Dávali ste Nurofen pred Bexsero očkovaním?

24. apr 2023

Ahojte, davali ste?

Chystam s malym na toto ockovanie, a dr. nam idporucil davat nurofen sirup tesne predtym, ako ideme na ockovanie.

Mali takto vasi drobci vysoke teploty?

Dakujem!

e1i
24. apr 2023

Nedavala som a mala vecer max 37,5 v ten den ked ju ockovali inak nic.

petamich
24. apr 2023

ziadne lieky vratane antipyretik preventivne nedavam - takze ani pred ockovanim, po bexero mal jemne zvysenu teplotu, nebolo to nurofen

lusinkaj85
24. apr 2023

Ahoj, náš malý mal minulý týždeň. Ja som nedávala vopred nič, no na noc som mu dala panadol čípok od bolesti, lebo večer bol už viac uplakaný a hovoril, že ho bolí ručička, ale teplotu nemal vôbec a spal normálne celú noc. Po očkovaní a na noc som mu dala chladiacu náplasť. Ďalšie dni už boli úplne normálne.

tinkavvv
24. apr 2023

Nasa lekarka pred bexsero odporuca preventivne podanie - tak ako je to pisane v pribalovom letaku vakciny.

autor
24. apr 2023

Dakujem maminy. Ja nakoniec dam paralen cipok. Precitala som si aj odporucania, aj studie, ktore dokazali, ze paracetamol (nie nurofen - nemaju studie, iba nejake minimum, ale neodporucuju), znizuje postvakcinacnu horucku, ale na imunizaciu nema ziadny vplyv. https://www.publichealth.hscni.net/sites/defaul...

autor
24. apr 2023

Este zdoraznim, ze toto plati iba pre Bexsero vakcinu. Pri beznych ockovaniach sa nesmie vopred nic.