Je vhodné odložiť prvé MMR povinné očkovanie, keď synovi zistili ABKM?

Zodpovedané
3. okt 2022

Dobrý deň,

syn má 1,5 roka a skoro od narodenia má úplne riedku stolicu, veľmi často býva zahlienený. Po jednom očkovaní cca v roku sa mu vyhodil aj atopický ekzém. Odvtedy ho máva opakovane a tiež aj iné kožné prejavy.

Je vhodné odložiť prvé MMR povinné očkovanie, keď synovi zistili ABKM?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ má stabilizovaný stav kože, tak očkovať.

Po každom očkovaní sa ekzém môže prechodne zhoršiť. Je to bežné, ale iba chvíľkové zhoršenie, ktoré sa správnou starostlivosťou o kožu a prípadne krátkodobou liečbou rýchlo upravuje.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas