Aktualna tema - Osypky

prevenar
12. júl 2018

vyhodnotenie epidemilogickej situacie v okrese Michalove a Sobrance za jun 2018

Ochorenia boli zaznamenané v týchto vekových skupinách:
- 0 roč. – 4 ochorenia (neočk. pre vek – 4x)
- 1-4 roč. – 13 ochorení (neočk. pre vek -5x; očk. čiastočne - 5x; neočkovaní- 3x)
- 5-9 roč. - 19 ochorení (očk. čiastočne -14x; neočkovaní – 5x)
- 10-14 roč. - 10 ochorení (očk. riadne – 5x; očk. čiastočne – 1x; očk. nedostatočne -2x;
neočkovaní – 1x; neočkovaný pre kontraindkáciu – 1x )
- 15-19 roč. – 9 ochorení (očk. riadne – 8x; očk. nedostatočne – 1x)
- 20-24 roč. – 3 ochorenia (očk. riadne – 2x; očk. nedostatočne – 1x)
- 25-34 roč. - 3 ochorenia (očk. riadne – 2x; nezistené – 1x)
- 35 - 44 roč.- 8 ochorení ( očk. riadne – 5x; nezistené– 3x)
- 45 – 54 roč. – 2 ochorenia ( očk. riadne (4.dávky) – 1x; nezistené – 1x)

libawet
12. júl 2018

@prevenar takže - ochoreli prevažne očkovaní....mám k tomu len dotaz - aký priebeh ochorenia osýpok mali teda tí očkovaní? Toto sa vie?

prevenar
autor
12. júl 2018

@libawet no "prevazne" je dost slabe vyjadrenie , nie ? ..ja ked to pozeram tak je to skor, ze v brutalnej vacsine.

z faktu, ze som nezachytil ziadne hlasenie nejakych extremnych priebehov, dedukujem ,ze priebeh je uplne rovnaky.

vroni
12. júl 2018

zopakujem moju otazku z inej temy: ako sa da (kategoria 1-4 a 5-9) "ciastocne zaockovat"? Podla ockovacieho kalendara maju tieto deti byt ockovane jednou vakcinou. Vie mi niekto vysvetlit, ako sa da jedna jedina vakcina podat "ciastocne"?

martina9999
12. júl 2018

@vroni, no podla svetoveho europskeho kalendara (krajiny cesko, rakusko, fr atd atd) maju byt deti vo veku 2 rokov zaockovane 2x nie iba raz. iba na sr je ockovanie v 10rokoch. mozno, ked prepukla epidemia v rodine atd tak niektore deti stihli zajst za lekarom na druhu davku expresne a dostali teda 2x davku aj ockovanie a ine mali iba tu jednu.

prevenar
autor
12. júl 2018

@vroni v ramci ockovania je vela zahad 😉 ..treba ich prijat a ist dalej 😉

vroni
12. júl 2018

@martina9999, Aha, takze slovensky ockovaci kalendar je na milu kedves a tak do statistik uvedieme falosne data. Ano, je mi to celkom jasne...

vroni
12. júl 2018

@prevenar, ano, len ma niektore zahady neprestavaju udivovat...

libawet
12. júl 2018

@prevenar takže komplikácia osýpok - z toho celého 8 prípadov zápalu pľúc. V novinách strašia - zápalom mozgu....Takže, chcú očkovať neočkovaných s asistenciou polície. Ak sa im to podarí, tí novozaočkovaní s osýpkami - dostanú tie osýpky ešte viac? Akože blbá otázka, je viem, ale z celého mi to tak vyplýva....nechcem sa k téme ďalej vyjadrovať, vyjadrila som sa dosť v téme o" Ne(očkovaní )".

hiro
12. júl 2018

A? Spolahlivost ockovania je 97%. Su tam desattisice ludi ktori sa dostali s nimi priamo do kontaktu, v oblasti je mozno 500 tisic ludi a mas len 150 chorych. Vdaka ockovaniu nemame statisice chorych ale len 150.

prevenar
autor
12. júl 2018

@vroni moc nad tym uvazujes . ..a hlavne necitaj pribalove letaky ! ..ako som povedal, treba to prijat, nerozmyslat, nepytat sa ..a ist dalej.

alexia11
12. júl 2018

A co tymto chcel basnik, teda autor povedat? Nechapem. Ano, su osypky, je jedno ci ockovani ci neockovani ich maju. Ludia preboha uz si konecne uvedmite to, ze ak je niekto ockovany, neznamena to automaticky, ze osypky nedostane, akurat je mensia sanca ze ano a ked uz ich dostane, tak ochorenie ma lahsi priebeh ako u neockovanych jedincov. Ci si tu zase nikto robi kampan proti ockovaniu a uvadza tu konkretne pocty z dovodu aby sa zase BIO ANTIOČKO MATKY utvrdili v tom, ze ockovat je zbytocne????? Zbytocne to urcite nie je! Vdaka ockovaniu nie je pocet ochoreni 100 nasobne vyssi ale vdakabohu "len" taky aky je!

libawet
12. júl 2018

@alexia11 ...a ešte dodám, že podstatné je potom " získanie tzv. celoplošnej imunity ". Takže neočkovaní sa "doteraz schovávali za očkovanými "....

prevenar
autor
12. júl 2018

@libawet nemam pocit, ze udaj "priebehu" je niekde spojeni s ocko statusom. to si asi nechali pre seba...

