Ako ste zvládli prvé očkovanie?

10. okt 2022

Ahojte chcem sa opýtať ako ste zvládali prvé očkovania s deťmi či už vy po psychickej stránke alebo dieťa horúčky atď..
Ďakujem

layla123321
10. okt 2022

Ahoj, najťažšie to bolo asi pre mňa, lebo malý chudáčik plakal. Mali sme kúpené aj tie chladivé náplaste, tak sestrička mu ich rovno po očkovaní nalepila. Večer mal zvýšenú teplotu, ale nie horúčku. Mala som však doma nachystaný bábätkovsky sirup s Paracetamolom aj Brufenom. Inak nič, len ešte také dva dni bol citlivý na dotyk, na stehienkach mal modrinky.

lenkadenisa
10. okt 2022

Úplne normálne, nie je to veda 🤯

bolarazjedna
10. okt 2022

Ja som sa toho bála, že ako zvládnem horúčky, mrzutost (prvé dieťa, zatiaľ sme našťastie žiadnu chorobu neriešili). Nakoniec bol úplne bez reakcie, plakal asi minútu, to bolo všetko.

Tiež sme kúpili macíkovu náplasť a hneď to sestrička nalepila po očkovaní.

autor
10. okt 2022

@layla123321 práve preto sa ja tiež bojím keď bude plakať je to pre mňa ako mamu nepríjemné aj keď viem že je to pre dobrú vec hádam to nejako zvládnem náplaste máme aj my doma akurát od teploty musím ešte kúpiť

0ria0
10. okt 2022

no my sme to zvládli akosi v pohode, teplotám sme sa samozrejme nevyhli, ale tak to je také bežné. inak nič také, čo by sa nedalo zvládnuť/prežiť. takže som rada, lebo keď počúvam niektoré mamičky, aké to mali náročné, tak som si celkom vydýchla, že my sme to mali takto.

julie19
10. okt 2022

Manžel to zvládal najhoršie 😅🤣🤣 stal pred ambulanciou a keď počul ako mala place tak utiekol von pred nemocnicu 😅… ale mala bola hrdinka, pokričala si pár sekúnd a bolo dobre (oveľa horšie bolo odobrať krv 🙄🙈) … a čo sa týka reakcie, my sme žiadnu nemali ani na jedno očkovanie a už ma 2 roky takže tie “babatkovske” ma už za sebou všetky

majlo1234
10. okt 2022

Kazde bolo hrozne, to prve asi najviac, lebo som nevedela, co cakat. Horucky, placlivost zvysena dva tri dni. Inak chvalabohu nic. Proste to musite len prezit. Poznam maminky, ktore si vypytali ockovat na prsniku/v nosici, aby bolo dieta viac v pohode. Na to nie som dostatocne asertivna ja, ale priala by som si to tiez asi 😃

svetlonos
10. okt 2022

@majlo1234
ano to je super, maly tak pocas kojenia ani nevedel a neplakal.

majlo1234
10. okt 2022

@svetlonos a pytali ste si to, alebo vam to navrhli? Pretoze ja som sa odhodlala horko tazko poprosit, ci by nemohli rozdelit ockovanie(vysli nam tri naraz), tak ma sprdli, ze som sa bala opytat potom😃

svetlonos
10. okt 2022

@majlo1234
bola to do roku tretia lekarka maleho. Bola chapava, dokonca mi ockovanie sama potadila rozdelit radsej 🙂 Prvy dr bol typicky boh v bielom plasti. Druhy ma “ ukludnil” ohladne strachu z vedlajsich ucinkov - ved aspom by sme vedeli, ze je to z vakciny 🤯🥶 a to sme preberali trvale nasledky a z toho vyplyvajuce dg. Takze matka si ty a len taz by po mne vyletel, tsk leti aj on dr nedr. Uz nevedia, co by od radosti mnohi pani doktori/ky.

majlo1234
11. okt 2022

@svetlonos v nasom obvode je problem dostat sa k nejakemu lekarovi, to ma brzdi, inak by som tiez uvazovala nad zmenou😞

svetlonos
11. okt 2022

@majlo1234
ja som tu teraz tak na tom, ze uvazujem chodit s nim normalne k mojej obvodnej ked by bolo treba. Tiez je matka. Tu je to mozne. Ale viem, ze vsade je s dr problem. Je ich malo.