Atopický exém a MMR očkovanie

domika225
26. júl 2022

Čaute. Čaká nás očkovanie MMR. Obávam sa toho, lebo malá (16 mesiacov) máva atopický exém, býva často chorá a okrem toho mi vôbec nepriberá. Váži 9 kg a stojí na tejto váhe cca 3 mesiace. Máme vyradené nejaké potraviny vrátane mlieka, no stále neviem, čo presne jej vadí. Dr nevidí problém a chce očkovať. Chcem sa spýtať, stretli ste sa s niečím podobným? Ak áno, dávali ste očkovať? Ďakujem 🙂

hipuska
26. júl 2022

@domika225 môj syn to isté. A pravdepodobne sa ani nepríde na to, z čoho to má......mne dr povedala, že ekzém nie je prekážka k očkovaniu. Ale, toto očkovanie sme vynechali u dvoch detí a ani jedno ho mať nebude

matabb73
26. júl 2022

Moja dcéra mala tiež atopický ekzém. Je kompletne zaočkovaná, len prve očkovanie čo býva v troch mesiacoch mala posunuté o mesiac a pol. Čakali sme kým sa jej vyčistí koža. Očkovať sa nesmie keď je dieťa veľmi vysypané, inak to nevadí. Žiadne očkovanie jej ekzém nezhoršilo. Kamaratkin syn bol na tom ešte horšie a jeho dali zaočkovať aj proti ovocím kiahňam, lebo tie sú nebezpečné pre atopikov.

sara07
26. júl 2022

@hipuska
@domika225
očkovanie je problém pri ekzéme pokial je aktivny , čiže vyspy, zápal atd.. , deti ktoré maju ekzem maju byt odosielané do ambulancie pre rizikové očkovanie, kde to zvažia alebo urobia kalendár - posunu atd
ekzem je autoimunitné ochorenie vlastne, všade vo svete to tak beru len sk 100 rokov za opicami, a držime liniu že nič že je všetko v poriadu
nie som odporca očkovania, ale ja ako dospelu mi dali očkovanie na aktivny ekzem, som revala ako som bola vysypana až to začalo mokvat , takže prr nič nedeje
a mudr potom a to vam nikto nezaruči a podobne žvasty ,teraz som bez ekzemu ale ako užila som si svoje

domika225
autor
26. júl 2022

@hipuska ďakujem 🙂

domika225
autor
26. júl 2022

@sara07 ešte musím dodať, že má dlhodobo uzliny na krku a často riedko kaká. Proste aj 4 krát denne. Aj preto samozrejme nepriberá. Boli sme kedysi kôli tomu hospitalizovaní. Prišli iba na laktózovu intoleranciu..chýbajúci enzým lipaza a chýbajúci vit B 12.

matabb73
26. júl 2022

@domika225 uzliny na krku môžu byť z ekzému. Moja dcéra tiež mávala .Je to vlastne zápal na koži, tak telo reaguje. Kamarátkin syn mával zväčšenú uzliny v slabinach.

sara07
26. júl 2022

@domika225 pýtaj sa do tej poradni pre rizikové očkovanie , dá ti papier a nech si tam pozru dieta, urobia vyštrenia