tin007
12. júl 2018

@martina9999 CR posunulo druhu davku MMR vakciny medzi 5. a 6. rok najma kvoli mumpsu (https://www.ockovaci-kalendar.cz/novinky/ockova...)

vroni
12. júl 2018

@prevenar, ano, hanbim sa. Pribalove letaky uz necitam. Ale desim sa, ze odteraz uz nesmiem citat ani statistiky. A tie ma doteraz tak pekne zivili.... 😂😂😂

vroni
12. júl 2018

@alexia11, dostat ich moze ockovany i neockovany, priebeh je evidentne uplne identicky (by ma zaujimalo, odkial pochadza ten blabol o lepsom priebehu. Nizsia mortalita, ano, lepsi priebeh nie) Zaockovanie ponukaju momentalne vsetci lekari v zasiahnutych oblastiach, ockovat sa ma aj za asistencie policie, tak neviem, coho sa vsetci nadsenci pre ockovanie tak strasne boja.

biba12
12. júl 2018

No ja si nemyslím, že ochoreli prevažne tí očkovaní... Riadne zaočkovaných bolo 26, neočkovaných pre vek a neočkovaných bolo 19, čiastočne očkovaných a nedostatočne je 24 (akoby neboli očkovaní) a nezistených je spolu 5 ... Možno som sa niekde pomýlila. ale riadne zaočkovaných bolo ochorelo 26 z cca 71. Zvyšok nepovažujem za riadne očkovaných.

libawet
12. júl 2018

@vroni ono si tam treba aj všimnúť ( v tej správe od prevenar ), že síce áno, ochoreli na osýpky prevažne očkovaní, ale komplikácie zápalu pľúc bolo len 8 prípadov, aj to si myslím, že neočkovanci....

libawet
12. júl 2018

@biba12 áno, ten " výcuc " z celk. správy je dosť zavádzajúci, treba poznať celk. počet, ale o to antivaxerom ide.

vroni
12. júl 2018

@biba12, presne o tomto hovorim. Ti “ciastocne ockovani“ su vzhladom na vek PLNE ockovane deti. Cize ide o evidentne a oficialne klamstvo, ziadne “ciastocne“ ockovane, ale kompletne a 10000% zaockovane podla platneho ockovacieho kalendara. Ale tym by sa statistika preklopila v neprospech ockovanych a to nemozeme dopustit, tak si vymyslime blud a snad si to nikto nevsimne (a ak vsimne, tak ho oznacime za bio, eko, antivafasistu a zase budeme pekni). Mne je fuk, kto a kolko ockuje. Ale nemam rada, pokial sa ma niekto snazi takto pitomo klamat (mam na mysli statne institucie)

carrot_apple
12. júl 2018

@vroni čiastočne očkovaní znamená: že ak dieťa pri provm povinnom očkovaní bolo z dôvodov zdravotných nezaočkované,posunulo sa to a čakalo sa kým sa vylieči ak stále prejavovalo známky dákej choroby stále sa to očkovanie posúvalo a keď prišlo vo vyššom veku povedze 4roky tak ho zaočkovali podľa aktuálneho veku a už neriešili to na čo malo byť zaočkované v 1roku života napr.

vroni
12. júl 2018

@libawet, to si nemyslim. Keby to tak bolo, resp. keby to tak bolo aspon vo vacsine pripadov, tak to na nas uz skace zo vsetkych medii...

vroni
12. júl 2018

@carrot_apple, mmr sa ockuje JEDNOU vakcinou. Takze alebo zaockovana si alebo nie si (do 11 rokov, az potom sa picha dalsia davka). Takze ak dieta dostalo mmr az v 4 rokoch a nie 1, je dovtedy nezaockovane a nie ciastocne zaockovane.

zenaajmama
12. júl 2018

@prevenar odkiaľ su tieto udaje prosím?

vroni
12. júl 2018

@zenaajmama, treti prispevok, regionalny urad verejneho zdravotnictva:
https://www.ruvzmi.sk/PDF/anal_jun18.pdf

beky1813
12. júl 2018

Hlavne vieme, odkial tie osypky idu. Cize tam to ide ruka v ruke s hygienou, ignorovanim lekarov a podobne

sissik
12. júl 2018

ciastocne ockovani su ti, ktori maju menej ako 11r a dosali len 1 davku v druhom roku zivota. Teda vsetci, ktori su v statistike v riadkoch 1,2,3 a ciastocne aj 4.
Nad udajmi treba aj porozmyslat. Osypky su ochorenie so 100% nakazlivostou. Nedorzuju nariadene karantenne opatrenia. Keby neboli zaockovani, tak ochoreju komplet vsetci a chora je aj cela nemocnica. A nie ze je chorych necelych 200 ludi z okresu. Vsak sa to tam melie piate cez deviate, neviete ako a kde sa pohybuju, ak isli autobusom, tak by sa nakazil uz cely autobus, ak boli v nejakej budove - napr na poste pre davky, tak by aj postarky boli chore a komplet rodiny vsetkych tych z autobusu aj posty,...atd. Mozeme byt radi, ze vdaka zaockovanosti sa nenakazilo 100% infikovanych.

sissik
12. júl 2018

A kolko ludi, ktori neochoreli, bolo neockovanych? To sa neuvadza nikde.

sissik
12. júl 2018

Mam tam preklep - posledne slovo nemalo byt infikovanych, ale exponovanych