ten isty den hexu do jednej nozky,prevenar do druhej a rotarix do ust!!! tri vakciny v jeden den!!!! nevadi,cas nevratim.zvladli sme to,no pri dalsich detoch uz nedovolim ockovat tolko v jeden den!!!

milankovazuzana
21. jan 2012

@bobocka My sme to tak oddávna vraveli, že očkovanie lyžičkou, alebo cez lyžičku, tak neviem, prečo sa Ti to zdá smiešne, stretneš sa s tým aj na internete.Ale dosť slovičkárenia-na rotav. sa nemusí očkovať iba v 3.a6. mesiaci.Očkujú sa deti od 6. týždňa, pričom odstup medzi 1.a2. dávkou je minimálne 1 mesiac.Áno, najneskôr sa musí zaočkovať do 6. mesiaca dieťatka.Toľko z mojej strany k tejto diskusii.

ruzicka383
28. aug 2013

maleho mi ockovali pred tyzdnom v 16.mesiaci a dnes ma 37.8, neviem ci je to reakcia,alebo zubky,idu mu 8 naraz,uz mal pred mesiacom z nich teploty do 39 skoro tyzden,boli sme vtedy u lekara, krvicku mal v poriadku,lieky nepotreboval,ani sopliky,ani zapal,tak sme sa zhodli,ze to predsa su zubky a teraz neviem ci zase od zubkov,alebo reakcia na ock.latku.

danag
28. aug 2013

@bobocka nič si z toho nerob, aj ja som bola taká, ale pri ďalších deťoch už nebudem 😎

dinala
17. okt 2014

Zvysena teplota na 10 ty den takisto

dia305
28. okt 2014

ahojte baby a mali ste na výber, či dáte zaočkovať zdarma, alebo priplatíte 40 eur a vtedy by tie osýpky namala dostať nikdy..máte takú skúsenosť?

alikaa
28. okt 2014

@dia305 dr. ti to asi zle vysvetlila. Ak si priplatis, tak mas k MMR zahrnutu aj vakcinu proti ovcim kiahniam. Ziadna vakcina nie je 100%tna, ani ked si kolkokolvek priplatis

siska53
28. okt 2014

@dia305 ako pise predo mnou..ta za priplatok je aj s ovcimi kiahnami. Vakcina ma zabezpecit predovsetkym lahsi priebeh,nie,ze ich nedostanes.
A ano,pytala sa ma,ci chceme aj ovcie kiahne.

Syn ziadna reakcia,dcera mala teplotu na 7.a8.den po ockovani. Tak do 38,3.
Ale my sme kiahne nakoniec nedali.

dia305
30. okt 2014

ďakujem Vám za vysvetlenie, lebo mne dr svetosvete povedala, že potom ich už nikdy nedostane..achjaj..siska53 tak vy ste dali len MMR bez kiahňov? aj ja nad tým rozmýšlam, lebo zaočkovať proti niečomu, čo keď dostane tak to bude raz v živote a možno sa to prejaví len pár vyrážkami, tak neviem..ešte porozmýšľam..každopádne vám veľmi ďakujem za vysvetlenie 🙂

olgalubo
30. okt 2014
https://www.youtube.com/watch?v=3OQfPIzfQcA


TOTO MUSITE VIDIET CELE A POTOM SA ROZHODNITE SPRAVNE

lenia24
12. nov 2014

Moju dcérku ockovali do ramena minuly utorok,od včera na teploty 38.9 tak isti aj dnes,vrajze na 7,8,9 deň po očkovaní sa mozu vyskytnúť aj teploty takže uvidime ako bude zajtra...